Smsung UE40 D5500 - trzaski przy zmianie kanałów.

bobot48

New member
Witam wszystkich. Kilka dni temu kupiłem tv samsung UE40D5500. Dzisiaj przyjechał kurier. Podłączyłem wszystko włączyłem i od razu zwróciłem uwagę na jedną rzecz. Podczas zmiany kanału z głośników słychać trzaski. Mam też model d6500 i w nim nic nie słychać. Czy jest to wina ustawień? Czy może tv jest wadliwy? Miał może ktoś taką sytuację?Z góry dziękuję za odp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale w trakcie działania też trzeszczy czy tylko podczas zmiany kanałów?
Sprawdź proszę czy w analogu jest tak samo ?
 

bobot48

New member
Zapomniałem napisać że chodzi o zwykłą tv kablową. Podczas oglądania nic nie trzeszczy tylko i wyłącznie podczas zmiany kanału. Nie wiem czy jest to wada tv czy może ustawień chociaż tymi też się bawiłem i nic to nie dało. Poleciłem ten tv dla teściów (sam mam d6500 - żadnych trzasków przy zmianie kanału) i teraz nie wiem co mam robic:/
 

tdx

New member
Bez reklam
Też miałem klienta co miał osiedlową kablówkę i programy cyfrowe i analogowe z tej kablówki wpinane bezpośrednio do TV 40D5500.
Na analogu strzelał przełączając kanały na cyfrówce nie, wymieniliśmy na inny egzemplarz to samo, zamieniliśmy na philipsa nie strzelał ale jakość obrazu był słabsza. Ostatecznie wrócił do D5500 a winnym okazał się jeden ze wzmacniaczy (klient miał instalacje na 3TV)
 

butcher23

New member
Kupiłem dziś mamie ten TV i mam to samo
Kablówka VECTRA - kabel idzie bezpośrednio do TV
Trzaski podczas przełączania kanałów, ale nie wszystkich
Innym kablem mam podpięty TV i modem - rozdzielacz
Co mam zrobić dokładnie, żeby problem zniknął, gdyż jest to irytujące??

Już doszedłem dlaczego są trzaski
Tam gdzie występuje owy problem, program nadaje w STEREO, tam gdzie jest MONO lub NICAM STEREO problemu nie ma
Teraz jest zagadka jak ustawić TV aby każdy problem był w MONO??
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Niestety Tv takiej opcji >> wyboru strumienia nie posiada dla analoga.
Możesz poukładać kanały tak by mono były obok siebie wtedy trzask powinno być słychać tylko raz.
Wiem że to półśrodek. Ale jeśli to vectra może warto zainwestować w tuner.
 

butcher23

New member
Tuner posiadam w swoim pokoju i mam jeszcze C+ które oglądam
Mama ma tylko kablem podpięte, bo nie potrzeba jej tylu kanałów,
ale te trzaski są irytujące.
Na mojej Toshibie chyba tego nie było
Wychodzi na to, że ten Samsung jest bardzo wrażliwy
 

tdx

New member
Bez reklam
No niestety tak wypada choć ja w swoim D7000 mam Vectre (Rzeszów) analogowa także podpiętą i żadnych trzasków przy przełączaniu kanałów nie mam.
Ale tak jak pisałem D5500 ka kablówce analogowej już takie jaja u klienta robił (na razie miałem 1 taki przypadek)

możesz jeszcze spróbować założyć izolator galwaniczny
 
Ostatnia edycja:

butcher23

New member
Jest też możliwe, że jest to jakaś wada czy te modele tak mają??
Czy w trakcie eksploatacji nic się nie stanie przez te trzaski (padnie głośnik)??
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja bym stawiał raczej na instalacje niż TV, telewizorowi nic nie będzie :)

Natomiast spróbuj jeszcze skoro piszesz że ty masz tuner a w 2 pokoju jest analog podpiąć TV u Ciebie bez tunera i czy to samo będzie

albo zakup izolator 16 zł więc nie naciągam Cie na dużo kasy ;)
 

butcher23

New member
Zrobię tak jak piszesz, bo już o tym wcześniej myślałem - kiedyś miałem podiety bez tunera i chyba trzasków nie było, ale spr jeszcze raz
Może kabel antenowy jest jakiś stary albo źle skręcony i wyłapuje to TV
 

bobot48

New member
Te trzaski nie dawały mi spokoju więc zacząłem działać. Najpierw zadzwoniłem na infolinie do Samsunga i tutaj mi polecili żebym zrobił aktualizację softu i sprawdził czy w drugim pokoju gdzie mam d6500 też będą trzaski i jak problem dalej będzie się powtarzał to wtedy dzwonić do serwisu. Soft zaktualizowałem a w drugim pokoju było to samo. Zadzwoniłem do serwisu i tu mi powiedzieli że wina leży po stronie operatora tzn kablówki, ponieważ programy mogą być nadawane z rożnymi jakimiś częstotliwościami/systemami dźwięku coś w ten deseń i jest to normalne i są takie przypadki nie tylko u mnie. Pomyślałem spoko ale zadzwoniłem znowu do serwisu ale w innym mieście :). Dostałem potwierdzenie słów z poprzedniego serwisu że programy są nadawane w rożnych częstotliwościach/systemach i tak może być. Na pytanie czemu tego nie mam w modelu d6500 dostałem odpowiedz - inna klasa tv.
 

domelli

Member
ja tez mam podobną sytuację, która mnie mocno wpienia - chodzi o te trzaski przy przełączaniu kanałów ale w sparowaniu z samsunga lcd z serii b651 z opticumem 9600. tuner na 100% dobry, co dziwne podłączałem do nieco nowszego samsunga i problem nie występuję. Najgrosze jest to że niedawno skonczyła mi się gwarancja, aktualizacja nic nie dała, zmiana na różne kable - po prostu kupa, chyba że podłącze poprzez scart i po trzaskach, albo zamienie tuner na inny.
 

ShangX

Member
a to czasami nie strzela obudowa hmm... Przy zmianie kanału zostaje wyłączone podświetlanie matrycy. Plastik się rozciąga i kurczy i to dlatego może tak się dziać. Przynajmniej ja tak mam.:-o
 
Do góry