Sony wprowadza dwa nowe projektory do kina domowego łączące natywną rozdzielczość 4K z zaawansowanymi procesorami i ulepszeniami w obrazie HDR.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony wprowadza dwa nowe projektory do kina domowego łączące natywną rozdzielczość 4K z zaawansowanymi procesorami i ulepszeniami w obrazie HDR.

arbactjfgqaglba21jjz.jpg


Modele VPL-VW890ES i VPL-VW290ES z wydajnym procesorem „X1™ for projector” zapewnią widzom intensywne wrażenia
Firma Sony wprowadziła do oferty dwa nowe projektory do kina domowego o natywnej rozdzielczości 4K (4096 × 2160). Są one wyposażone w wysokowydajny procesor „X1™ for projector”, oparty na technologii telewizorów Sony BRAVIA i zoptymalizowany do pracy w projektorach. W procesorze tym zastosowano innowacyjne technologie do precyzyjnej analizy klatek, co pozwoliło wprowadzić unikatowe rozwiązania, takie jak Dynamic HDR Enhancer i Reality Creation. Nowe modele — VPL-VW890ES z laserowym źródłem światła o jasności 2200 lumenów i zaawansowanym obiektywem ARC-F (All-Range Crisp Focus) oraz VPL-VW290ESz lampą o jasności 1500 lumenów — zapewni widzom niezapomniane wrażenia. Wiernie oddają zamysł twórcy, wyświetlając obraz z realistycznymi detalami i fakturami oraz najlepszym kontrastem.
— Klienci indywidualni oczekują najwyższej jakości produktów, które zapewnią im doskonałą rozrywkę w domu - zarówno przy oglądaniu filmów, jak i podczas grania — mówi Christopher Mullins, menadżer produktów do kina domowego w Sony Professional Displays & Solutions. — Projektory SXRD Sony o natywnej rozdzielczości 4K wyznaczają trendy na rynku premium, dwa nowe modele wzmacniają ofertę Sony. Wprowadzenie nowości świadczy też o stałym zaangażowaniu firmy w tworzenie rozwiązań, które zapewniają niezapomniane wrażenia wizualne podczas oglądania filmów, widowisk sportowych i muzycznych oraz grania na dużym ekranie w zaciszu domowym.

VPL-VW890ES i VPL-VW290ES — wspólne cechy i funkcje

Dynamic HDR Enhancer: duża moc obliczeniowa nowego procesora „X1™ for projector” umożliwia bardziej szczegółową analizę danych, dzięki czemu efektywność ulepszania obrazu HDR jest większa niż w poprzednich modelach. Ta udoskonalona funkcja, działająca podczas oglądania materiałów HDR, analizuje poszczególne sceny i zapewnia maksymalny kontrast poprzez zwiększanie jasności w jasnych obrazach i zmniejszanie jej w ciemnych scenach. Do dalszego zwiększenia skali kontrastów i jasności przyczynia się integracja tej funkcji ze sterowaniem laserem i przysłoną*.
Unikatowa technologia zwiększania rozdzielczości Sony „Reality Creation”: procesor obrazu „X1™ for projector” analizuje każdą scenę, by wzbogacić obraz 4K realistycznie wyglądającymi detalami i fakturami. Interpolacja sprawia, że jakość zbliżoną do 4K zyskują nawet filmy w formacie 2K lub Full HD.
Panel SXRD o natywnej rozdzielczości 4K: oba modele mają rozdzielczość 4K (4096 × 2160). Wyświetlany obraz składa się więc z 8,8 miliona pikseli, co nadaje mu wyjątkowy realizm. Bogactwo odcieni czerni, płynność obrazu i dobra widoczność ruchu pozwalają reprodukować żywe kolory z większą ilością odcieni i bogatszymi fakturami niż w standardowych systemach projekcyjnych.

VPL-VW890ES — najważniejsza cecha

Jakość obrazu na całym ekranie — projektor VPL-VW890ES jest wyposażony w obiektyw ARC-F, który gwarantuje nieskazitelną jakość obrazu na całym ekranie. Wyróżnia go duża średnica przysłony, szklany obiektyw, którego sześć soczewek wykonanych jest z niskodyspersyjnego szkła ELD. Taka konstrukcja zapewnia optymalną zbieżność składowej czerwonej, zielonej i niebieskiej w rogach ekranu, a w rezultacie wyraźny i żywy obraz.
Nowe projektory VPL-VW890ES i VPL-VW290ES zastąpią swoje obecne odpowiedniki: VPL-VW870ES i VPL-VW270ES. Tak jak w poprzednich modelach użytkownik może włączyć tryb zmniejszający opóźnienie sygnału wejściowego. Zauważalnie przyspiesza on reakcje na zmiany sygnału, zapewniając graczom nie tylko fantastyczną jakość i szczegółowość obrazu, lecz także najlepsze możliwe wrażenia.

