Sony KDL-32NX500

m666

New member
Witam wszystkich, jestem świeżakiem na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość:) Jestem też zupełnym nowicjuszem w świecie telewizorów LCD, a zamierzam wkrótce taki zakupić. Po mniej więcej miesiącu przekopywaniu internetu i wycieczek do sklepów wydawało mi się, że podjąłem decyzję i kupię 32-calowego Samsunga LEC650. Ale wczoraj odwiedziłem (po raz n-ty) jeden z dużych sklepów, a tam uprzejmy i konkretny pan popatrzył na mnie, na Samsunga, skrzywił się wymownie i polecił Sony KDL-32NX500. Stanąłem, popatrzyłem, porównałem i rzeczywiście NX500 nie tylko wyglądał zawodowo na tle pozostałych LCD, ale też świecił zupełnie inaczej, jakby cieplej. A jednak po przeglądnięciu jego parametrów rzuca się w oczy m.in. brak 100hz, który staje się już chyba standardem w nowych modelach. Inna sprawa, że połowa osób (także na tym forum) 100hz zachwala, a druga twierdzi, że to niepotrzebny bajer, który sprawia, że filmy wyglądają nienaturalnie, a przy grze na konsoli zupełnie się nie przydaje. Stąd - w końcu - pytanie: czy ktoś z was miał do czynienia z NX500 i wie, jak się sprawuje? Cena, przynajmniej w tym sklepie, jest zbliżona do wspomnianego wyżej Samsunga, więc w tej chwili decyduję między jednym a drugim. Dodam, że telewizor będzie mi potrzebny do UPC (najprawdopodobniej, bo myślę jeszcze nad N-ką) oraz Xboksa.
 

Ares78

New member
A nie rozważałeś ex500? Może nie wygląda tak imponująco jak nx500, ale posiada już układ 100hz i co bardziej istotne BE3- czyli nowszy procesor obrazu lepiej spisujący się od poprzednika przy sygnale SD, a z tego co piszesz to własnie taki ma być dostarczany. Cenowo wychodzi praktycznie tak samo jak dwa wspomniane przez Ciebie modele.
 

m666

New member
rozważałem właśnie. w pewnym momencie na placu boju zostały tylko lec650 i ex500, a w końcu - ze względów estetycznych i ponoć lepiej spisującego się usb (bo reszta jest niemal identyczna) - tylko samsung. no i wtedy pojawił się ten nx500, który moim zdaniem - w sklepie - pod względem kolorów i obrazu w ogóle prezentował się lepiej (obok stał ex500). tylko te 100hz mi mąci w głowie i już naprawdę głupieje, bo jest tyle samo zwolenników, ile przeciwników. zresztą chyba nie najlepiej kupować tv tylko dla 100hz, skoro stojący obok 50hz wydaje się świecić ładniej? czytanie setek postów o tv, zamiast cokolwiek rozjaśnić, tylko pogorszyło mętlik w głowie:)
 

Ares78

New member
Tutaj już musisz zdać się na własne oczy, jeżeli nie widzisz judderingu (szarpania obrazu) to jak najbardziej możesz zdecydować się na telewizor 50hz. Opinie innych dużo już Ci nie pomogą, bo jak sam stwierdziłeś w tym punkcie każdy ma swoje zdanie i dużo zależy od samego oglądającego. Polecam sprawdzić jeszcze jak telewizor się sprawdzi przy słabszym sygnale i tyle...
 

m666

New member
jest jeszcze jedna rzecz, którą różni się nx500 od ex500. w tym pierwszym jest bravia engine 2, w drugim - bravia engine 3. są między nimi jakieś znaczące różnice czy to tylko kolejny chwyt marketingowy?
 
Do góry