SONY BDP-S360 opinie, wrazenia itp.

piotrflo

New member
Poniewaz nie zauwazylem wogole tematu tego odtwarzacza na forum postanowilem, ze zainicjuje. Wlasnie stalem sie posiadaczem tego urzadzenia. Bylo promocyjnie bo z odtwarzaczem zalapalem sie na dwie plyty BD; Anioly i Demony oraz dla dzieciakow Potwory kontra Obcy. Cena 399 zl w EuroAGDRtv.

Wlasnie jestem po pierwszych wrazeniach. Jak dla mnie bajka. Moze ja wielkich wymagan nie mam, ale ogladam koncert Chrisa Botti z Los Angeles 2005 rok. Piekna sprawa. Co ciekawe. Moj pilot od Toshiby dziala w pelni z tym odtwarzaczem. Obawialem sie kolejnego zloma na lawie i ,ze zona mnie powiesi bo i tak juz nie ogarnia pilotow a tu mila niespodzianka. Wszystkie funkcje moge uruchamiac z pilota od Toshiby. To jest in plus dla SONY. Jakosc dzwieku dla mnie super, obraz super, konfiguracja banalna. Jest szybki. Co tu wiecej mozna gadac.
POLECAM jak ktos nie chce wywalic jakies wielkiej kasy i chce ogladac oryginaly na BD i DVD, a nie jakies mkv, divixy i inne tego typu to w ciemno brac tego Soniacza.

To relacja na goraco. A co dalej bede informowal. Czekam na odzew, opinie od innych, ktorzy posiadaja ten model.
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
No to troche postow nadgoniles. ;-) A co ciekawe ciagle masz 16. Nie, nie odtwarza vcd. To jest typowo do BD i DVD. Ja nie potrzebowalem dodatkowej mozliwosci odtwarzania innych plikow. Korzystam w razie czego z pendriva przez USB Divix lub laptop - mkv. Ale to bardzo sporadycznie.
 

kleks

New member
Witam.Ja jestem również użytkownikiem tego sprzętu,ale mam jeden kłopot.Przy odtwarzaniu płyty DVD wydobywa się potężny hałas,wygląda mi to jakby hałasował napęd.Przeważnie występuje to po ok.1h oglądania,trwa ok.10 minut i przestaje,przy płytach blu-rey nie ma czegoś takiego,jestem ciekaw czy ktoś spotkał się z taką przypadłością,nie wiem co z tym zrobić,może macie jakieś rady?
 

piotrflo

New member
U mnie tego nie slychac. Dzieciaki dzis ogladaly film wlasnie na DVD i wszystko jesli o chodzi o glosnosc pracy urzadzenia przez caly czas tj: 1h 40 min wszystko bylo OK.

A tak na marginesie, roznica w jakosci obrazu z DENONA DVD900 w stosunku do SONY BDP-S360 kolosalna na korzysc oczywiscie SONY. Upscaling daje rade. Choc jakosc i tak tej plyty DVD jest naprawde niezla juz na DENONIE.
 
Ostatnia edycja:

jajurek

New member
Ja też mam ten odtwarzacz, jak na razie same zalety, łącznie z ceną (np. w Tesco we Wrocławiu jeszcze jest wystawiony w cenie 1099 zł, kompletnie utracili kontakt z rzeczywistością). Jedyna rzecz, która mi nie wychodzi, to włączanie telewizora przez załączanie odtwarzacza - jest taka opcja pod nazwą sterowanie z HDMI, telewizor Sony Bravia 32W5500.
 

tmpd

New member
Nie chodzi mi o posty-naprawdę komputer mi zwariował i ogłaszał błędy.Dziękuję za odpowiedź.Mam dużo płyt VCD z bajkami dla dzieci.Zastanawiam się czy kupić Sony czy poczekać co pokaże nowy Panasonic BD 45.Pozdrawiam.
 

piotrflo

New member
Nie chodzi mi o posty-naprawdę komputer mi zwariował i ogłaszał błędy.Dziękuję za odpowiedź.Mam dużo płyt VCD z bajkami dla dzieci.Zastanawiam się czy kupić Sony czy poczekać co pokaże nowy Panasonic BD 45.Pozdrawiam.