Dostępność

Projektor VPL-VW890ES można już zamówić. Szczegółowe informacje o tym produkcie są dostępne tutaj
Projektor VPL-VW290ES można już zamawiać w dwóch wersjach, czarnej i białej. Szczegółowe informacje o tym produkcie są dostępne tutaj
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety, 290 za słaba, 890 za droga ,a 590 testowałem i wybrałem JVC RS2000. Jeśli Sony wprowadzi w końcu DTM i mapowanie tonów klatka po klatce nie zależnie od informacji na płycie tak jak to wprowadził JVC to przejdę na Sony.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie jestem przekonany, aby to było najlepsze rozwiązanie, ale .... :) To Twoje oczy, uszy itp... a nie Bipa, czy kogoś innego.. nie wspominając o fakcie, że jakby Bipo każdego miesiąca sprawdzał powiedzmy po 2 projektory to jeszcze można by było czymś się sugerować, choć i tak decyzja należy do potencjalnego nabywcy.. ale to już wiem dlaczego stoi u Ciebie 2020 :) Bipo wystawił świadectwo jakości i można było kupić..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie jestem przekonany, aby to było najlepsze rozwiązanie, ale .... :) To Twoje oczy, uszy itp... a nie Bipa, czy kogoś innego.. nie wspominając o fakcie, że jakby Bipo każdego miesiąca sprawdzał powiedzmy po 2 projektory to jeszcze można by było czymś się sugerować, choć i tak decyzja należy do potencjalnego nabywcy.. ale to już wiem dlaczego stoi u Ciebie 2020 :) Bipo wystawił świadectwo jakości i można było kupić..

Odnosnie 2020 to tak. Glownie wina Kapusty, Baliego natomiast u Bipa zobaczylem jak to wyglada na zywo, jak sie prezentuje, jak gra i wystarczy.
Zreszta nawet jakbys sie staral ile chcesz nie znajdziesz lepszego wzmacniacza za 3300zl. :) No chyba ze jakies stare trupy.

Tak jak wspominalem to wiele razy. Nie interesuje mnie Placebo i audiovoodo. Kupuje to co swoimi parametrami jest dobre.

W przypadku projektorow, Bipo przetestowal praktycznie wszystkie projektory, wiec nie wiem skad ty chcesz wziasc 2 projektory miesiecznie. Skoro masz do wyboru moze z 6 projektorow, na temat ktorych zakupu mozna wogole myslec.


Wyznaje prosta zasade. Jak sie na czyms nie znam to kupuje na podstawie dobrych opinii kolegow.
Projektory Epson, Sony, JVC w odroznieniu do "twoich kabelkow" latwo je sklasyfikowac i porownac ich specyfikacje :) Tu nie ma zadnej magii i dobrej wiary, ze jedno jest lepsze od drugiego. Wszystko jest mierzalne.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odnosnie 2020 to tak. Glownie wina Kapusty, Baliego natomiast u Bipa zobaczylem jak to wyglada na zywo, jak sie prezentuje, jak gra i wystarczy.
Zreszta nawet jakbys sie staral ile chcesz nie znajdziesz lepszego wzmacniacza za 3300zl. :) No chyba ze jakies stare trupy.

Tak jak wspominalem to wiele razy. Nie interesuje mnie Placebo i audiovoodo. Kupuje to co swoimi parametrami jest dobre.

W przypadku projektorow, Bipo przetestowal praktycznie wszystkie projektory, wiec nie wiem skad ty chcesz wziasc 2 projektory miesiecznie. Skoro masz do wyboru moze z 6 projektorow, na temat ktorych zakupu mozna wogole myslec.


