Sonos-Samsung

smiglostopy

New member
Panowie, nadszedł czas przeprowadzki, a co za tym idzie, zakup dodatkowego sprzętu. Planuję coś takiego: Samsung 75Q80T, Apple tv 4k, Sonos Arc, 2x Sonos in-ceiling, Sonos amp, Sonos sub. Jako, że głos forum na przestrzeni lat miał dla mnie duże znaczenie w wyborze sprzętu, zwracam się z kilkoma pytaniami:

1) Jak to podłączyć, żeby zagrał Atmos? Sygnał --> Apple tv --> do hdmi TV --> z TV eARC --> Sonos ARC? Jak/gdzie podpiąć Sonos amp do którego będą podłączone głośniki sufitowe?

2) Będzie to stało w dość dużym i wysokim pokoju. Sufit ma ponad 6.5m wysokości. Czy ten Atmos zdąży się odbić od sufitu?;)

3) Czy sub bez problemu działa bezprzewodowo?

3) Czy macie jakąś alternatywę do TV Samsunga z eARC? Raczej nie OLED. Czytałem trochę o tym TV i są różne opinie co do zdolności przetwarzania Atmos.

Każda rada i wszelkie wskazówki będą bardzo cenne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszym rozwiązaniem jest Sony 75XH90 lu 75XH9505.
Masz Sony z DV i różnica jakości widoczna.
Masz lepsze multimedia, większe możliwości, lepsze podświetlenie ( XH9505)
Pytanie ile masz max kasy ?
Wysokość da radę.
Sub oczywiście spełni zadanie.
Sonosa już kupiłeś czy też jest w planie zakupowym ?
 

Jarulez777

New member
Witam
Fajny pomysł z tymi głośnikami w suficie od Sonosa , tv Sony uważam ze model 75HX9505 jak najbardziej Ok. , sam posiadam już drugi model wcześniej miałem 75xe9405 i tez Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

raf2007

Member
Posiadam sprzęt Sonos od ponad 7 lat wcześniej przez 6 lat był to Playbar + SUB + 2xPLAY1. Od zeszłego roku używam ARC + SUB + 2xONE SL z TV OLED65C od LG do tego mam podłączone po HDMI Apple TV 4K, dekoder Canal+, Odtwarzacz Blu-ray. W sypialni mam Sonos Beam z 47 calowym LG, w kuchni i łazience po 1 szt. Sonos ONE SL. Działa to rewelacyjnie i nie zamieniłbym tego sprzętu na żaden inny, a miałem wiele. Pamiętaj, że ARC wykryje sygnał, który jest nadawany i np. w Canal+ większość masz w DD 5.1 lud DD 2.0, a przypadku Netflixa żeby mieć Dolby Atmos, to w większości filmów z DA musisz przełączyć dźwięk na oryginalny i polskie napisy. Mało jest filmów w Dolby Atmos w polskiej wersji językowej. Efekty z samego ARC + SUB + 2 ONE SL są super.

Odp. na Twoje pytania:

1. Sonos Arc do HDMI ARC w TV, Apple TV po hdmi do TV, Pamiętaj, żeby TV miał możliwość odtwarzania Dolby Atmos :) bo inaczej nic nie usłyszysz oprócz DD.

2. Nie wiem czy jest taka możliwość z tego co pamietam AMP może być używany samodzielnie z głośnikami pasywnymi i możesz go podłączyć do TV i mieć dźwięk stereo. Natomiast co do głośników sufitowych musisz spytać w Sonos, tu niestety nie pomogę.

3. SUB działa rewelacyjnie!

4. OLED LG ja mam OLED65C

Pozdrawiam
 

smiglostopy

New member
Dzięki Panowie, wiedziałem że forum nie zawiedzie.

Jarulez777, zawsze chciałem mieć TV Sony i zawsze jakoś wychodziło że kupowałem Samsung. Już 3ci. Nadeszła więc pora na Sony. Poczytałem trochę o tym X950H i wygląda bardzo dobrze. Ma eARC i passthrough dla Atmos, a na tym trochę mi zależy. Podobno Atmos z wbudowanych aplikacji w TV działa dobrze. Mam nadzieję, że tak samo będzie z Apple TV. Chociaż wygląda na to, że można się bez apple tv obejść bo TV działa z airplay. Dzięki za rekomendację.

Raf2007, długo się zastanawiałem nad OLED, ale chyba się nie zdecyduję. Może będę żałował, ale budżet przegrał z płytkami i kranami do łazienek... Dzięki za utrzymanie mnie w przekonaniu, że Sonos to dobry wybór. Nie słyszałem jeszcze żeby ktokolwiek narzekał. Muszę tylko rozkminić te głośniki sufitowe i amp.

Kiki, jeszcze nie kupiłem sprzętu. Złożyłem wstępne zamówienie i czekam na wycenę. Zmienię tylko ten TV. Kasy to ja mam jak lodu. Właściwie to śpię na kasie, kwestia tylko czy wydać ten mój cały majątek na TV i głośniki, czy na sprzęt do siłowni, piły, akcesoria do detailingu... wiadomo, typowe problemy bogaczy.

Ostatnie pytania, czy nie będzie problemu ze zgraniem/opóźnieniem głosu z głośników w suficie? Czy aplikacja Sonos dobrze to dostraja? No i jak najlepiej podłączyć ten Sonos amp?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym zaczął bez ściemy od siłowni.
Zdrowie nie tylko dziś to największa radość.
Ale ten sprzęt to też do siłowni ?
 

smiglostopy

New member
Sprzęt do salonu. Nie chcę jakoś specjalnie przeinwestować, ale daliście mi do myślenia. Może jednak skuszę się na OLED. Na pewno się pochwalę. Dzięki jeszcze raz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled wygrywa bez problemów w każdej klasie.
W sumie ile masz max kasy ?
 

smiglostopy

New member
Kasa i kasa. Kiki, życie nie kręci się wokół pieniędzy;) Otworzyliście mi oczy i teraz zastanawiam się nad LG GX 77. Pewnie znowu nie uda się kupić Sony...
 

smiglostopy

New member
Kiki, ja operuje w innym systemie walutowym. Aktualnie przeprowadzka z NY do NJ. Zamówienie poszło na 77 GX. Tak poglądowo tylko, w pln po dzisiejszym kursie wyszło 12800.
 

smiglostopy

New member
Work hard, play hard;) Dobrze, że w Polsce są niższe ceny bo to trochę przegięcie, żeby tyle płacić za oglądanie Chyłki na TVN;) Tu też C jest tańsze od G, ale jednak omamili mnie tym płaskim wieszakiem.
 

smiglostopy

New member
Kiki, nie oszukali tylko przekonali. Podoba mi się jak wisi na ścianie. Praktycznie bez odstępu. Dlatego się na niego zdecydowałem.

Miałem kiedyś taki fajny wieszak samsunga. TV wieszało się na niego na stalowej lince jak obraz. Też nie było odstępu. Wyglądało to bardzo estetycznie. Niestety po 10 latach plastikowa część kółka się urwała... Szczęśliwie nic wielkiego się nie stało, ale zmuszony byłem do zakupu zwykłego wieszaka, który wygląda tak sobie.

Chciałbym wrócić do płaskiego montowania. Stąd seria G nie C.
 
Do góry