Sony Kdl-40v2000

musti

Banned
2 wejścia HDMI będzie mieć seria X2000 (46" - czerwiec ~20.000 złotych).
Za wcześnie aby mówić o tuningu nowej serii V2000.
 

Tigr

New member
Tigr napisał:
Telewizor kupiony, ale czekam na dostępnośc w magazynie;-(
W tym tygodniu mam go juz miec w domku!!:D

No i niestety Sony Poland nie dostarczyło telewizorów.....może we wtorek...:(
 

hobb3

New member
Dla znających angielski polecam ten wątek na forum AVFORUMS:

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=312863&page=56

Ponad 50 stron rozmów na temat serii Sony v2000. Są zdjęcia i opinie osób, które już ten telewizor mają.

Szukałem LCD-ka dla siebie od ponad miesiąca i mój wybór padł właśnie na KDL 32v2000. Mam go mieć u siebie w poniedziałek, więc na początku przyszłego tygodnia będę mógł napisać coś więcej, ale po takiej ilości pozytywnych opinii zwykłych użytkowników (a nie sprzedawców) nie mam wątpliwości, że sprzęt jest dobry.
 

RaficRafic

New member
SONY serii V

Witajcie!

Zabrzmi to może zabawnie, ale ja również zamierzam kupic LCD-ka, a że większość sprzętu mam marki SONY, chciałbym pozostać wiernym marce. Seria V bardzo mi się podoba i z niecierpliwością czekam na wrażenia Tigra :)

Miałem okazję testować 40-sto calowego lcd serii S i rzeczywiście grał znośnie, jednak na sygnale DVD w sposób widoczny ustępował serii V. Muszę jednak zauważyć, że na sygnale telewizji naziemnej lcd-ki SONY grają nieco gorzej niż plazma PIONEERA model 436, który radzi sobie z tym sygnałem genialnie. SONY potrafi rozmazywać obraz na tym sygnale. Warto mieć to na względzie biorąc pod uwagę fakt, że V kosztuje ok 9500zł, a 43-calowego pioneera można znaleźć już za 9800zł.

Mimo wszystko SONY bardzo mi się podoba i trzymam za niego kciuki w Waszych opiniach, które chętnie poznam.
 

kojot

New member
WITAM
hehe ale zmiana decyzji w ostatniej chwili kto by pomyslal ale niestety lcd musi jeszcze poczekac narazie plazma gora :grin: :grin: :grin:
pozdrawiam
 

JACEK2

New member
mironek napisał:
Witam wszystkich!
Widzę, że mamy ten sam problem.
Również przymierzam się do zmiany telewizora z poczciwego CRT (SONY KV-29LS60) na LCD. Moim Faworytem jest SONY BRAVIA KDL-40V2000.
Dopiero niedawno pojawił się w sprzedaży.
Jeżeli chodzi o recenzję to warto przeczytać to:
http://www.lyris-lite.net/kdl32v2000_review.html
Co prawda mniejszy rozmiar ale ta sama seria więc parametry identyczne.
Miałem okazję wczoraj dzieki uprzejmości sklepu JONCZAK w Centrum Handlowym MANHATTAN w Gdańsku (http://www.jonczak.pl ) testować ten telewizor przez jakąś godzinkę. Dla mnie rewelacja. Mnóstwo opcji regulacyjnych pozwalających dostosować obraz do wymagań użytkownika. Jeżeli chodzi o czerń to idealna pod warunkiem, że telewizor nie będzie grał na ustawieniach fabrycznych: np regulacja podświetlenia panelu - fabrycznie ustawiona zbyt wysoko i wiele innych. Kolory wyraziste: czerwień krwista, zieleń soczysta, niebieski głęboki.
Niestety przy materiałach SD (standard definition) trzeba się liczyć, że będzie to wygloądało gorzej.
Zasadniczym powodem moich testów było stwierdzenie jak będzie wyglądał obraz na tym TV po podłączeniu mojego starego DVD (DVP-NS900V), który nie posiada HDMI, nie upscaluje i nie ma progresywnego skanowania.
Testowane podłączenia: SCART (EURO) RGB, COMPONENT
Testowane filmy: Gwiezdne Wojny - Imperium Kontraatkuje, Indiana Jones - Poszukiwacze Zaginionej Arki, Gladiator.
Czerń - rewelacyjna - Szczególnie dobrze widoczna w Gwiezdnych Wojnach w scenach pojedynków pojazdów odbywających się w kosmosie.
Odwzorowanie szarości - bardzo dobre - Gladiator rozdział 12 - panoramna Rzymu.
Kolory - naturalne - Indiana Jones - sceny ze zbliżeniami twarzy w pierwszych sekwencjach filmu oraz sekwencje ucieszki z dżungli.
Niestety połączenie analogowe z przeplotem ujawnia niedoskonałości typu poszarpania krawędzi w dynamicznych scenach, rozmycie szczegółów wynikające z przeskalowywania, widoczny szum z bliskich odległości.
Do dalszych testów obsługa sklepu udostępniła mi DVD Panasonica model S52 niestety nie miałem okazji przetestować po HDMI - brak kabla.
Próba odbyła się po komponencie z ustawieniem 576p - brak znaczących różnic. Ponieważ nie znałem tego modelu nie mogłem eksperymentowac zbytnio z ustawieniami.
Jeżeli ktoś ma doświadczenia z sygnałem po HDMI to proszę o informację.
Pozdrawiam - Mirek
Mam 32 calowa Bravie serii V , podlaczona z Pionieerem DV 989 przez HDMI . Roznica w jakosci obrazu na korzysc HDMI w porownaniu do RGB duza !!8)
Dopiero w takim polaczeniu widac na co stac Bravie ......:wink:
 

