SONY XR-75X90K vs SAMSUNG QE75QN91BAT

kamil6570

New member
Dzień dobry Forumowiczom

1. Wiem, że porównujemy matryce z dużymi LEDami oraz miniLED
2. Budżet mam ustawiony na sztywno - do 9k
3. Rozmiar TV mam ustawiony na sztywno - 75 cali

Stanąłem w związku z powyższym przed dylematem czy lepiej postawić na fajny elektronicznie telewizor Sony z otwartym oprogramowaniem, czy jednak warto zafiksować się na matrycę miniLED i spróbować dotknąć boga (OLED), dlatego zwracam się z pytaniem o Waszą opinię.

Niestety w warunkach oświetlonych marketów trudno podjąć sensowną decyzję, choćby w kontekście czerni, a o profesjonalny showroom przy tak niskim pułapie jak TV do 10k chyba jeszcze trudniej :)

Ja osobiście nie przepadam za półśrodkami, a czymś takim jest w mojej opinii miniLED w drodze od qLEDa do OLEDa. Czy różnica jest aż tak duża?

Obecnie mam 55-calowego maluszka, tj. SAMSUNG UE55JU6640S. Zapytam na marginesie czy możecie pomóc mi w identyfikacji jaki rodzaj podświetlenia jest w tym TV, bo nie znajduję takiej informacji? Jest napisane że LED, ale to TV z 2016 roku, więc zakładam, że podświetlenie krawędziowe, albo jakieś dolne. Chciałbym ustalić skalę tego progresu w związku z tym zakupem, bo spotkałem się też z opiniami, że i w 2016 roku były TV które świecą lepiej niż te współczesne.

Uprzejme dzięki za włączenie się do dyskusji!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zakup przecież na lata - więc warto zafiksować się na mini led tv.
Masz bardzo dobre model na BF w tej klasie.

Na dobry Oled 77" - to 77C31 za 12499 zł z pełnym pakietem. o ile wystarczy kasy,
Tak, wart dopłaty.
Tak, taka duża różnica.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Obecnie mam 55-calowego maluszka, tj. SAMSUNG UE55JU6640S. Zapytam na marginesie czy możecie pomóc mi w identyfikacji jaki rodzaj podświetlenia jest w tym TV, bo nie znajduję takiej informacji? Jest napisane że LED, ale to TV z 2016 roku, więc zakładam, że podświetlenie krawędziowe, albo jakieś dolne.
 
Do góry