Sony KD-55XF8596 oraz SONY KD-65XF9005 ustawienia dzienne?

langus

New member
witam,
czy posiada ktoś z posiadaczy w/w modeli ustawienia optymalnego obrazu do oglądania za dnia TV nc+ ??? ustawiłem te modele na chybił trafił pod siebie robiąc korekty i jest dobrze ale chciałbym porównać z ustawieniami innych użytkowników może wasze są lepsze;) i uda się jeszcze coś wyciągnąć ponieważ głównie oglądamy TV w dzień, nocne ustawienia w zaciemnionym pomieszczeniu otrzymane od kiki-ego jak dla mnie i użytkowników w domu są akceptowalne ale bez efektu wow obraz jest mało uwydatniony i wydaje się mało klarowny oraz mdły mimo że kolory są szlachetne i wyraźne całość wypada już gorzej oczywiście to nasza subiektywna opinia i pewnie te ustawienia mają swoich zwolenników:)

jeśli macie jakieś pomysły lub ustawienia do oglądania TV w dzień które uważacie że są dobre proszę o info na pw z góry dzięki za ew. pomoc, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

langus

New member
Po to masz wydruk żeby dodawać dynamikę obrazu wg własnej wrażliwości.

jest punkt zaczepienia z twoich ustawień oczywiście ale jak wiadomo nie istnieją katalogowe ustawienia dla wszystkich bo każdy widzi co innego i czego innego oczekuje tu jeśli chodzi o noc można pokombinować w lewo czy prawo jednak co do dnia wydaje się że te ustawienia biorą w łeb i korekcja byłaby możliwa ale od innych parametrów wyjściowych jednak by czegoś się zaczepić najpierw trzeba by mieć inny wyjściowy schemat kalibracji wielopunktowej który tu jest kluczowy bo ostrość, jasność czy inny parametr to kwestia gustu...

zdaje sobie sprawę ze większość użytkowników tv nigdy w swoich odbiornikach nie użyło ustawień wielopunktowych a tym bardziej zaawansowanej 10-tki bo nawet nie wie do czego to służy i z czym to się je a ustawienia tv ograniczone są do barwy, jasności i ostrości tylko w tym przypadku po co kupować tv za kilka czy kilkanaście tysięcy jak po takich ustawieniach każdy obraz wygląda podobnie czyli cukierkowo-matowy i nie mający nic wspólnego z naturalnością kolor typowy dla daltonistów;)
 

psq

New member
Ogólnie nasze xf9005 mają w standardzie bardzo dobre nastawy. Z kalibracja czy bez - jest tak jak powinno. Dynamika obrazu jest bardzo konfigurowalna, więc jeśli czerwony to czerwony regulujemy wartości kontrastu, lokalnego wygaszania czy też ostrości. Jeśli nie przesadzimy z niektórymi opcjami - obraz zachowa detale w jasnych czy ciemnych miejscach, ale i będzie fajnie się go oglądalo w dzień. Osobiście w dzień nigdy tv nie ogladam poza meczami siatkówki i piłki nożnej. No ale do sportu są inne nastawy aniżeli do filmów.
Sumując - jak nie będziemy mieszać w ustawieniach zaawansowanych (RGB i ustawienia 10bit) uda nam się uzyskać dobry efekt.
 

langus

New member
dokładnie jak ustawiałem TV pod siebie bez zaawansowanej opcji obraz był o niebo lepszy niż po kalibracji z tabelki i na takich ustawieniach oglądamy wygląda na to że czym mniej kombinacji tym lepiej;)

najbardziej jestem zaskoczony faktem że w naszej ocenie Sony KD-55XF8596 jeśli chodzi o codzienne oglądanie głównie nc+ ma zdecydowanie lepszy obraz niż SONY KD-65XF9005 jesteśmy w posiadaniu obydwu modeli i mamy porównanie... mimo ze spodziewałem się i takie są w większości opinie 9005 powinien zamieść 8596 a tak nie jest i gdybym miał komuś polecić do oglądania TV poleciłbym 8596 może dla naszego oka lepiej wypada jednak matryca IPS vs VA bo o kątach to nawet niema co dyskutować IPS zamiata VA pod dywan, podsumowując wydaje się że IPS sprawdzi się bardziej dla zwykłego zjadacz TV a VA zadowoli graczy i wideo maniaków dla których zwykłe TV z kablówki czy satelity jest tylko dodatkiem takie są moje spostrzeżenia mając obydwa modele, pz
 

psq

New member
Dokładnie. Dla kinomanów i graczy VA jest jedynym wyborem (albo OLED)..
Niższy model dla reszty, którzy po prostu oglądają tv kablowa itp
 

bartfine

Member
Dodam od siebie że ostatnio zauważyłem na swoim xf9005 ze jak odpalam netfilx i jest treść w dolby vision to obraz sie wywala i jest strasznie ciemny i beznadziejny. Poradzilem sobie z tym instalując kodi ze sklepu play i wtyczke netflix z kompa wgrałem do tego kodi i teraz moge sobie to ustrojstwo ustawić ale szkoda że sony na sztywno to wszystko ustawiło i normalnie nie da sie dolby vision wyłączyć.
 
Do góry