Sony xf9005 : Połączenie Bluetooth, a lokalne wygaszanie

Guybrush

New member
Niedawno nabyłem bezprzewodowe słuchawki Sony WH1000 XM3 i postanowiłem sparować je z moim TV.
Po pewnym czasie zauważyłem niepokojącą rzecz, otóż gdy słuchawki są połączone z TV poprzez BT, to lokalne wygaszenie zaczyna działać w dziwny sposób. Jak na przykład wejdę sobie do menu, żeby zmienić ustawienia obrazu to każdy ruch w menu powoduje jego rozświetlanie i momentalne wygaszenie . Co gorsza podczas meczów piłkarskich (jak jest on rozgrywany przy świetle jupiterów, wtedy pojawiają się cienie zawodników) przy dużym ruchu zaczynają pojawiać się mocno przyciemione okręgi wokół piłkarza, w losowych miejscach na ekranie.
Wystarczy tylko, że wyłączę połączenie między słuchawkami to problem znika.

Postaram się potem nagrać filmiki jakimś lepszym telefonem, żeby bardziej zobrazować problem.

Czy to jest normalne? No dobra wiem, że nie jest, ale czy ten model tak ma ? Czy warto w ogóle bawić się w rekojmie czy też zabiorą mi na 2 tygodnie telewizor, zresetują do ustawień fabrycznych i napiszą, że to cecha tego telewizora ?
 

SDman

Banned
Ręce opadają moje Sony WH1000 XM2 współpracują bez najmniejszych problemów z Android 9.0 TV, na procku Amlogic S905X3. Tronsmart Spunky Beat również.
Problemy były na MiBox 4s ale dotyczyło to tylko podłączania -ponownego za każdym razem musiałem parować.
 

SDman

Banned
Wielozadaniowość pewnie nie jest najmocniejszą stroną, bebechy i system nie najnowsze.
Może inne rozwiązanie załatwi problem bo czuję ciężko będzie coś
wskórać.
 

Guybrush

New member
Wielozadaniowość pewnie nie jest najmocniejszą stroną, bebechy i system nie najnowsze.
Może inne rozwiązanie załatwi problem bo czuję ciężko będzie coś
wskórać.

Zauważyłem, że problem prawie całkowicie zanika jak wyłączy się local diming. Mam jeszcze sluchawki radiowe, które podłączam przez jacka, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Po to kupiłem sobie drogie słuchawki i tv (kupowałem go w 2019) żeby uciekać się do półśrodków. Pół biedy, że obraz świruje przy przeglądaniu MENU, ale to że dzieje się tak przy oglądaniu normalnej tv, jakieś dziwne ciemne plany to lekkie przegięcie. Biję się z myślami, czy zgłaszać to na gwarancję czy nie, jeśli wśród innych użytkowników takie rzeczy nie mają miejsca to może zaryzykuję.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Byc moze modul bluetooh zakloca w jakis sposob prace podswietlenia local dimming (jakies niefortunne jego umiejscowienie). Sprawdz jakies inne urzadzenie BT (nie sluchawki) i zobacz czy problem tez jest
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
czyli prawdopodobnie wina lezy w TV. Reklamuj. Ew. przywroc do tych ustawien fabrycznych-ostatnia eska ratunku.
KJa tam w dolnym prawym rogu zadnej czarnej plamki nie zauwazam
 
Ostatnia edycja:

psq

New member
Mam głośnik JBL boombox 2.
Mam słuchawki Sony takie same jak twoje. U mnie problemu nie ma. Wina TV. Reklamuj.

Edit
Próbowałeś przywracać fabryczne ustawienia?

Edit 2.

Przepraszam. Sprawdziłem. Na MENU mam to samo.. hehehe jak jest na BT to mam przy przełączaniu tak jak u ciebie - miga dziwnie.
Ostro. Ale jazda
Widocznie jakas niedoróbka. Nigdy nie zwróciłem na to uwagi.
 
Ostatnia edycja:

Guybrush

New member
To, że w menu tak się dzieje to kij z tym, ale podczas oglądania meczów co jakiś czas pojawiają mi się czarne plamy, a to jest już wkurzające :( Za pierwszym razem też nie połączyłem tego faktu z słuchawkami, myślałem że to wina transmisji, ale przy okazji kolejnych meczów znów to samo. Niestety ciężko to uchwycić na filmikach nagrywając to telefonem i tak jak pisałem wcześniej jak wyłączy się lokalne przyciemnianie całkowicie to problem praktycznie nie występuje.

Spróbuję może jutro przywrócić to do ustawień fabrycznych.
 
Do góry