Sony-szumy przy słabym oświetleniu

rnarek

New member
Witam!
Od kilku dni jestem posiadaczem kamery Sony HDR-CX6EK i zauważyłem, że przy nagrywaniu filmu najlepszej jakości HD w słabym oświetleniu (oświetlenie pokojowe) występują dość znaczne szumy. Przy świetle dziennym nie ma takich problemów i obraz jest zadowalający. Czy to jest normalne w tego typu kamerach czy może problem jest ze sprzętem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety nie jet to wada. Jakość jeszcze nie lubi kompromisów.
Nawet kręcąc filmy mają urządzenia do pomiaru światła. Dobre kamery / czytaj droższe / nie mają tego problemu. Albo maja problem ale znacznie mniejszy. Myśmy kręcili zdjęcia - na zamówienie - na MP w sali przy zgaszonych światłach kamerą JVC GZ HD 7 - i nie było żadnych szumów. Czułość i jakość obiektywów Fujinon jest znana zawodowcom.
Zdjęcia są do wglądu.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Ponieważ, jak wiadomo, JVC HD7 z obiektywem Fujinon jest tak cudowna, że potrafi nagrać piękny kolorowy obraz bez światła (kompletna ciemność).

KIKI - to już nawet nie jest śmieszne.
 

bankrootghost

New member
viValdi napisał:
Ponieważ, jak wiadomo, JVC HD7 z obiektywem Fujinon jest tak cudowna, że potrafi nagrać piękny kolorowy obraz bez światła (kompletna ciemność).

KIKI - to już nawet nie jest śmieszne.

pewnie, że nie jest śmieszne.
Przecież wszystko zależy od tego, co KIKI uważa za szumy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
viValdi - nie wkładaj komuś czego nie napisał . To nie jest śmieszne.
A zdjęcia są do wglądu.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Jak to nie napisał? A ten cytat to co znaczy?
kiki napisał:
Myśmy kręcili zdjęcia - na zamówienie - na MP w sali przy zgaszonych światłach kamerą JVC GZ HD 7 - i nie było żadnych szumów.

Zgaszone światła to ciemość - no chyba że zapomniałeś napisąć, że było samo południe a przez szeroko otwarte okna wpadało nieodpartej urody miękkie światło Słońca nad Olsztynem.

@rnarek

w każdej kamerze jak brakuje światła to zaczynają się szumy. W jednych zjawisko to zachodzi wcześniej/bardziej gwałtownie, w innych później. Poza tym, jak ktoś mądrze zauważył, jedni są bardzie a inni mniej wrażliwi na szum.

ps. ja jestem bardzo wrażliwy na szum w uszach :D
 
Ostatnia edycja:

mariof

New member
Bez reklam
viValdi, jak zwykle, ma rację. Jest świadomym (także wad...) użytkownikiem amatorskiej kamery HD. Kiki jest kupcem, oferującym sprzęt (bardzo godny skądinąd) JVC a jak wiadomo "każda sroczka (pliszka) swój ogonek chwali";).
Niejednokrotnie wyjasniono na forum (np ślimak) jak się rzecz ma. Czego z tym nie ma? Nie ma cudów!
 

Leszczu

New member
Ja mam DCR-SR32 i powiem wam ze mam szumy jak diabli na panasie starym na kasetki DV obraz byl o niebo lepszy ale zachcialo mi sie nagrywania na dysk i obbraz nie jest taki ladny jak an starej kamerze panasa tylkoz eten pasna w MM kosztowal 10tys zl a ja go kupilem za granica za 4500zl.
Moze wina wlasnie w cenie?
Kiki co bys wybral JVC HD7 czy sony sr11 full hd.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
W słabym oświetleniu szumi KAŻDA amatorska kamera HD. Jedne bardziej, drugiem mniej - ale i tak obraz z nich różni sie tylko (jak już to napisałem w innym wątku) poziomem badziewności.
 
Do góry