Sony - odtwarzanie plików mkv

tomi513

New member
Czy w telewizorach Sony doczekamy się odtwarzania plików mkv?. Ostatnio kupiłem LCD KDL-40EX500 i sprzedawca zapewniał że odtwarza pliki mkv, a w domu okazało się że jest brak wsparcia dla tego formatu. Czy może posiadacie informacje czy modele z serii EX500 będą wspierały pliki mkv??
 

sokol24

New member
Zależało Ci na MKV i nie sprawdziłeś tego ? Zanim kuppiłem swój ex500, byłem w 3 sklepach z pendrivem z nagranym mkv i wsadzałem po kolei w TV. W różnych sklepach różnie mówili sprzedawcy, ale oni nie orientują się sami w tym gąszczu nowinek. Natomiast kup sobie WD TV HD Media Player, to pudełeczko kosztuje ok. 300zł i masz już wszystko czego zapragniesz. Ludzie mówią, że nie czyta tylko książek :)
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Zależy gdzie się kupowało jeśli w dużych sklepach sieciowych to często zdarza się, że raz sprzedawca jest powiedzmy na dziale telewizory, a innym razem na AGD... W takich sytuacjach dokładniejsze wypytywanie nie za bardzo ma sens... Wracając do tematu, nie posiada obsługi mkv i nie wiadomo czy przyszłości aktualizacje cokolwiek tutaj zmienią (do tej pory zazwyczaj nie dodawały nowych funkcji tylko zajmowały się usprawnieniem już zaimplementowanych)
 

Cyborg65

New member
Witam
Czy to musi być koniecznie gwizdek?
Ten TV można przecież podłączyć na wiele sposobów, i pod nie wiadomo co.
Ja mam dla przykładu podłączony pod kompa przez DLNA, jak bym się upierał oglądać z gwizdka to wpinam go w kompa. Przy tym wachlarzu możliwości jakie są obecnie dostępne, wystarczy troszkę
podumać i niekoniecznie zaczynać od zakupów czegokolwiek.
Pozdrawiam:-D
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Oczywiście tym bardziej, że praktycznie wszystkie nowe odtwarzacze blu ray posiadają szeroki wachlarz odtwarzanych formatów, również przez pendrive, zawsze jest też możliwość bezpośredniego podłączenia pod komputer np. przewodem hdmi :)
 

Cyborg65

New member
Ares78

Ja osobiście z przewodami HDMI jestem mocno ostrożny.
Wystarczy poczytać specyfikację potem pobiec do wybranego sklepu gdzie upatrzyłeś przewód np 15m
i na koniec zapytać sprzedawcę o homologację.
Nawet nie wspomnę o typach rodzajach i podrodzajach.
A miało być tak fajnie.

Pozdrawiam :evil:
 

Ares78

New member
Ja osobiście z przewodami HDMI jestem mocno ostrożny.
Wystarczy poczytać specyfikację potem pobiec do wybranego sklepu gdzie upatrzyłeś przewód np 15m
i na koniec zapytać sprzedawcę o homologację.
Nawet nie wspomnę o typach rodzajach i podrodzajach.
A miało być tak fajnie.

Pozdrawiam :evil:

Z przewodami HDMI jest o tyle dziwne, że między tymi z wyższej półki, a tańszymi nie ma jakiejś specjalnej różnicy w obrazie, nie wiem jak się sprawa ma przy przewodzie o długości 15m, ale przy powiedzmy 3m tak jest...

Spioch: 8zł to trochę przesada :p
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Spioch

Teraz tym przewodem za 8 podepnij dekoder cyfrowy pod Amplituner a potem z amplitunera nawet takim za tysiąc pod TV albo projektor
I miłego oglądania
Pozdrawiam :-D
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
Nie przesadziłęm - kosztowały po 8 zł (oczywiście nie 15m :p)
W sumie lepszym rozwiązaniem jest podłączenie HDMI-kami do TV a potem jednym np. optykiem do amplitunera
Ogólnie przy HDMI jakość przewodu nie wpływa szczególnie na jakosć obrazu
oczywiście przy długich kablach mogą być problemy z samym połączeniem
 

Cyborg65

New member
Witam

Dokładnie jak napisał Spioch do 3m potem schody
Lepsze połączenie jak chodzi o jakość to na pewno HDMI ew przejściówka DVI HDMI i światłowód.
Jeśli cokolwiek ma zabezpieczenie HdCP schody, i wtedy iHDMI
W tym wypadku taniocha to 120pln
Pozdrawiam :grin:
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
No tak, ale osobiście przy większej odległości to wolałbym już pobawić się DLNA np. przez wifi i korzystać z zasobów komputera nie ruszając się z sofy... Plus rozwiązania, że na komputerze w tym samym czasie druga osoba może zająć się czymś innym. Ale wiadomo kto co lubi, ale podtrzymuje zdanie, że do 3 metrów nie trzeba się specjalnie wysilać przy zakupie przewodu HDMI.
 

Cyborg65

New member
Ares78

Witam
Mam praktycznie opisane przez ciebie rozwiązanie z tą małą różnica że miałem w kompie dwie karty sieciowe więc jedna to internet a druga to LAN czyli switch na korytarzu (mieszkam w bloku) Komp stoi w innym pomieszczeniu jak TV więc DLNAi tak więc podpiłem TV do switcha który był zamontowany wcześniej. Teraz przy pomocy Wilda odtwarzam udostępnione zasoby z całej sieci, plus oczywiście to co chcę ze swojego kompa.
Natomiast co do długości przewodów, nie mam powodów przypuszczać że nie jest tak jak pisze kol mataman, pewnie zależy to od większej liczby czynników i tu się uda tam nie. Na pewno warto to najpierw wypróbować bo na co komu kabel nawet za 10pln skoro coś z nim nie tak
 

Ares78

New member
Rozwiązanie podałem przykładowe bo wiadomo, możliwości jest zawsze więcej, jak ktoś chce to przewód może przeciągać:) DLNA jest o tyle wdzięczne, że na dzień dzisiejszy można praktycznie wszystko w ten sposób odtworzyć na swoim telewizorze w sposób bardzo komfortowy. Co do programów Wild jak najbardziej godny polecenia.
 
Do góry