Wyznaje prosta zasade. Jak sie na czyms nie znam to kupuje na podstawie dobrych opinii kolegow.
Projektory Epson, Sony, JVC w odroznieniu do "twoich kabelkow" latwo je sklasyfikowac i porownac ich specyfikacje :) Tu nie ma zadnej magii i dobrej wiary, ze jedno jest lepsze od drugiego. Wszystko jest mierzalne.

Chodziło mi o to jakby testował x projektorów, bo nie chodzi o to, aby przetestować kilka, które komuś wydają się , że są najlepsze, ludzie testujący sprzęt audio z różnej półki testują, a nie tylko z danej jednej półki. Ale to nie istotne, bo jakim kto byłby fachowcem w sensie , ze ktoś zawodowo pisze recenzję to i tak nigdy bym nie brał tego na poważnie co taka osoba pisze, z prostego powodu, że to są jego odczucia i nawet nie o to chodzi, ze troszkę są czasami koloryzowane, ale głównie chodzi o odczucia indywidualne, które dla mnie są najważniejsze. Prosty przykład pewien znany recenzent testował topową integrę luxmana 509ę , po tym teście z ciekawości i ja poszedł ją odsłuchać i tak wyszło, ze chyba inne wzmacniacze testowaliśmy.. :)
Dlatego słucha się samemu i samemu się podejmuje decyzje, a nie na podstawie takiej czy innej osoby.

Mechanikiem samochodowym , czy też elektrykiem samochodowym nie jesteś , a samochód kupujesz , który jednak Ci pasuje, a nie te które komuś pasują.. Tu jest podobnie to kwestia tylko chęci sprawdzenia sprzętu samemu, pytanie tylko czy się chce to uczynić.. ?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie zgodze sie z toba.

W projektorach sprawa jest banalnie prosta. Patrzysz ktory projektor ile kolorow jest w stanie wyswietlic i jaka jasnosc lampy oferuje do danej rozdzielczosci. I nagle masz przesiew ze zostaje doslownie kilka projektorow do kupienia w cenie do 30 000zl na ktore wogole jest sens patrzec. Ostatecznie i tak pozostaje wybor czy JVC czy Sony.


Nie porownuj tego do wzmacniaczy audio czy glosnikow ktorych masz tysiace rodzaji i kazdy z nich odtwarza dzwiek w tym samym zakresie.


Mechanikiem samochodowym nie jestem ale wezne pod uwage proste aspekty mechaniczne. Nie kupie uzywanej BMW z 4 turbinami bo to jest glupie.

Nawet jezeli BMW mi sie podoba, bo jest ladne. Ladniejsze od audi, tak samo mercedes. Ale mechanicznie sa do kitu. Dlatego wybralem audi.
Nie dlatego ze mi lepiej pasuje, tylko dlatego ze mechanicznie jest o klase wyzej od Gwiazdy czy BMW.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Te wasze stereo to zawsze powtarzam ze to Placebo i AudioVoodo. Nie sluchacie muzyki tylko wzmacniaczy, glosnikow, kabli i podkladek.
Nikt z was ani razu nie wykona pomiaru zgodnosci odtwarzanego dzwieku ze wzorcem. Dla mnie to po prostu to kpina. A nazywacie to Hi Endem...

Projektor natomiast kupujesz i robisz kalibracje aby wyswietlany obraz byl jak najblizej wzorca. Stopien poprawnosci odwzorowania materialu wzorcowego swiadczy o jakosci danego projektora. Nie kupuje tego co mi sie bardziej podoba, tylko to co jest lepsze.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Słucha się zawsze muzyki, muzyki w sposób jaki przetwarza dane urządzenie, kolumny, kable.. w konsekwencji dany zestaw. A jak już masz ten swój zestaw to już tylko muzyka pozostaje.. i radość z niej, kiedy ona jest w takiej jakości jaka Ty sobie wymarzysz , patrząc na swój budżet, warunki lokalowe jak i samo podejście do tego hobby. Nigdy nie będziesz miał w stereo tego co masz na żywo i mało tego wiele z tego realu nie chciałbyś słyszeć u siebie w salonie, a jak chcesz to sprawdzić to najlepiej zaproś sobie ze trzech skrzypków i np wiolonczelistę i niech ci zagrają 30 min koncert w 30 m salonie i zobaczysz jak się będziesz czuł po takim odsłuchu, a potem to samo sobie włącz co oni zagrali na stereo z płyty. Zobaczysz co jest bliższe uchu, biorąc pod uwagę 30 m salon. I dlatego ktoś kiedyś wpadł, aby stworzyć filharmonie itp obiekty gdzie słucha się koncertów ...
O reszcie co napisałeś się nie wypowiadam , bo tak jak pisałem kiedyś przestałem tutaj o pewnych rzeczach pisać, bo szkoda mi czasu i zdrowia..

