Sony bdv-e4100 dziwny problem (tylne glosniki i centralny nie graja)

tommmik

New member
Witam
Kino domowe 5.1 SOny bdv-E4100.
Dziwna kwestia-dzisiaj zauwazylem ze glosnik centralny i oba tylne-satelitki nie grają.
-Podmienilem kable/wtyczki od glosnikow po stronie odtwarzacza-wyglada na to ze poprstu odtwarzacz nie przekazuje na te 3 wyjscia sygnalu poniewaz po podmiance tylne glosniki graly a przednie nie (wiec problem po stronie odtwarzacza)
-wszedlem w ustawienia i jest tam test poszczegolnych glosników. Podczas testu kazdy glosnik dziala-takze srodkowy i tylne (wiec same wyjscia sprawne-cos jakby kwestia konfiguracji)
-sprawdzam na roznych zrodlach sygnalu (tv przez hdmi, bluetooth z tel, youtube bezposrednio z odtwarzacza-wszedzie ten sam objaw-glosniki nie grają)


Skonczyly mi sie pomysly. Wyglada to na kwestie jakichs ustawien ale przelecialem po wiekszosci i nic takiego nie znalazlem. Moze ktos pomoc>?

Pozdrawiam
 

tommmik

New member
no nie wiem czy frontow bo nie dziala przeciez centralny.... ale jak to zmienic?

znalazlem w konfiguracji ustawienia audio->ustawienia glosnikow (sa tutaj dwa tryby:standard/wszystkie z przodu. Na zadnym z tych ustawien tył nie dziala ani glosnik centralny)

wlasciwie to wygalda tak ze dziala w trybie stereo (2+1)
 
Ostatnia edycja:

tommmik

New member
zadzwonilem do sony -zalecili przywrocenie wszystkich ustawien a nie tylko audio do ustawien fabrycznych. Tak zrobilem i zaczely dzialac tylnie glosniki.

Testowalem to przez jakies 3h. Przewaznie tylnie glosniki wylaczaly sie po kilkunastu minutach (albo po przejsciu z YT na BT, albo po zmianie ustawien polozenia glosnikow). NIe znalkazlem zadnej zaleznosci ale wydaje sie ze jest to problem z oprogramowaniem.

Narazie po okolo 10 resetowaniach ustawien glowniki graja juz od 30 minut wiec mam nadzieje ze nie przestana jutro ale boje sie dotykac jakichkolwiek ustawien.

Probowalem tez podpiac ekran komputerowy zamiast tv ale taki sam efekt-problem.
 
Do góry