Sony x90k - sterowanie głośnością wzmacniacza pilotem z tv.

Kuli99

New member
Cześć,

Czy w powyższym modelu jest możliwość ustawienia sterowania głośnością wzmacniacza podłączonego przez kabel optyczny?
Chciałbym używać jednego pilota do sterowania tv i sterowania głośnością - bez potrzeby używania pilota od wzmacniacza jak będę chciał sciszyc/zrobić głośniej.
 

Alt0S

Member
Cześć,

Czy w powyższym modelu jest możliwość ustawienia sterowania głośnością wzmacniacza podłączonego przez kabel optyczny?
Chciałbym używać jednego pilota do sterowania tv i sterowania głośnością - bez potrzeby używania pilota od wzmacniacza jak będę chciał sciszyc/zrobić głośniej.
Możesz. Kup sobie takie malutkie "pudełeczko" https://botland.com.pl/produkty-wyc...ujaca-uniwersalny-pilot-ir-6924826700446.html
Konfigurujesz urządzenie w sieci WIFI i masz wszystko w jednym. U mnie działa i mam skonfigurowaną klimatyzacje,TV i Amplituner. Możesz nawet sterować poza domem poprzez aplikacje na komórkę "BroadLink".
Pozdrawiam
 

Alt0S

Member
Dobrzeń rozumiem że wtedy pilotem staje się telefon?
Tak,pilotem staje się to malutkie pudełeczko.Cała procedura konfiguracji,odbywa się w nim,poprzez aplikację i nie potrzebujesz w tym celu pilotów. Niie instaluj aplikacji podanej w instrukcji, miałem z nią duże problemy w użytkowaniu i przerzuciłem się na "BroadLink".
 
Ostatnia edycja:

Kuli99

New member
Tak,pilotem staje się to malutkie pudełeczko.Cała procedura konfiguracji,odbywa się w nim,poprzez aplikację i nie potrzebujesz w tym celu pilotów. Niie instaluj aplikacji podanej w instrukcji, miałem z nią duże problemy w użytkowaniu i przerzuciłem się na "BroadLink".
Średnio wygodna sprawa, odblokować telefon, uruchomić apke - na standardowym pilocie bede miał juz to co chciałem, na tel dopiero uruchomie apke .
Dzięki za podsunięcie pomysłu ale niestety się nie sprawdzi.
 

Alt0S

Member
Innego sposobu na obejście Twojego problemu nie ma. Z tym odblokowywaniem telefonu,to troszkę przesadziłeś ;-). U mnie jest to skonfigurowane na blokadzie telefonu i nie odblokowuje telefonu w celu skorzystania z w/w aplikacji. Jest jeszcze możliwość kupna pilota uniwersalnego,który uczy się funkcji od innych pilotów.Koszt przybliżony do pudełeczka.
Pozdrawiam
 
Do góry