słuchawki przez bluetooth

pudzianuwu

New member
Witam posiadam telewizor Panasonic TX-40DSU501 i dostałem na święta słuchawki bezprzewodowe bluetooth, na internecie wyczytałem ze ten telewizor nie ma bluetooth ale czy jest opcja podłączyć słuchawki przez adapter usb?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam posiadam telewizor Panasonic TX-40DSU501 i dostałem na święta słuchawki bezprzewodowe bluetooth, na internecie wyczytałem ze ten telewizor nie ma bluetooth ale czy jest opcja podłączyć słuchawki przez adapter usb?
Są "w przyrodzie" dongle bluetooth, które można podłączać do analogowego wyjścia z telewizora, np. wyjścia słuchawkowego i w ten sposób bezprzewodowo przesyłać dźwięk do słuchawek BT. Ponadto mogą być zasilane z portu USB telewizora, zatem nie trzeba dodatkowych zasilaczy, itp
Kilka lat temu kupiłem takie dwa na Ali (do innego modelu tv, mój Panas akurat ma "fabrycznie" wbudowane BT audio). Jednak pierwszy strasznie siał w eterze i zakłocał inne urządzenia. Z kolei drugi wnosił duże opóźnienia, w dodatku narastające w czasie, i po kilku minutach dźwięk całkiem się rozjeżdżał z obrazem. Poza tym bywały problemy z parowaniem niektórych słuchawek. Dlatego nie mogę polecić konkretnego modelu, ale może teraz znajdziesz coś godnego uwagi. Szukaj pod hasłami "nadajnik, transmitter bluetooth audio". Jak znajdziesz daj znać ;-)

P.S. Tu przykład takiego dongla. Wg opisu może pracować w trybie nadajnika jak i odbiornika:
https://www.morele.net/mozos-nadajnik-odbiornik-bluetooth-5-0-mbl-bt2-6338682/
 
Ostatnia edycja:
Do góry