A skoro te projektory to prosta sprawa jak napisałeś to nie musisz mieć potwierdzenia Bipa czy kogoś innego, idziesz do sklepu testujesz, potem zamawiasz na testy do siebie robisz kalibracje tak jak napisałeś i wszystko masz na widelcu. Tylko trzeba mieć na to chęci i poświecić swój czas... aż tyle, albo tylko tyle..

Też napisałeś wcześniej, że nie znajdę za 3300 zł lepszego wzmacniacza niż 2020, chyba, że jakiegoś staruszka, to zastanów się czy chciałeś kupić integrę , która będzie sprawiała Ci radość ze słuchania muzyki, czy chciałeś kupić tani wzmak, czy wzmak, który ma Twój Kolega, któremu bezgranicznie wierzysz w aspekcie audio..

I apropo łudu , srudu.. mam teraz Passa 250 tkę na testach i był wczoraj na chwilę kumpel ze swoim znajomym i tenże jegomość mówi do mnie tak: to twierdzisz kolego, że te grające skrzypce w tym utworze, a "leciała" płyta Hausera na tej integrze grają lepiej niż na moim wzmacniaczu Onkyo ? Więc grzecznie mu odpowiedziałem tak, pod warunkiem, że słyszałbyś różnicę pomiędzy skrzypcami ,a wiolonczelą.. :) Na pewne rzeczy I Bóg nie pomoże..

Ps podobnie masz z filmami jak oglądasz to nie projektor i ekran tylko film, a im lepszy ten projektor jak i sam ekran to tym film przyjemniej się ogląda, bo daje większą radość, , że film to nie tylko obraz ale i dźwięk, więc jak masz dobra elektronikę w połączeniu z dobrymi kolumnami to radość z tego jest jeszcze większa. To dlaczego w filmie można mieć radość z oglądania filmu i jest ona większą jak się ma lepsze zabawki, a w stereo nie można mieć radości, kiedy się ma lepsze do tego wspomniane zabawki :) A może tu chodzi o zupełnie inne rzeczy... :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolek, obawiam sie ze ty nigdy nie widziales jak wykancza sie filmy, albo jak nagrywa sie muzyke. Bo piszesz brednie....

Zastanow sie, w jaki sposob artysci nagrywaja swoja muzyke, w jaki sposob ja dopieszczaja, usowaja szumy, wygladzaja vokal itp itd.
Nastepnie pomysl GDZIE oni to robia.
Nastepnia zadaj sobie pytanie na jakim sprzecie to robia.

A dopiero pozniej pomysl nad swoimi zabawkami - - glosnikami i wzmacniaczami. Zobaczysz ze twoj sprzet jest na calkowicie innym biegunie niz sprzet.

Wiec powtarzam.
Ty sluchasz Glosnikow, wzmacniacza i kabli.
Ty nie sluchasz muzyki. Ona moze byc calkowicie inna niz to, jak chcial ja przedstawic wokalista czy "rezyser".
Ty lubisz Podbite basy, drugi kolega wysokie tony, trzeci kolega wysunieta srednice.... To nie jest sluchanie muzyki. To jesy sluchanie sprzetu i swojej preferencji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
. Nigdy nie będziesz miał w stereo tego co masz na żywo i mało tego wiele z tego realu nie chciałbyś słyszeć u siebie w salonie,)

I to jest wlasnie gadka audiofilow.

NIGDY nie bedziesz mial dzwieku na zywo w salonie ani nawet zblizonego dzwieku. bo zaden z was - - audiofilow nawet poglosu nie potrafi zmierzyc, a co dopiero zrobic pomiary wzorcowe. Masz racje.

Zrobilbys pomiary, dobral akustyke i bys mial 98% tego jak w rzeczywistoaci ma to grac.

Słucha
O reszcie co napisałeś się nie wypowiadam , bo tak jak pisałem kiedyś przestałem tutaj o pewnych rzeczach pisać, bo szkoda mi czasu i zdrowia..

)

No tak bo prawda w oczy kole.