A on odtwarza VCD? Ja sobie odpuscilem VCD ze wzgledu na jakosc tego materialu. Szkoda oczu dzieciakow. Dlatego tez poszedlem w SONY BDP-S360 i jestem mega zadowolony. Co do LG mam awersje. Panasa nie znam. A poza tym obsluguje pilotem od TV Toshiba i to jest kolejna fajna sprawa.
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
czy ktoś się orientuje, jak to jest z tym skalowaniem w 360-tce?
Mam tv podłączonego przez komponent (HDMI napędza projektor) i w BR wyjście ustawione na 720p... jednak na tv tak mam gdy leci obraz menu odtwarzacza, ale jeśli zapodam film DVD, to tv zgłasza sygnał 576p...
W instrukcji odtwarzacza jest napisane, że na komponencie powinien skalować.
Ale jednocześnie czytam w tej instrukcji coś takiego:
Chronione materiały z płyt DVD są reprodukowane w rozdzielczości 480p/576p
Jak to w końcu jest??? O co chodzi?
 

lunak1

New member
Ja też mam ten odtwarzacz, jak na razie same zalety, łącznie z ceną (np. w Tesco we Wrocławiu jeszcze jest wystawiony w cenie 1099 zł, kompletnie utracili kontakt z rzeczywistością). Jedyna rzecz, która mi nie wychodzi, to włączanie telewizora przez załączanie odtwarzacza - jest taka opcja pod nazwą sterowanie z HDMI, telewizor Sony Bravia 32W5500.
Witam! Kupiłem tv sony i jestem rozczarowany jakością obrazu z cyfry (znacznie gorzej od samsunga i toshiby). Mam sporo płyt nagranych z satelitarnej. Dlatego konkretne pytanie. Jakie Waszym zdaniem poprawiacze obrazu są w tym modelu rzeczywiście efektywne i czy jest (skuteczna) opcja wyostrzania (wygładzania) i? Szczególnie zależy mi na likwidacji postrzępionych czy raczej prążkowanych krawędzi.
 

lunak1

New member
Ja też mam ten odtwarzacz, jak na razie same zalety, łącznie z ceną (np. w Tesco we Wrocławiu jeszcze jest wystawiony w cenie 1099 zł, kompletnie utracili kontakt z rzeczywistością). Jedyna rzecz, która mi nie wychodzi, to włączanie telewizora przez załączanie odtwarzacza - jest taka opcja pod nazwą sterowanie z HDMI, telewizor Sony Bravia 32W5500.
Witam! Kupiłem tv sony i jestem rozczarowany jakością obrazu z cyfry (znacznie gorzej od samsunga i toshiby). Mam sporo płyt nagranych z satelitarnej. Dlatego konkretne pytanie. Jakie Waszym zdaniem poprawiacze obrazu są w tym modelu rzeczywiście efektywne i czy jest (skuteczna) opcja wyostrzania (wygładzania) i? Szczególnie zależy mi na likwidacji postrzępionych czy raczej prążkowanych krawędzi.
 

piotrflo

New member
Witam! Kupiłem tv sony i jestem rozczarowany jakością obrazu z cyfry (znacznie gorzej od samsunga i toshiby). Mam sporo płyt nagranych z satelitarnej. Dlatego konkretne pytanie. Jakie Waszym zdaniem poprawiacze obrazu są w tym modelu rzeczywiście efektywne i czy jest (skuteczna) opcja wyostrzania (wygładzania) i? Szczególnie zależy mi na likwidacji postrzępionych czy raczej prążkowanych krawędzi.

To troche nie ten temat. Chyba sie zagalopowales. Tu mowimy o odtwarzaczu Blu Ray SONY BDP-S360 a nie o telewizorach LCD. Przeskocz na SONY LCD tam mozesz sie poprodukowac. Zyskasz wiecej info. Tu ludzie moga miec inne TV niz SONY.
 

lunak1

New member
Eh! Wpis dałem w dobrym miejscu, co wydawało mi się oczywiste, ale rozumiem wątpliwość i przepraszam za pewną niejasność. Moje pytanie dotyczyło oczywiście BDP360, napisałem o tv, żeby ewentualnie skorzystać z doświadczenia posiadaczy zbliżonego lub identycznego sprzętu. Czyli, czy 360 ma poprawiacze obrazu - jakie i na ile rzeczywiście skuteczne przy odtwarzaniu płyty nagranej np. z cyfry w SD.
 

czah666

New member
Czy ktoś wie coś na temat możliwości odblokowanie usb w tym modelu? czy sa jakieś nowe softy które to poprawiły albo może umożliwiły chociaż odtwarzanie diixów?
 

Mylagos

New member
W specyfikacji nie widzę wzmianki o porcie USB, co jest dosyć dziwne, po tym co napisałeś. Ostatnia aktualizacja oprogramowania datowana jest na 10 /02 / 2011.

Znalazłem też taką informacje w recenzji z innego portalu.
"Jest także USB do BD-Live ale pamięć musimy nabyć we własnym zakresie (przynajmniej ja takowej przy zestawie nie znalazłem). "
Link
 
Do góry