Sony XR-65X94K vs PHILIPS 65PML9506

BL88

New member
Cześć, stoję przed zakupem telewizora i waham się między dwoma powyższymi modelami. Jeszcze brałem pod uwagę LG 65QNED863QA ale ten jest ok 1 tys droższy od powyższych i nie wiem czy warty dopłaty.
Philipsa dorwałem w neonet za 5500 w promocji i czeka na mnie w sklepie ale trochę poczytałem tutaj o jego wadach, które mimo aktualizacji oprogramowania nadal mogą występować stąd pod lupę wziąłem jeszcze Sony. Jak wypada Full Array LED w porównaniu z LED? Aktualnie posiadam poczciwą plazmę Panasonica i chciałbym aby następca godnie ją zastąpił :) Telewizor głównie do filmów z netflixa oraz Xbox. Mocno zależy mi ma czerni i nie przerysowanych kolorach.
Z góry dzięki za wszelkie pomocne opinie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepiej wypada mini led .
Dzięki temu ilość stref podświetlenia, daje większą czerń, lepsze przejścia tonalne i lepszy drugi plan.
Najlepszy w klasie cenowej jest TCL mini led 65c935. Ten ma 1900 stref , więc zbliża się do jakości Oled TV.
W klasie cenowej wybrany jako najlepszy w Europie. Ma też głośniki i subwoofer Harmana.
Pytanie ile masz max kasy ?
 

Marlo

Active member
TCL 65C935 ma 1080 stref wygaszania ,LG 65QNED863QA ma matrycę IPS i jak na MINI LED ma bardzo mało stref ,dlatego czerń jest bardzo słaba , do grania na konsoli to dobry TV
ale do oglądania filmów raczej słabo się nadaje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokaz owej słabej czerni...
Ci którzy widzieli mają inne zdanie.
Tak 65 ma 1080 stref , 75" - ma 1900
ALe w klasie cena do jakości , rządzi !!
Jest świetny - polecam.
 

BL88

New member
TCL 65C935 ma 1080 stref wygaszania ,LG 65QNED863QA ma matrycę IPS i jak na MINI LED ma bardzo mało stref ,dlatego czerń jest bardzo słaba , do grania na konsoli to dobry TV
ale do oglądania filmów raczej słabo się nadaje.
Chciałbym przeznaczyć max 6k za telewizor. W tej cenie mocno ograniczony jest wybór miniled-ów. Rozumiem, że TLC stosunek ceny do jakości ma na wysokim poziomie ale chyba mimo wszystko szukam czegoś z producentów Panasonic, Sony, LG, Philips. Czy znajdę coś godnego uwagi?
A wracając do tego Philipsa, zamówiłem go za 5,5k. Czy wart tej ceny? Jak faktycznie wygląda sprawa smużenia i dimmingu w tym telewizorze? Czy jest już ok po aktualizacji? Bo opinie są rozbieżne. Jedni mówią, że jest już to poprawione a inni nie. Niestety jestem typem człowieka, że jak zauważę, że coś nie gra to będzie mi to przeszkadzać...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej cenie nie kupisz lepszego.
On kosztował na wejściu 8999 zł - więc oferta extra !
 

BL88

New member
Jeszcze jedno pytanie. Chodził mi jakiś czas po głowie też Oled ale ceny poza zasięgiem raczej. Teraz natomiast LG daje cashback na swoje wybrane modele i wziąłem pod lupę LG OLED65C21LA. Po rabacie wychodzi za ok. 7800 zł. Co sądzicie o tym modelu i samej matrycy OLED w LG? Jak wypada w porównaniu z Sony XR65A80K, który w sklepie zrobił na mnie mega wrażenie? Czy jest jakaś różnica w kwestiach możliwości wypalenia pikseli w LG a Sony?
 

BL88

New member
widzę, że już jest niedostępny. Wczoraj cały dzień był w promocji 1000/100 czyli za każdy wydany 1000zł dostawałeś rabat 100 zł czyli wychodził 4999. Ja go mam zamówionego i czeka na mnie w sklepie do soboty dlatego czasu na ostateczną decyzję mam niewiele.
 
Do góry