Słucha

A skoro te projektory to prosta sprawa jak napisałeś to nie musisz mieć potwierdzenia Bipa czy kogoś innego, idziesz do sklepu testujesz, potem zamawiasz na testy do siebie robisz kalibracje tak jak napisałeś i wszystko masz na widelcu. Tylko trzeba mieć na to chęci i poświecić swój czas... aż tyle, albo tylko tyle..

)

No kolejnej rzeczy nie rozumiesz.
Trzeba PRZETESTOWAC. Trzeba zrobic POMIARY, trzeba miec POJECIE NA TEMAT.


Wy audiofile lubicie efekty placebo, jak cos jest drozsze albo kosztuje duzo to znaczy lepsze.... Ja w aspekcie kina i audio chce twarde MIERZALNE dowody. Mam w nosie wyuzdane, oderwane od rzeczywistosci opinie innych.

Lolek ty w kazdym tescie przywolujesz "tajemniczego" sasiada i przedstawiasz nam JEGO opinie jakby on mial mikrofony w uszach.

Co do projektorow wystarczy wejsc lub zadzwonic do Macka, czy Home Cinema i ci pokaza TWARDE dowody w postaci POMIAROW co jest lepsze od drugiego. A ty jak zargumentujesz swoj wybor wzmacniacza?.... "bo znajomy mowil"...??


Też napisałeś wcześniej, że nie znajdę za 3300 zł lepszego wzmacniacza niż 2020, chyba, że jakiegoś staruszka, to zastanów się czy chciałeś kupić integrę , która będzie sprawiała Ci radość ze słuchania muzyki, czy chciałeś kupić tani wzmak, czy wzmak, który ma Twój Kolega, któremu bezgranicznie wierzysz w aspekcie audio..
)


Skoro myslisz inaczej to prosze podaj przyklad lepszego sprzetu w podobnej kwocie aniezeli 2020.


Ps podobnie masz z filmami jak oglądasz to nie projektor i ekran tylko film, a im lepszy ten projektor jak i sam ekran to tym film przyjemniej się ogląda, bo daje większą radość, , że film to nie tylko obraz ale i dźwięk, więc jak masz dobra elektronikę w połączeniu z dobrymi kolumnami to radość z tego jest jeszcze większa. To dlaczego w filmie można mieć radość z oglądania filmu i jest ona większą jak się ma lepsze zabawki, a w stereo nie można mieć radości, kiedy się ma lepsze do tego wspomniane zabawki :) A może tu chodzi o zupełnie inne rzeczy... :)

Caly czas piszesz tak jakby Cena miala najwazniejsza wage.
Zasmuce cie, kupilem projektor z matryca FULL HD, a za te pieniadze moglem kupic 4k optomy, epsony, xiaomi czy inne. Dlaczego kupilem FullHD????

Ano dlatego ze ja cenie sobie bardziej Referencje aniezeli Preferencje.
Bardziej wole aby czarny byl zblizony do czarnego, a Bialy do Bialego. Nie szukam testow, nie szukam opinii.
Ma byc wynik pomiaru i stopien zblizenia do referencji.
Jak cos jest bliskie "idealu" to nie ze sprzetem jest cos nie tak, tylko ze "sluchaczem czy ogladajacym".

W stereo, wy audiofile wlasnie taki macie problem, nikt nie dazy do idealu. Kazdy ma to w nosie. Jeden z was lubi basy drugi soprany i na tej podstawie kupujecie sprzet. Od lat jestem na forum tym czy innym. Nigdy nie spotkalem sie aby ktorys z was robil pomiary salonu czy salki stereo.
Policzyl mody, wstawil pulapki basowe, czy nawet zastosowal strojone urzadzenia akustyczne.

90% tych samozwanczych audiofilow jedyne na co stac to powiesic 2 absorbery - byle najdrozsze - za kolumnami frontowymi. To wszystko. Zalosne jest to dla mnie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciągle mówisz o pomiarach, a jak pomiary to kojarzy się to z muzyką na żywo .. bo do tego pijesz..więc tej nie da się zrobić w domu bez względu na pomiary i bez względu kto by je zrobił.. dlatego podałem Ci prosty przykład, ale tak jak ludzie nie chodzą do kin, bo prościej jest ścigać filmy , albo bardzo rzadko do tych kin zamiatają , to tak samo chodzą rzadko na koncerty, czy do filharmonii.
Gdyby pomiary były tak ważne powiedzmy w projektorach to 3/4 osób, albo i więcej na tym forum nie powinno mieć projektorów, bo są takiej, a nie innej jakości.. a ludzie mają i się cieszą z tego co mają i dla mnie jest ok.. a jeszcze gdzie adaptacja do projektora, bo przecież nie każdy ma "dziuplę" jak Bipo w salonie użytkowym, którą robi na potrzeby filmu.

