Sony 65XH9505 uszkodzenie po 2 miesiącach :(

pawel_krakow

New member
Mam pytanie do użytkowników modelu jak w temacie ale i innych co mieli podobne problemy. Co może być przyczyna, ze ekran nie wyświetla obrazu a dzwiek sobie leci normalnie? Dzieje się to po pewnym czasie od włączenia TV lub po samym włączeniu, na każdym źródle sygnału, zadna zmiana nie pomaga. Robiłem przywrócenie fabryczne, aktualizacje, odlaczalem kabel zasilający, zmieniałem port HDMI i nic nie pomaga. Przełączenie na aplikacje nic nie daje, itd. Jedyna opcja jest wyłączenie TV i ponowne włączenie pilotem. Wtedy przez jakiś czas jest ok.... Jak w razie czego skorzystać z rekojmi zeby nie bawić się w naprawy przez serwis?
Poniżej link do filmiku
https://www.dropbox.com/s/uqd4a6rbdpkta75/Wideo 20.02.2021, 14 47 33.mov?dl=0
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
Edit: teraz padł już na amen i nie wyświetla w ogóle obrazu, tylko leci dzwiek... zauważyłem jedna rzecz, ze po naciśnięciu obudowy z tylu obok złączy HDMI i innych pojawił się chwilowo obraz....
 

Petru23

Banned
Często zmieniałeś kabel hdmi? W znaczeniu woieci czy wypięcie?
Możliwe, że złącze hdmi się poluzowało
 

pawel_krakow

New member
Zmieniałem port HDMI 1 na HDMI 2 chcąc wyeliminować jakieś zwarcie, niestety bez kabla tez występuje problem w TV. Jedyna opcja to serwis w tym przypadku.... a mówił mi znajomy, ze TV Sony się nie psują. Chyba te sprzed 30 lat.... Dramat żeby kupić TV za 6500 i po 2 miesiącach pada...Japońska myśl technologiczna....
 

pawel_krakow

New member
Telewizor w serwisie, dam znać co się podziało. Poszedłem w stronę rekojmi zeby ograniczyć ilość wizyt w serwisie max do jednej....
 
Do góry