Sony 55XE7005 uszkodzenie po serwisie?

chrissmarks

New member
W skrócie, miesiąc temu oddałem telewizor do naprawy, niedoświetlenie, samoistne wyłączanie, to drugie zostało naprawione, z tym pierwszym coś jest nie tak, co prawda serwis zmienił diody w podświetleniu ale cały czas zgłaszam (poprzez ubezpieczyciela, ponieważ telewizor jest na 5 letniej gwarancji), że w jednym miejscu jest widoczne, nie wiem jak to nazwać? prześwietlenie? (foto: załączniki). To nie jest widoczne tylko na tych kolorach, podczas oglądania telewizji także jest to zauważalne, dodatkowo widać, że jest to tylko z jednej strony, po prawej stronie tego nie ma. Nie wiem, czy jestem przewrażliwiony, ale żaden tv w markecie czegoś takiego nie ma (akurat miałem czas w weekend i poobserwowałem sobie trochę). Serwis podtrzymuje tylko, że telewizor ma clouding i banding, co oczywiście rozumiem, ale tutaj wygląda mi na jakąś usterkę mechaniczną, do której się w ogóle nie odnoszą. Telewizor ma 5 lat bez jednego miesiąca, chciałbym aby podziałał i kolejne tyle, lecz ta usterka za bardzo mnie razi w oczy, co o tym myślicie? Odwoływać się do ubezpieczyciela?
 

Attachments

  • zaznaczenia (11).JPG
    zaznaczenia (11).JPG
    299,3 KB · Wyś: 18
  • zaznaczenia (9).JPG
    zaznaczenia (9).JPG
    322,8 KB · Wyś: 20
  • zaznaczenia (1).JPG
    zaznaczenia (1).JPG
    971,1 KB · Wyś: 18
  • zaznaczenia (7).JPG
    zaznaczenia (7).JPG
    264,2 KB · Wyś: 22

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WG mnie - naprawdę jest nie źle.
Możesz próbować, Rozumiem , że chcesz skorzystać z wymiany - ale jest naprawdę dobrze.
W dynamicznych codziennych obrazach jest to raczej nie widoczne.
Jest naprawdę nieżle, na tyle , że w nowym za większą kasę możesz mieć gorzej.
No chyba, że kupisz Oled TV.
 

chrissmarks

New member
WG mnie - naprawdę jest nie źle.
Możesz próbować, Rozumiem , że chcesz skorzystać z wymiany - ale jest naprawdę dobrze.
W dynamicznych codziennych obrazach jest to raczej nie widoczne.
Jest naprawdę nieżle, na tyle , że w nowym za większą kasę możesz mieć gorzej.
No chyba, że kupisz Oled TV.
Czy chce skorzystać z wymiany? no niekoniecznie, tv ma 5 lat, ma jak dla mnie świetny obraz, czy to na konsoli (mało gram), czy YT, Netflix. Nowy TV to dla mnie nowa ,,zabawa", mi nie chodzi tutaj o clouding czy banding, ale chodzi o te przeswietlenie, które zaznaczyłem, na żywo jest to bardziej widoczne, widać jak prześwietla obraz w tym miejscu i boję się, że to za jakiś czas się pogorszy, na niektórych kolorach widać pasek prześwietlony wysokości 1cm, a wcześniej tego nie było
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lata na wszystkich sprzętach robią swoje....
Może się pogorszyć, ale może też nie.
Więc na razie nie zaprzątałbym sobie głowy.
 
Do góry