Sony 40 Cali nx500 czy ex500

komar93

New member
Witam po wielu tygodniach szukania postanowiłem wybrać matryce 40 cali. Na początku było 32 następnie 37 aż pan z Sony doradzil 40. Pokój mam mały 10,5 m2 odległość maksymalna będzie 3,5m a min. 1,8 na fotelu. Zakladajac Tera kupilbym w Sony center ex500 40 Cali za 3180. Dzis przegladajac allegro znalazlem jeszcze 1 interesujacy model nx500 ten samej matrycy. Teraz moje pytania czy dużo się one różnią wczytalem, ze nx ma wyjscie optyczne I 100hz. Zrodlem glownie bedzie konsola ps3. Który model polecacie. Polecacie kupowanie tv przez Internet?
 

Ares78

New member
Witam po wielu tygodniach szukania postanowiłem wybrać matryce 40 cali. Na początku było 32 następnie 37 aż pan z Sony doradzil 40. Pokój mam mały 10,5 m2 odległość maksymalna będzie 3,5m a min. 1,8 na fotelu. Zakladajac Tera kupilbym w Sony center ex500 40 Cali za 3180. Dzis przegladajac allegro znalazlem jeszcze 1 interesujacy model nx500 ten samej matrycy. Teraz moje pytania czy dużo się one różnią wczytalem, ze nx ma wyjscie optyczne I 100hz. Zrodlem glownie bedzie konsola ps3. Który model polecacie. Polecacie kupowanie tv przez Internet?

Odnośnie odległości to dobrze doradzono, zwłaszcza przy maksymalnej odległości która sięga 3,5 metra. Co do różnic w modelach polecam na początek wejść w zakładką dane techniczne pod linkiem Porównanie produktów : Telewizory BRAVIA : Telewizory i zestawy kina domowego : Opis : Sony zostaną wytłuszczone wszystkie różnice. I tak najbardziej istotne to nowszy procesor obrazu w ex500, gwarantuje on lepszą jakość obróbki sygnału SD, oraz brak w nx500 układu kompensacji ruchu czyli popularnie zwanych 100hz.
 

MarcinCC

Banned
Witam po wielu tygodniach szukania postanowiłem wybrać matryce 40 cali. Na początku było 32 następnie 37 aż pan z Sony doradzil 40. Pokój mam mały 10,5 m2 odległość maksymalna będzie 3,5m a min. 1,8 na fotelu. Zakladajac Tera kupilbym w Sony center ex500 40 Cali za 3180. Dzis przegladajac allegro znalazlem jeszcze 1 interesujacy model nx500 ten samej matrycy. Teraz moje pytania czy dużo się one różnią wczytalem, ze nx ma wyjscie optyczne I 100hz. Zrodlem glownie bedzie konsola ps3. Który model polecacie. Polecacie kupowanie tv przez Internet?

Zdecydowanie EX500:

Porównanie produktów : Telewizory BRAVIA : Telewizory i zestawy kina domowego : Opis : Sony

Ma dodatkowo: 100Hz, dużo lepsze SD - BE3 a nie BE2,

Jedyne co przemawia za NX to jego monolityczny wygląd.
 
Do góry