Słuchawki dokanałowe

Pakolo

Active member
Bez reklam
Witam,

potrzebuje pomocy przy wyborze słuchawek dokanałowych, które najczęściej będą używane z Samsungiem Galaxy S4 ewentualnie S7 (w niedalekiej przyszłości) oraz sporadycznie z laptopem bądź amplitunerem.

Muzyka w telefonie we Flacach, ogólnie słucham wszystkiego, od rocka po pop: Alphaville, Dire Straits, Schiller, A-HA, Adam Lambert, Metallica, Pink Floyd, Vangelis.

Najbardziej podchodzą mi a-JAYS Four bo oferują to czego poszukuje, a mianowicie - nisko schodzący bas, który potrafi też być szybki, fajna średnica(niewycofana) i góra.

Czy w budżecie do 200zł można znaleźć jakieś słuchaweczki, które zagrają lepiej od wspomnianych przeze mnie a-JAYS? Może BlackNinja jest w stanie coś wyczarować fajnego albo oferuje te a-JAYS Four to chętnie je zakupie.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Właśnie dzisiaj ma wpaść do mnie znajomy z five, zachwala, że deklasują wszystko w przedziale nawet do 300 zł.

Wersja androidowa nie będzie miała problemów z laptopem?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pakolo,jak sprawdzisz,to daj znać jak z wygodą tych Jaysów,bo też nad nimi myślałem,jednak sporo osób narzeka na sztywny kabel i wypadanie słuchawek z uszu...
Muszę coś kupić dokanałowego w granicach 200 zł,bo dotychczasowe,których używałem poza chatą,padły...a to co dostałem do Galaxy S6,to jakaś chałka za 20-30 zł.
Zastanawiam się także nad jakimiś Brainwavs...:wink:
 

gidyja

New member
Jays używam już z 3 lata i pod względem dźwięku naprawdę w tej cenie grają rewelacyjnie, o jakim kolwiek wypadaniu z uszu nie ma mowy ale fakt że ten tasiemkowy przewód może dali na wyrost. Z drugiej strony może dzięki temu przewodowi mam je już tyle czasu gdzie w Koss porta pro tak naprawdę przewód trzeba wymienić od razu, ale jak na słuchawki otwarte grają rewelacyjnie, niestety zbierają wszystko z otoczenie. Także ja A-Jays polecam.

tapnięte z mojej S_piątki
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie odsłuchałem model Five Jays i już je zamówiłem w morele.net za 174zł.

Słuchawki jak dla mnie grają świetnie. Mają to czego szukałem, fajny bas nisko schodzący, środek się nie cofa i góra, która gra wyraźnie, ale nie natarczywie. Mogę powiedzieć, że po odsłuchaniu Jays 1 i 2 ta piątka to taka ulepszona wersja wcześniejszych modeli. Bardzo przyjemnie słuchało się na nich Dire Straits. Standardowe słuchawki Samsunga, których używałem do tej pory poleciały od razu do kosza:D

Nie słuchałem modeli Yamaha czy Brainwavs, ponieważ nie miałem takiej możliwości, ale Five jak dla mnie są wystarczające.

btw
AKG słuchałem jakiś czas temu, co prawda jakiś model do 100zł i standardowe Samsunga S4 wypadły lepiej.

Piramida
Dla mnie ten kabelek jest zaletą bo się nie plącze, co do wypadania z uszu to nie miałem z tym problemu podczas normalnego odsłuchu w mieszkaniu, a chodziłem po pokojach, ponieważ wcześniej czytałem w necie, że lubią wypadać z uszu - mnie się nic takiego nie przydarzyło. Myślę, że problem z wypadaniem mógłby się pojawić podczas biegania, ale do cardio mam jakieś stare badziewiaste słuchawki na bluetooth;d

Dziękuję wszystkim za sugestie:)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida
Dla mnie ten kabelek jest zaletą bo się nie plącze, co do wypadania z uszu to nie miałem z tym problemu podczas normalnego odsłuchu w mieszkaniu, a chodziłem po pokojach, ponieważ wcześniej czytałem w necie, że lubią wypadać z uszu - mnie się nic takiego nie przydarzyło. Myślę, że problem z wypadaniem mógłby się pojawić podczas biegania, ale do cardio mam jakieś stare badziewiaste słuchawki na bluetooth;d

Oki,będę miał je na uwadze :grin:
 

Dubek

Member
Bez reklam
A ja polecam Brainwavz m1, mam je od pół roku, wtedy też szukałem słuchawek do 200 zł i po przesłuchaniu A-Jays i Brainwavz wybór padł na te drugie. Przede wszystkim grają neutralnie, nie żadną "V". Ani basu ani góry nie ma za dużo, super słuchawki.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
No ja już dokonałem wyboru, po ostatnim kawałku, a mianowicie Alphaville - Sounds Like a Melody nie miałem już żadnych wątpliwości:D
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie wygrzebałem z szafy Ipoda Touch 5 generacja 32gb wersja MCLaren, wrzuciłem muzykę w Apple lossless, podłączyłem Jays Five i mój Samsung galaxy S4 został zdeklasowany jeżeli chodzi o jakość oraz głośność dźwięku.
 
Do góry