Sony KDL-46EX700 - jakie formaty plików ?

wpluzek

New member
witam
na stronie producenta nie znalazłem pełnej informacji na temat formatów plików obsługiwanych przez ten TV
czy ktoś może ma pełną informację ?
zależy mi na kupnie tego tv a później ogladaniu filmów przy podłączonym dysku zewnętrznym.
czy ktoś się orientuję czy pojdą MVK ? czy będą napisy na filmach .TXT ?

z góry dziękuję za wszelką odpowiedź
 

Ares78

New member
Niestety na odtwarzanie filmów w mkv na chwilę obecną nie masz co liczyć, z bardziej popularnych formatów jest do dyspozycji jedynie divx, napisy w txt jak najbardziej będą działać tylko musisz pamiętać, żeby plik z napisami miał taką samą nazwę jak ten z filmem.
 

Mike25

New member
Sony zdaje się żaden nie czyta mkv i raczej nie ma co na to liczyć. Wiadomym jest, ze mkv to w 99% spiracone rippy z dysków Blue-Ray. Sony jest nie tylko producentem sprzetu telewizyjnego, ale również posiada wytwórnie filmową i jest wydawcą filmów na płytach DVD/BD, więc nie będzie sobie sam strzelał gola, ułatwiając odtwarzanie piratów na swoim sprzęcie...

Inną kwestią jest sama jakość mkv. Wiele TV, które suppurtują mkv przez usb, kiepsko sobie z nimi radzi, szczególnie tymi full HD i wielkością ponad 5gb na film. Więc jak chcesz mkv, to raczej rozejrzyj się za jakimś dobrym boxem, np Asus O! Play, który znacznie lepiej sobie poradzi z wszelaką maścią formatów, nie tylko mkv, no i przede wszystkim filmy będą odtwarzane płynnie i bez zacinek.


pzdr
 

Ares78

New member
Niestety nie ma takiej aktualizacji i raczej szybko się nie pojawi, tak jak pisałem na PW można skorzystać w takiej sytuacji z możliwości jakie oferuje DLNA, ewentualnie zakupienie jakiegoś prostego odtwarzacza (w przypadku odtwarzaczy blu ray, ceny zaczynają się od 400zł).
 

bruks

New member
Sony zdaje się żaden nie czyta mkv i raczej nie ma co na to liczyć. Wiadomym jest, ze mkv to w 99% spiracone rippy z dysków Blue-Ray. Sony jest nie tylko producentem sprzetu telewizyjnego, ale również posiada wytwórnie filmową i jest wydawcą filmów na płytach DVD/BD, więc nie będzie sobie sam strzelał gola, ułatwiając odtwarzanie piratów na swoim sprzęcie...

Inną kwestią jest sama jakość mkv. Wiele TV, które suppurtują mkv przez usb, kiepsko sobie z nimi radzi, szczególnie tymi full HD i wielkością ponad 5gb na film. Więc jak chcesz mkv, to raczej rozejrzyj się za jakimś dobrym boxem, np Asus O! Play, który znacznie lepiej sobie poradzi z wszelaką maścią formatów, nie tylko mkv, no i przede wszystkim filmy będą odtwarzane płynnie i bez zacinek.


pzdr

Co mozesz zrobic to przekonwertowac je na AVCHD i odpalić na PS3 (jeśli posiadasz) razem z napisami z pendrive'a. Nie mam pojęcia czy da sie to zrobić bez PS3. Odpalilem tak kilka filmów, jakość na pewno lepsza niż divx - trudno jedynie powiedzieć ile traci sie na samym konwertowaniu pliku.
 
Do góry