Smart TV LG brak audio w niektorych filmach z HDD

townends11

New member
Posiadam LG 42LM640S i podlaczony do niego dysk twardy.
Na dysku sporo roznego rodzaju filmow, w roznych formatach.

Zauwazylem, ze TV bez problemu odtwarza starsze filmy (starsze niz 1-2 lata temu), ale ma problem z niektorymi nowymi filmami (znaczy odtarza tylko obraz, bez dziwieku).

Format pliku chyba nie ma nic do rzeczy, bo np: odwarza niektore MP4 a innych NIE.
AVI odtarza chyba wszystkie.

Z tych MP4 co nie odtwarza dzwieku, przy wlaczeniu filmu pokazuje sie tym pliku jako: H2.64 AAC, rozszerzenie MP4.

Ze strony producenta wyczytalem, ze ten model obsluguje nastepujace formaty audio:
MP3, PCM, AC3, AAC, E-AC3, DTS
i nastepujace formaty video:
DivX HD

Dlaczego wiec nie chce odtwarzac dzwieku w powyzszym filmie, skoro dzwiek jest zakodowany jako AAC (powinien go obslugiwac)?

Czy moze doinstalowac jakies dodatkowe kodeki do tego TV, tak zebym mial dzwiek we wszystkich/zdecydowanej wiekszosci filmow?

Slyszalem, ze LG ma problemy z odtwarzaniem plikow MKV, ale z tymi nie mialem jeszcze doczynienia.

Z gory dzieki za pomoc
 

Frytejro

New member
Witam. Dołacze po czesci do pytania, bo podobne miałem zadać...

na wstepie dodam, ze model o ktory chciałem zapytac to LM611s..

U mnie nie czyta scieżki dzwiękowej zadnego filmu w którym jest dzwięk DTS.. a jak rowniez w inst zauwazyłem "podobno" ma go czytac... wszsytkie inne formaty czyta dzwieku poki co..

mkv dorwałem jeden film którego nie otwiera wogole - widnieje w katalogu jako uszkodzony plik.

Zawiodłem sie, bo na tym forum polecono mi LG ze niby czyta wszytko jak samsung, TV jest prezentem dla rodziców i lipa troche..

Czy da sie jakos odblokowac ten TV zeby DTS był czytany?
 

jutu

Member
LG 47LM660s....pozwole sobie wznowic zapytanie...cześć plikow mp3 AAC H.264 idzie bez dzwieku....czy kto ma ktos jakies sugestie?
 
Do góry