Teraz apropo kolegów, którzy są różni pod względem aspektu audio i sąsiada, który jest przeciwieństwem moim do audio, ale jak coś usłyszy co mu się spodoba to potrafi to docenić , pomimo, że go na to nie stać, ale też nie oznacza , że wszystko mu się podoba i to co mnie różni choćby od Ciebie to fakt, że ja nikogo się nie słucham i nie mam swojego guru, bo jakby tak było to już w tamtym roku wszystko by stało, a ciągle coś sprawdzam, bo chcę być pewny swojego wyboru, bo nie kupuje dla kogoś, tylko dla siebie i to mi ma pasować, a nie komuś, czy nie kupię coś , bo ktoś ma, a jest w temacie to mi też podpasuje.. nic z tych rzecz. Przejechałem wiele kilometrów, aby posłuchać różnych kabli w kilku systemach co mnie interesowały i ile na to czasu musiałem poświęcić... nie jesteś w stanie nawet tego sobie wyobrazić... bo nie da się w tym kraju w momencie X mieć wszystkiego na odsłuchu czego byś chciał, jest to niemożliwe. I gdyby to było tylko jakieś wymyślone z dup... marzenie to gdzie by się chciało to wszystko robić, załatwiać, dzwonić, mailować wpłacać kaucję, potem czekać na zwrot itp sprawy.. kawał roboty. Ale zawsze prościej jest napisać łudu, srudu..
Ale też powiem Ci co różni tych moich znajomych od niektórych tutaj ludzi, że nigdy nie zmieniają zdania pod względem swojej zasobności portfela i ceny w danej chwili na dany towar i nie będę wskazywał palcami, chociaż jednemu zainteresowanemu już o tym kiedyś pisałem. A to też świadczy o pewnej wiarygodności. Bo prosto się mówi, kiedy coś jest tańsze, kiedy już jest na rynku x latek, ale trudniej jest powiedzieć o czymś co jest znacznie droższe, bo stosunkowo było jeszcze nowe. Ale nie istotne, każdy robi po swojemu, Ty masz swoje zasady, ja mam swoje i pewnie przy tym pozostaniemy, bo w końcu nie można się we wszystkim zgadzać.
I jeszcze jedno Lolo, nigdy nie nazwałem się audiofilem, nawet jednego takiego wpisu nie znajdziesz tutaj jak i na żadnym innym forum, mało tego nigdy za takiego się nie uważałem, nie uważam i nigdy nim nie będę, bo mam pewne zdanie na temat tego słowa i dla kogo ono było wymyślone i przez kogo... Co nie zmienia faktu, że nie którzy takimi są i to w znaczeniu pozytywnym, ale dla mnie bez względu na wszystko to słowo w moim słownictwie nie istnieje. Wiec bardzo proszę nie używaj w stosunku do mnie tego słowa.

Ps apropo projektora dobrego FHD i słabego 4k... za 50-60 tyś możesz mieć bardzo dobrą wersję nowej fiesty, albo np 3 letniego passata.. jest wybór.. bo jak sie ma 60 tysi to się nie ma powiedzmy 120 na nowego pachnącego nowością paska..
I cena ma znaczenie, bo jakbyś miał kasę na lepszy projektor to kupiłbyś dobry projektor 4k, bo przecież lubisz dużo bardziej filmy niż muzykę. Nie masz tej kasy na projektor, zaznaczam na projektor, więc kupując marny w 4k zrobiłbyś błąd, ale to nie oznacza, że pieniądze nie mają znaczenia..bo mówię mógłbym tu podać Ci kolegi przykład, kolegi z tego forum, gdzie ewidentnie widać, ze pieniądze maja znaczenie dla niego i dla jego wyborów. I co było kiedyś słabe, kiedy było droższe, co stało się lepszym, kiedy stało się tańszym.. cuda wodo srudu.. można by rzec...

