Sony KDL-W809C uszkodzona logika matrycy (T-Con)

mmbb

Member
Witam, usterka która znowu wystąpiła w moim Tv Sony KDL-55W809C to uszkodzony T-Con. Trzy lata temu dzięki koledze Karol1976 naprawiłem sam swój telewizor pomimo tego, że SERWIS SONY stwierdził, że jest do wyrzucenia, bo uszkodzeniu uległa matryca. Wtedy wymieniłem t-con na używany oryginał i tv działał do dzisiaj. Teraz po ponad 3 latach znowu pojawiły się pionowe kolorowe pasy na ekranie. Tv od nowości do pierwszej usterki działał też niecałe 3 lata, więc wygląda na to, że te części są tak robione żeby się zepsuły zaraz po gwarancji. Dzisiaj podmieniłem t-con na nowy który kupiłem na znanym chińskim portalu i telewizor uruchomił się bez problemu. Działał przez 3 godziny, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu pojawił się napis Sony, potem czarny ekran i zaczęła migać dioda na czerwono 5x. Podmieniłem pamięć U401 z oryginalnego T-cona(bo tam podobno zaszyta jest informacja o matrycy) i niestety nic to nie dało. Czy macie może jakiś pomysł, co jeszcze zrobić żeby to ruszyło? Nie wiem czy wgranie na nowo softu coś zmieni, czy po prostu chiński t-con nie jest taki sam jak oryginalny. Może ktoś z Was ma taki oryginalny t-con do sprzedania, np z rozbitego tv?
20240223_203518.jpg
 

maxi77

New member
Mam podobny problem do Twojego, tylko że mój model to KDL-50W805C, też mam 5x czerwony. Czytając w internecie natknąłem się, że trzeba po wymianie TCON zmianić firmware na płytce przez flashowanie firmware za pomocą USBticka. Czy to wykonałeś? Niektórzy mówią, że może to być bezpiecznik, ale raczej wątpię.
Czy robiłeś wygrzewanie starego TCONA ? Może jakieś luty nie stykają?

TCON i przeprogramowanie może pomóc. Czy robiłeś przekładkę na TCON tego co zamówiłeś i przeprogramowałeś Firmware USBstickiem?
 

mmbb

Member
Cześć, wgranie nowego softu pomogło tylko na chwilę, to znaczy do ponownego wyłączenia i włączenia TV. Potem znowu czerwona dioda x5. Dopiero jak do chińskiego T-Cona przelutowałem pamięć U401 i U405 z oryginalnego T-cona, to telewizor działa bez problemu.
 
Do góry