Słuchawki z średniej/wyższej półki

krzyszko

New member
Witam,
Aktualnie posiadam ath m50x, jestem z nich zadowolony aczkolwiek chcę coś lepszego :)
Główny cel użytkowy to filmy 60% ale dobrze by było gdyby nadały się równiez do counter strike oraz muzyki głównie dubstep dnb i hip hop. Na mój cel padły modele ATH-A2000X, senn hd700, AKG K712, hifiman he400i... Które z nich będą najlepsze? a może jeszcze inne? :) Dobrze gdyby miały tez wymienny kabel tak jak to ma miejsce w aktualnych które posiadam i gdyby dało rade zeby się mniej uszy pociły niz w tych ktore mam. Za pomoc z góry dziękuję
 

krzyszko

New member
Nie mam specjalnych ograniczen co do ceny... No ale powiedzmy ze do 700$ albo 2200zł... Wazne by zakup był w miare opłacalny cena/wydajność. Mam w domu jeszcze mały wzmacniacz do telefonu Creative Sound Blaster E3 który był gratisem z poprzednich słuchawek i nie wiem czy do czegos on się nada w komputerze siedzi tez karta Sound Blaster Z a w planach jest zakup kina domowego 5.1 Yamaha YHT-4920UBL na pokój 10m2. Jeśli warto coś lepszego to zawsze mogę coś dorzucić do budzetu
 

SternQuest

New member
Kolego jeżeli chodzi o słuchawki to do kina praktycznie nadadzą się wszystkie które podałeś, dźwięk i tak będziesz miał w stereo i każdy z tych modeli poradzi sobie doskonale. Zasadniczą sprawą jest to że większość z tych które podałeś to słuchawki otwarte ( sennki półotwarte). Będzie słychać je dość mocno na zewnątrz. Zaletą jest to że nie grzeją tak ucha i moim zdanie jakość dźwięku w słuchawkach otwartych jest o niebo lepsza niż w zamkniętych. Sam posiadam K712, świetnie sprawdzają się w muzyce, w grach także nie narzekam. Filmów raczej nie oglądam na słuchawkach. Tam przyzwyczaiłem się już do 5.1. Słuchałem HE400i i Senki ale HD600. AKG do dub step i hip hopu raczej odpadają, doskonale sprawdzają się w popie, rocku, a nawet metalu i tego na nic słucham. HE400i to bardzo dobre słuchawki planarne, podobne brzmienie jak AKG. Wydaje mi się że do Twoich wymagań najbardziej będą pasować sennheiser. Ale czy pchałbym się w model HD700 to nie wiem. Myślę że wystarczyły by HD600 lub HD650. Najlepiej jednak abyś posłuchał wcześniej żeby nie było niemiłej niespodzianki. Nie słuchałem nigdy Audio-Techniki więc ciężko mi się odnieść do tego co masz teraz i tych 2000X.
 

SternQuest

New member
Zaznaczył co ma na myśli.

Jak wypada dubstep i filmy na Twoich K712? :)

Pisałem wyżej filmów raczej nie oglądam na słuchawkach, a dubstep... no cóż jeżeli to muza podobna do hip hopu z mocnym jednostajnym basem to też tego nie widzę. Dokładnie to nie słuchałem tego dubstepu, może kilka piosenek ze Spotify lista top 50 świat - i to całkiem nie świadomie :). Ale AKG to raczej spokojne, naturalne, czyste granie. Nie zagrają tak efekciarsko jak seinnheiser (chodzi o bas). Świetnie słychać gitary, instrumenty dęte, vokale czy też perkusję. Ale jednostajny elektroniczy łomot ( przynajmniej dla mnie) staje się męczący.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wszystko tak jak piszesz, tylko na nich tez to pójdzie :) a piszesz jak by nie grały nic przy włączeniu kina i tego rodzaju muzyki.
 

tomtomm90

New member
Coś godnego uwagi za max 400 zł i najlepiej bezprzewodowego znajdę, czy muszę jeszcze trochę kasy odłożyć?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
bluetooth.png

Prosta rzecz, a cieszy.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Witam,
Aktualnie posiadam ath m50x, jestem z nich zadowolony aczkolwiek chcę coś lepszego :)
Główny cel użytkowy to filmy 60% ale dobrze by było gdyby nadały się równiez do counter strike oraz muzyki głównie dubstep dnb i hip hop. Na mój cel padły modele ATH-A2000X, senn hd700, AKG K712, hifiman he400i... Które z nich będą najlepsze? a może jeszcze inne? :) Dobrze gdyby miały tez wymienny kabel tak jak to ma miejsce w aktualnych które posiadam i gdyby dało rade zeby się mniej uszy pociły niz w tych ktore mam. Za pomoc z góry dziękuję

Kupiłeś coś z wymienionych modeli ?
Sam aktualnie zastanawiam się nad K712 PRO lub HE400i
Z jednej strony chciałbym aby na zewnątrz nie wydostawało się zbyt dużo dźwięku, z drugiej wiem, że na modelach zamkniętych nie uzyskam takiego dźwięku no i będę męczył uszy.
 

krzyszko

New member
Kupiłeś coś z wymienionych modeli ?
Sam aktualnie zastanawiam się nad K712 PRO lub HE400i
Z jednej strony chciałbym aby na zewnątrz nie wydostawało się zbyt dużo dźwięku, z drugiej wiem, że na modelach zamkniętych nie uzyskam takiego dźwięku no i będę męczył uszy.

Kupilem He-400i i jestem z nich zadowolony, aczkolwiek odpada zeby je podlaczyc do telefonu nawet z mini wzmacniaczem sa bardzo ciche. Dzwiek rzeczywiscie bardzo sie wydostaje na zewnatrz, ale jakosc nie ma sobie rownych... wygodne ze mozna je nosic calutki dzien ;) Uzywam je z amplitunerem Yamaha RX-V381 glownie filmy i gry
 

vectra1

Member
Bez reklam
Muszę przyznać, że zaskoczyłeś mnie trochę tym źródłem.
Teoretycznie na papierze słuchawki wyglądają na łatwe do napędzenia, jednak przy tej klasie słuchawek im lepsze źródło tym więcej będą w stanie nam zaoferować.
Ja przejściowo zamierzam używać ich ze wzmakiem PM8005 lub cd SA7003, robiłem porównanie na gorszych słuchawkach i SA oferuje znacznie lepszy dźwięk.
W kilku testach była informacja o akceptowalnym jak na cd torze audio na słuchawkach.
Przyznam, że nawet nie pomyślałem o wpięciu ich w amplituner, który jak wiadomo ma trochę funkcji na głowie, po czasie myślałem, żeby wypożyczyć dedykowanego wzmaka i zrobić porównania.
Krzyszko czy wykonywałeś takie testy bo katalogowo Twoje słuchawki są 2x droższe niż amplituner ;) i obawiam się, że są bardzo ograniczone w tej konfiguracji.
 
Do góry