sony kdl hx820 vs samsung ue46d8000

Karuuss22

New member
Witam serdecznie!

Chcemy razem z żoną kupić dobry tv 3d. Długo już zastanawiamy się sprawdzamy porównujemy i ciężko jednoznacznie stwierdzić co będzie najlepszym wyborem. Tv mi służyć przede wszystkim do filmów (full hd i 3d) oraz do xboxa 360.
Z modeli które testowaliśmy najlepiej wypadły tv wyżej wymienione. Sony w media expert powalił nas na kolana jakością obrazu ale pytanie czy to nie było przez to że leciał materiał wydoskonalony przez sonego ? Prosimy Was o pomoc bo to ciężki wybór za nie małe pieniądze :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytanie zadałeś dobrze. Sony gra extra z materiałów demo.

Nie masz za dużo materiałów 3D więc ważna będzie dobra konwersja 2 D do 3D
Dlatego musiałbym wybrać inne modele:
Panasonic 42Vt50
Toshiba 42yl863
Samsung 40ES 8000
 

trol2008

New member
też zamówiłem hx820 . Na tym forum chyba zbyt wiele się nie dowiesz odnośnie tego modelu ........ też byłem ciekawy ale brak opinii............
 

Karuuss22

New member
też zamówiłem hx820 . Na tym forum chyba zbyt wiele się nie dowiesz odnośnie tego modelu ........ też byłem ciekawy ale brak opinii............

Czyli posiadasz ten model. Napisz coś więcej, czy jesteś zadowolony jak się sprawuję itd. Patrzyliśmy z żoną na kilka różnych modeli tv 3d ale ten sony naprawdę prezentował się najlepiej. W sobotę byliśmy w neonecie gość nam pokazał samunga d8000, przy obrazie 3d tak migotał obraz u doły okularów że to jest tragedia jakaś. Nie dałoby rady obejrzeć całego filmu heh.
 

Karuuss22

New member
Poniżej 46' odpada. Mamy spory pokój więc chcemy kupić 46 calowy tv. A co do konwersji to raczej tego nie będziemy używać. Raz, dwa razy w tyg wypożyczyć jakiś film 3d i się wieczorkiem zrelaksować. Chcemy kupić tv 3d ze względu na niedaleką przyszłość gdzie więcej będzie filmów, gier, programów w 3d.... A tak za 2 lata trzeba by było wymieniać znowu sprzęt.
 

trol2008

New member
Może źle się wyraziłem, zamówiłem ten model 4 dni temu w sklepie internetowym , dostawa ma nastąpić 12 kwietnia. Więc tak naprawdę nie widziałem nigdy tego telewizora i jeszcze go nie posiadam . Sam jestem ciekawy co reprezentuje sobą ten model , Teraz się trochę obawiam czy postąpiłem właściwie kupując coś czego nigdy nie widziałem . Jedyny duży plus to to że kupiłem go w sklepie internetowym który oferuje ciekawa usługę o nazwie ,, nie kupuj kota w worku" polega ona na tym : Gwarantujemy dostawę własnym transportem na terenie całej Polski i możliwość obejrzenia towaru przed zapłatą.

Pewnie jeżeli mi się nie spodoba to będę musiał zwrócić kasę tylko za koszty transportu.

Na forum ogólnie jest mało informacji co do tego modelu, wiem bo sporo szukałem. Teraz najważniejszy dylemat , czy warto dać za tego HXa 5 tyś czy raczej kupić ex725 za 3,5tyś który może wcale nie jest dużo gorszy ?
Szkoda że nie miałem możliwości porównania tych 2 Ledów .
 

Karuuss22

New member
ja Widziałem chyba te dwa modele które stały na jednym regale i leciał ten sam materiał. 820 zmiażdżył niższe modele, szczerze powiedziawszy to oglądając ten materiał co leciał zastanawialiśmy się z żoną czy może być jeszcze lepszy obraz :) Tylko właśnie niepokoi mnie czy to nie było podrasowane na maxa przez sonego.
Jak możesz to podaj tą stronę gdzie kupiłeś ten tv.
 

trol2008

New member
nazwa sklepu to: oleole :)
Dosyć mocno się teraz reklamują , telewizor w ciągu tych 4 dni poszedł ponad 100 zł w górę w tym sklepie, nie wiem czym jest to spowodowane.Myślę ze i tak warto go u nich zamówić w zważywszy na tą usługę o której wcześniej wspomniałem. Wielu sprzedawców w sklepach uważa ze w sony płaci się za napis. Ostatnio też widziałem na własne oczy Nowego Panasonica LED , był to model Panasonic TX-L42ET5 wydany na ten rok . Telewizor działał na fabrycznych ustawieniach a obok stał 46 calowy EX720 i muszę przyznać ze panasonic wyświetlał obraz dużo lepiej. Kolory były żywsze i bardziej soczyste. Ex wyświetlał obraz w taki sposób że miałem wrażenie że jest on wyświetlany za jakimś ala mlekiem. Taka biała poświata na całym ekranie. Czekałem na recenzje tego modelu panasonica którą obiecywał użytkownik kiki ale jak do tej pory nic się nie ukazało :-(
 

projektzwoo

New member
Od wczoraj mam tego HXa i jestesmy z zona zachwyceni. Obraz jak dla nas rewelacja. Nie mialem jeszcze za bardzo okazji testowac 3D, wlaczylem opcje symulacji na pare sekund, szalu nie bylo, moze zalezy co sie oglada. Zastanawialem sie nad Toshiba TL838 i Panasoniciem 50G30. Wybor padl na Sony i wydaje mi sie, ze jak najbardziej ten model wpasowal sie w moje oczekiwania.
 
Do góry