Sony 40w5500

Mr.Problemik

New member
Witam wszystkich serdecznie

Od dawna śledziłem wątek Sonego W5500 na tym forum i partę miesięcy temu stałem się szczęsliwym albo mam nadzieję że chwilowo nie do konca szcześliwym posiadaczem tego telewizora.
Przez miesiąc był podłączony do dekodera HD od UPC i było ok.
Teraz jednak podłączyłem go pod komputer z kartą graf. ATI HD4870 i mam problem.
na początku było wszystko ok, ale od kilkunastu dni musiałem wgrać na nowo Windowsa 7 64
i nie wiem czy zbieg okoliczności, ale mniej więcej od tego czasu mam problem z płynnościa
odtwarzanych filmów. Z resztą na 2 dysku mam, XP jest tak samo. więc to chyba nie system.
Filmy po prostu szarpią momentami są skoki w obrazie i nie wiem co z tym zrobić.
Przy ustawieniu tryb filmu automat.1 obraz jest przez chwilę płynny i zachwilę wystepuje przycięcie, skok coś jak stop klatka. Np. władca pierscionka 2 wieże na samym początku gdy kamera śmiga przez lodowe góry jest płynnie przez pare sekund i jakby stop klata, takie dogrywanie przeskakiwanie obrazu.
Czy to jest normalne ? na iinych filmach też to jest widoczne zwłaszcza jak kamera się przesuwa
horyzontalnie ale nie tylko w innych scenach też to jest widoczne i irytujące
W innych trybach automat.2 lub wyłączone są skoki, ale równomierne. Ale trudno mówić żeby to były świetne doznania wizualne jak się oglada coś jak płynny pokaz slajdów. zastanawiam się czy coś nie padło w telewizorze czy tak ma być ? może jestem przewrazliwony. Wy tez tak macie ?
Testowałem różne filmy i rózne odtwarzacze w tym allplayer z najnowszymi kodekami k-lite codecpack jak i kmplayer ze swoją baza kodeków i to samo. wspomniany wladca pierscienków to pełny bluray odtwarzany w totalmedia theatre3. podłaczenie przez HDMI-przejściówka z DVI była razem z kartą ( sprawdzałem przez d-sub 15pin i jest tak samo ) do HDMI3 w telewizorze. Ustawinia TV to wyłaczone zakłocenia, motionflow standard. Prosze o jakieś sugestie co z tym fantem zrobić. Moze to kodeki albo karta Ati ?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie ma to nic wspólnego z tv i jego 100hz,tryb film itp.
Te przeskoki są zapewne bo oglądasz filmy z niewłaściwym odświeżaniem tj. film np. 24fps odtwarzasz przy odświeżaniu 60hz. Do oglądania w 24 klatkach musisz ustawić na karcie graficznej 24hz, do filmów 25fps 50hz a do 30fps ustawiasz 60hz. Ściągnij program reclock 1.8.6.3, zainstaluj, ustaw w playerze jako audio renderer i wtedy do filmów 24fps (np bluray itp) ustawiaj zawsze 50hz - wtedy reclock przyśpieszy filmy z 23.976 do 25 (99% filmów hd ma tyle klatek, nie 24 więc sa przez to przycinki nawet przy 24hz) i będziesz się cieszyć płynnymi filmami (płynniej się nie da). Do tego zapuścisz sobie 100hz i zobaczysz że efekt wyrwie Cię z kapci (jeśli lubisz "100hz")
 

Mr.Problemik

New member
Dziekuje Ci za szybką odpowiedź sprawdzilem pobieżnie i w tym własnie tkwi problem. na razie dodałem w opcjach karty Add 1080p24 format for display manager HD, 1080p60 dla NTSC oraz 1080p50 dla PAL i w Total Media 3 pierścien śmiga jak ta lala. Ten program ściągnąłem ale do tego playera go raczej nie dodam. na szczęście zadziałało i bez tego. W KMPPlayer zrobie jak pisałeś i tym bardziej wszystko powinno działać. nie wiem wcześniej chyba tak własnie miałem probione pewnie metoda prób i błędów bo wszystko działało jak powinno. jeszcze raz wielkie DZIĘKI za pomoc a temat zostawiam do wglądu dla innych. Idę kombinować dalej. POZDRAWIAM Mr. Już nie problemik.
 
Do góry