Sony 46 HX750, 46 HX850 czy Sharp 46 LE830 - który najlepiej wybrać do mojego pokoju?

TomRaw

New member
Witam,
Szukam telewizora w granicach 5000 - 6000 zł.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5x4 (18,5 m2)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i lekko z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno balkonowe od zachodu, jasny pokój, słońce od godz 15:00
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony wega kineskop 32 cale
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3D, dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfra+
10.Jakie urządzenia ? dekoder, DVD, w przyszłości Blu-ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? SHARP, SONY
17.Preferencje co do wielkości ? 46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ???
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie, ale więcej wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, aktywne

Który z modeli podanych w tytule byłby najlepszym wyborem do moich warunków?
Czy jakość obrazu w Sharpie przebija Sony ze względu na zastosowany czwarty żółty piksel?
Jak wypada jakość dźwięku?
Jak jest z jakością - obudowa, matryca, parametry, trwałość?
Co z kalibracją - czy jest konieczna?

Proszę o wskazówki i pomoc w wyborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja jest konieczna.
Do takich warunków brałbym telewizor z matową matrycą - Sharp ale wielkość 52LE 830.
 

TomRaw

New member
Myślę, że zostanę jednak przy 46 calach. Kiki pisze, że kalibracja jest konieczna - czy we wszystkich 3 modelach, które mnie interesują? Czy taką kalibrację da się zrobić samemu w domu, jeśli nie to kto to robi i jakie są tego koszty?
Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć i coś doradzić?
 

accu

New member
Bez reklam
Myślę, że zostanę jednak przy 46 calach. Kiki pisze, że kalibracja jest konieczna - czy we wszystkich 3 modelach, które mnie interesują? Czy taką kalibrację da się zrobić samemu w domu, jeśli nie to kto to robi i jakie są tego koszty?
Czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć i coś doradzić?

Witam,

Według mojego , skromnego zdania to wybrałbym zdecydowanie telewizor firmy Sony Bravia KDL46HX850.
Bardzo udany model firmy Sony . Kalibracja? Według mnie przy dobrych chęciach i poświęceniu troszkę
czasu na ustawienie poszczególnych parametrów obrazu można z powodzeniem wykonać samemu.
Chyba ,że źródło obrazu będzie stałe np.z odtwarzacza płyt blu-ray , to wtedy kalibracja profesjonalna ma sens.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

TomRaw

New member
Zapytam jeszcze o jedno z mojego pierwszego postu:

Który z modeli podanych w tytule byłby najlepszym wyborem do moich warunków?
Czy jakość obrazu w Sharpie przebija Sony ze względu na zastosowany czwarty żółty piksel?

Stylistycznie Sony HX850 wygląda super, boję się tylko, że szyba będzie mocno odbijać światło.
Nie chcę czekać z zakupem, bo właśnie padł mój stary TV i nie będę go naprawiać. Chciałbym kupić w ten weekend jeśli się da: jak wybiorę Sony to pewnie kupię w Sony Centre a jeśli Sharp to w Media Markt lub Saturn w Poznaniu. Na tę chwilę Sharp 46 LE830 jest tańszy o jakieś 400 zł w stosunku do ceny Sony 46 HX751 (2 pary okularów w komplecie) i 1400 zł od Sony 46 HX850.
Czy macie jakieś opinie na temat gdzie najlepiej zakupić TV z punktów sprzedaży podanych wyżej?
 

accu

New member
Bez reklam
Zapytam jeszcze o jedno z mojego pierwszego postu:

Który z modeli podanych w tytule byłby najlepszym wyborem do moich warunków?
Czy jakość obrazu w Sharpie przebija Sony ze względu na zastosowany czwarty żółty piksel?

Stylistycznie Sony HX850 wygląda super, boję się tylko, że szyba będzie mocno odbijać światło.
Nie chcę czekać z zakupem, bo właśnie padł mój stary TV i nie będę go naprawiać. Chciałbym kupić w ten weekend jeśli się da: jak wybiorę Sony to pewnie kupię w Sony Centre a jeśli Sharp to w Media Markt lub Saturn w Poznaniu. Na tę chwilę Sharp 46 LE830 jest tańszy o jakieś 400 zł w stosunku do ceny Sony 46 HX751 (2 pary okularów w komplecie) i 1400 zł od Sony 46 HX850.
Czy macie jakieś opinie na temat gdzie najlepiej zakupić TV z punktów sprzedaży podanych wyżej?

Witam,
Jeżeli zdecydujesz się kupić telewizor firmy Sony to zdecydowanie w Sony Centre.
Wygląd ważny, ale najważniejsze to jakość obrazu.Wbrew Twoim obawom szyba nie będzie tak mocno
odbijać światło. Wybór należy jednak do Ciebie.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

TomRaw

New member
accu - dziękuję za wsparcie.
Jak wiesz to napisz jak to jest z tą serią Quatron Sharpa i czwartym żółtym pikselem, czy to tylko chwyt reklamowy bądź bajer czy naprawdę aż tak zmienia obraz? Sony bazuje na 3 pikselach i jestem ciekaw jak wypada porównanie obrazu, i kolorów z Sharpem?
Co do HX751 i HX850. Różnica w cenie pomiędzy tymi modelami to 1000 zł, ale 850 nie ma w komplecie okularów co finalnie da o wiele większą różnicę w cenie. Czy warto dokładać tyle kasy do wyższego modelu?
 