Tyle byłoby ode mnie w tym temacie i dobrej nocy życzę.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo podałem Ci przykład, który możesz zrealizować i sam się przekonasz jak to zabrzmi ... i za miliony dolarów nie będzie tego co w filharmonii, albo na koncercie .. Jeszcze raz dobrej nocy...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Gdyby pomiary były tak ważne powiedzmy w projektorach to 3/4 osób, albo i więcej na tym forum nie powinno mieć projektorów, bo są takiej, a nie innej jakości.. a ludzie mają i się cieszą z tego co mają i dla mnie jest ok.. a jeszcze gdzie adaptacja do projektora, bo przecież nie każdy ma "dziuplę" jak Bipo w salonie użytkowym, którą robi na potrzeby filmu.

.

No widzisz i smialo mozna powiedziec ze 3/4 osob, ktore maja jakies pojecie ma konkretne modele projektorow.

Mozesz sobie przeprowadzic statystyke na tym forum lub innym. Nie trzeba duzo szukac. Odrazu zrozumiesz kto jaki kupuje projektor "o ile ta osobe na niego stac".

W projektorach nie ma tak jak ze stereo. Ze jeden lubi Mcintosha, drugi Accu a trzeci Moona.
W projektorach jest sprawa prosta, masz tyle $$ kupujesz taki model, masz wiecej $$ kupujesz inny - konkretny - model.

Bardzo latwo to zauwazyc.


Ps apropo projektora dobrego FHD i słabego 4k... za 50-60 tyś możesz mieć bardzo dobrą wersję nowej fiesty, albo np 3 letniego passata.. jest wybór.. bo jak sie ma 60 tysi to się nie ma powiedzmy 120 na nowego pachnącego nowością paska..
I cena ma znaczenie, bo jakbyś miał kasę na lepszy projektor to kupiłbyś dobry projektor 4k, bo przecież lubisz dużo bardziej filmy niż muzykę. Nie masz tej kasy na projektor, zaznaczam na projektor, więc kupując marny w 4k zrobiłbyś błąd, ale to nie oznacza, że pieniądze nie mają znaczenia..bo mówię mógłbym tu podać... .


Ciagle patrzysz przez pryzmat pieniadza....
Nie wiesz ile mam lub nie mam pieniedzy, na co mnie stac lub nie stac. Wyciagasz pochopne wnioski.

Oprocz pieniedzy niektorzy maja tez zdrowy rozsadek. Jak ktos jest mega bogaty nie oznacza to ze kupi sobie Ferrari, Lamborgini albo Astona. Wiekszosc takich osob woli kupic sobie Lexusa, Mercedesa lub Audi.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bo podałem Ci przykład, który możesz zrealizować i sam się przekonasz jak to zabrzmi ... i za miliony dolarów nie będzie tego co w filharmonii, albo na koncercie .. Jeszcze raz dobrej nocy...

Nie przemawiaja do mnie te przyklady. A nawet z naukowego czy technicznego punktu sa po prostu bez sensu.

W domu <moim zdaniem> mozna spokojnie uzyskac o wiele lepsze rezultaty aniezeli koncerty, kina itp.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A powiedz tylko szczerze na ilu byłeś koncertach, tylko takich profesjonalnych, a nie jakieś typu dni miasta Pcin, juwenalia itp.. I kiedy ostatni raz byłeś na takim koncercie...? O filharmonię się nie pytam, bo podejrzewam, ze byłeś pewnie na wyciecze ze szkoły tak jak wielu innych.. Ja też powiem szczerze byłem raz i to z 10 lat temu, nie licząc tego w szkole średniej wyjazdu ze szkoły, więc fachowiec w tym nie jestem, ale po pandemii wybiorę się , bo też chce coś zobaczyć , a właściwie usłyszeć o czym mówią Ci, którzy często chodzą, ale ja sam muszę to nausznie usłyszeć.. taki już jestem.. i na pewno pójdę jak będzie koncertował H. Zimmer.. I teraz w sierpniu mam nadzieję ,że dojdzie do skutku, (aczkolwiek, chyba marne szanse) koncert Bocielliego, rok temu przenieśli, ale i w tym roku może być cienko... patrząc na ilość sprzedanych biletów. Ale rozumiem, ze jak mamy bilety, to koncert odbędzie się dla wszystkich, albo znowu zostanie przeniesiony na kolejny rok..
 
Do góry