mironek

New member
Dzięki za informację. Udało mi się przetestować po HDMI. Odwiedziłem salon SONY w Gdyni i akurat mieli odtwarzacz DVP-NS92V z HDMI i upscalingiem - wyraźna różnica w stosunku do mojego poprzedniego DVD!
W zasadze zdecydowałem się - kupuję KDL-40V2000 - jutro mają mi go dostarczyć. Myślę też o tym odtwarzaczu.
Pozdrawiam - Mironek
 

mironek

New member
Witam!
Wreszcie jest - SONY BRAVIA KDL-40V2000! Mam go od czwartu w domu.
Muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Obraz oglądany z osiedlowej kablówki naprawdę dobry - oczywiście są lepsze i gorsze kanały. Trzeba mieć świadomość, że sygnał analogowy na takim telwizorku będzie miał mankamenty ale byłem przygotowany na dużo gorsze efekty. Jeszcze milsze zaskoczenie po podłączeniu mojego starego DVD (odtwarzacz nie posiada HDMI, nie ma PROGRESSIVE SCAN ani UPSCALINGU). Moje wcześniejsze testy w sklepie wypadły gorzej. Teraz miałem trochę więcej czasu żeby poznać dokładnie mozliwości regulacji telewizorka i rzeczywiście można dużo poprawić. Dodatkową poprawę uzyskałem po ponownym setupie DVD i to pomimo podłączenia tylko przez SCART RGB. Wcześniejsze ustawienia były zoptymalizowane do CRT więc trzeba było dostosować parametry do LCD. Uzyskany obraz jest rewelacyjny na tyle, że zastanawiam się czy zamieniać moje stare DVD na coś z HDMI czy czekać na HDDVD lub BLU RAYa.
Jeżeli miałbym doradzać komukolwiek to ten telwizor jest napewno dobrym wyborem.
http://voila.pl/o433w/?1
 

BartekB

New member
Witam,
A jak wygląda skalowanie obrazu 4:3 w Sony? W moim 32" Philipsie CRT jest to całkiem nieźle zrobione (lekkie zbliżenie całego ekranu z zachowaniem proporcji, nieznaczne obcięcie góry i dołu a po bokach, na kilka cm od brzegu ekranu rozciągnięcie - zniekształcenia widać tylko przy ruchach kamery w osi x, ponadto mogę swobodnie opuszczać i podnosić dynamicznie za pomocą pilota obrzc co kilka pikseli w tym trybie).
Szykuję się do zakupu 46V2000 ale boję się, że będę miał zniekształcony obraz w 4:3 (tak jak u znajomych w 32" Grundigu CRT, w którym muszą robić zbliżenie i tracą sporo na górze i dole ekranu - nie widać przesuwających się tekstów na dole ekranu) albo muszą przełączać w 16:9 co daje totalne zniekształcenia!

Pozdrawiam
 

mironek

New member
Witam!
Ten telewizor ma kilka trybów umozliwiających dostosowanie obrazu 4:3 do wielkości panelu.
ZOOM - obraz wypełnia ekran z zachowaniem proporcji kosztem ucięcia górnej i dolnej częsci obrazu
SMART - wypełnia ekran z pewnym zniekształceniem - rozszerzenie w poziomie
 

uruk-hai

New member
"A jak wygląda skalowanie obrazu 4:3 w Sony?"

Bravia 32S2010 pozostawia boki czarne i jest "normalny" tv - żadnych problemów :)

jest jeszcze opcja 14:9 i ZOOM

Nominalnie mam w ustawieniach 4:3 - jak się raz na tydzień pokaże jakiś program w 16:9 to się przestawi automatycznie. Są jednak emitowane sygnały które mozna potraktować opcją zoom albo 14:9

14:9 włączam - wtedy gdy obraz posiada ograniczenia czarnym pasem z góry i z dołu a nie jest 16:9 - da to się ładnie porozciągać na prawie cały ekran. Niestety trzeba na to poświęcić chwilę przyciskając kilka "guziczków" .... gdy się chce oglądać film to ok - ale jak jest nuda to czeka nas kolejny zabieg "guziczkowy"

Czegoś tu nie dopatrzono....
 
Ostatnia edycja:

musti

Banned
Ja używam prawie wyłącznie trybu SMART - obraz jest lekko zniekształcony w centralnej części ekranu i mocniej po bokach - mi to nie przeszkadza. Jest oczywiście regulacja wysokości ekranu (góra-dół) i jak ktoś chce, to można bez problemu czytać paski informacyjne.
Do zmiany trybu nie trzeba naciskać "kilku guziczków" - służy do tego jeden przycisk na pilocie.
3:4 i 14:9 nie używam, bo mnie denerwują; ZOOM - przy naszych programach "16:9" z paskami; WIDE - wiadomo - DVD i kamera.

Pozdrawiam
 
Do góry