BLACK_KNIGHT

New member
Jeśli chodzi o sharpa 830 to wystarczy poczytać sobie na tym portalu forum uzytkowników tego tv zeby dojść do wniosku że właśnie ze względu na ten dodatkowy żółty pixel będzie niezbędna kalibracja .Sony hx 850 jest według mnie lepszym tv ale warto zwrócić uwagę na jego podstawkę która jest całkowitym przerostem formy nad treścią i jest moim zdaniem kompletnie niepraktyczna. Jakbym ja się zdecydował na ten tv to musiałbym od razu dokupić wysięgnik bo na fabrycznej podstawce tego tv nijak bym nie ustawił
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Sharp ma też dobry obraz , ale samemu jest ciężko poustawiać dobrze parametry obrazu.
Czwarty kolor żółty to "chwyt marketingowy bardziej niż wprowadzający jakieś rewolucyjne zmiany
w zakresie wyświetlania obrazu".




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie problem w czwartym kolorze pixela, ale w jakości skalowania, płynności , obróbki. Sony to też dobry telewizor , zdecydowanie poprawione skalowanie obrazu SD które do tej pory leżało odłogiem.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/85...smy-niezwyklego-kroku-skalowania-obrazu.html- tu masz test

Ale Matryca matowa lepsza w Sharpie bo masz jasny pokój. Ja też wymieniłem z powodu nasłonecznienia na Sharpa i teraz jest super:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Sony ma pochyły telewizor do którego nie każdy się przyzwyczaja. Jest jeszcze cena...
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

TomRaw

New member
Kiki a jak z tą kalibracją obrazu? Czy można to zrobić w domu samemu czy potrzeba profesjonalisty, ile kosztuje taka kalibracja?
Rozumiem, że do moich potrzeb lepszym wyborem będzie ten Sharp choć to stary model. Miałem nadzieję, że wejdzie na rynek jakiś nowy model po 830 tego lata ale nic się niestety nie pokazało.
Czy ten Sharp ma swoje matryce, czy modele z serii 830 składane są w Polsce, jeśli tak to czy nie wpływa to na niższą jakość, trwałość itp? Czy kupując Sharpa okulary są w komplecie?
Zastanawiam się jeszcze nad tym Sony ale HX751 z okularami w komplecie, w HX850 faktycznie nie podoba mi się ta podstawa no i cena.
Jak wygląda sprawa jakości obrazu w Sharpie i Sony biorąc pod uwagę, że głównie będę korzystał z dekodera Cyfry+ gdzie tylko część kanałów jest HD a reszta SD?
Gdzie najbezpieczniej kupić ten TV?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na Pw dostanie info w sprawie cen i dostępności.

Wg mnie nie ma szans na własną kalibrację. Nawet jeśli chcesz dokonać próby to i tak będzie kosztowniejsza jak zakup już skalibrowanego telewizora .
Sharp ma własne matryce produkowane w Japonii.
Sharp nie daje okularów w komplecie ( kosztują 200 zł )
Fabryka w Polsce to jedna z najnowocześniejszych fabryk na świecie (byłem , widziałem )
Nowy model jeszcze trochę, ale nie dziwię się bo nawet największe koncerny samochodowe trzymają sprawdzone modle przez wiele, wiele lat na rynku.
Sony HX 750 też już przetestowałem i też mogę z czystym sumieniem polecić.
Mam Sharpa i skalowanie jak dla mnie obrazów SD jest super. Ale muszę dodać że Sony po raz pierwszy w historii też robi świetne skalowanie.
Ja miałem na testach model też pochylony. Ja się do tego nie przyzwyczaję.
 

TomRaw

New member
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy - jak wygląda sprawa martwych pikseli. Czy mogą się zdarzyć w tych telewizorach od nowości i w czasie użytkowania. Który model lepszy pod tym względem?
 

eM!

New member
W moim doświadczeniu życiowym współpracy z przenajróżniejszymi firmami mogę stwierdzić, że każda miała w karcie gwarancyjnej zapis mówiący o marginesie błędu. Jeśli nie było to sprecyzowane na ich wewnętrznym druku - mówiła o tym ustawa, dyrektywa UE etc.
Większość producentów dopuszcza maluśkie odstępstwa od "ideału" np 1 martwy piksel jest całkiem normalny, a za np 3 martwe piksele możesz reklamować. Musisz dopytać jak u danego producenta jest dokładnie - jakie są odchylenia od normy.
Na chwilę obecną martwe piksele są rzadszym zjawiskiem jak kiedyś, a wszystko dzięki udoskonaleniu procesów produkcji.
 
Do góry