Sluchawki Creative Aruvana Live 2, czy warto?

collider

New member
Bez reklam
Niestety ostatnio pekl mi palak w moich wysluzonych, starych sluchawkach Philips HP200 . Czas wiec rozejrzec sie nad nowymi. Podstawowe oczekiwania:
1. Pelnowymiarowe
2. Latwe do napedzenia (chodzily beda glownie z smartfonem, tabletem, PC, TV)
3. Z dobrym basem (nie musi byc przytlaczajacy jak w beatsach czy scullcandy crusher) i scena
4. Co bedzie sluchane? Roznorodne granie od Level 42 przez Clean Babdit, Coldplay czy Above and Beyond do Korn i Slipknot.
5. Budzet okolo 400zl (plus, minus)

Rozwazam wspomniany w tytule model ze wzgledu na swietne opinie i stosunek ceny do jakosci. Chetnie przeczytalbym opnie uzytkownikow tych sluchawek. Innym modelem ktory mnie interesuje jest Denon AH-D1100. Ma blizniacze magnesy z Creativami, ale podobno sa jednak pewne roznice w brzmieniu acz oba modele graja bardzo dobrze. Z innych sluchawek ciekawia mnie tez Musical Fidelity M100 (chodz te sa tylko nauszne) oraz Pioneer SE A1000 (tu atutem jest dlugi kable i swietna scena. Natomiast wytlumienie jest srednie).
Moze macie panowie jeszcze jakies propozycje warte odsluchu. Troche sluchawek slyszalem i nie podchodzi mi w tym przedziale cenowym brzmienie Sennheiserow czy AKG, ale zawsze moge jeszcze zrobic kolejne podejscie ;). Licze na ciekawe propozycje.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Do upolowania wciąż są jeszcze CAL!'e w pierwszej wersji. Mam i sobie chwalę, niestety 2 nie miałem okazji słyszeć.

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

szymon_k

New member
Moim zdaniem Creative Aruvana Live 2 to poprawne słuchawki, ale w tej cenie dostaniesz dużo więcej w innych modelach. Nadruszając lekko budżet kupisz np. niesamowite w tej klasie cenowej Sennheiser Momentum On-Ear (mozna dostać od 480 zł z wysyłką). A tak na prawdę kupując już słuchawki powyżej 200 zł/szt warto pójść do salonu muzycznego min. raz i przesłuchać kilka modeli w danym przedziale cenowym, założyć na głowę, zobaczyć jak leżą, bo uwierz może się okazać, że najlepsze dla Ciebie słuchawki to będą te nieco tańsze, a nie np. w/w Sennheisery. Weź tylko swoją muzykę i swoje źródło żebyś się po zakupie nie zaskoczył jak Ci sprzęt gra. ;) Pozdr.
 

collider

New member
Bez reklam
Tak tez robie. Jak pisalem przesluchalem juz wiele sluchawek i to za nim myslalem o kupnie i problem w tym, ze wiele tak reklamowanych modeli mnie nie urzeklo wiec stad zwrot w kierunku nieco mniej oczywistych producentow sluchawek. O Creativach praktycznie trudno znalezc negatywne komentarze czy testy. Tak wiec zanim padnie ostateczng wybor chce uzbierac kilka modeli i ruszyc na ponowny odsluch.
 

collider

New member
Bez reklam
Tego modelu AKG akurat nie mialem okazji sluchac, ale sluchalem kilku innych i nie bylem zachwycony. Graly mocno plasko. Byc moze to wina zrodla, ale jak pisalem sluchawki glownie beda chodzic na smartfonie lub tablecie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Płasko hmm ja bym je określił jako neutralne, bez faworyzowania jakiegoś zakresu, przestrzenne, subtelne i dokładne. Mi takie brzmienie odpowiada, bo nie narzucają swojego brzmienia na utwór. Dobrze by było jak byś jednak gdzieś posłuchał.
 

collider

New member
Bez reklam
Dzis odsluchalem Sennheiser Urbanite. Sluchawki nauszne. Powiem szczerze, ze brzmieniowo sa bliskie temu co chce a moze gdybym mial wiecej czasu na odsluch to bylby to strzal w 10. Wykonanie tez pierwsza klasa. Jedyny mankament, ze to sluchawki typowe na wypad w miasto a nie do domowych odsluchow (tak mysle). Fajne leza na glowie, odpowiednie poduszki. Bardzo dobrze tez wypadly SOL Republic. Jednak ich wykonanie to szczyt tandety. Tani plastik w dodatku latwo sie rysujacy. Senki super tyle, ze chyba nie do domu.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Wiem, wiem. Jak one graja. Zadowolony jestes? Dobrze trzymaja sie glowy, komfortowe?

Grają bardzo ciepło, z dobrym, ale nie przesadzonym basem. To blizniacza konstrukcja modelu Denona, chyba nawet tego samego producenta. Słuchawki bardzo dobrze trzymają się głowy, mają małe muszle więc duże uszy mogą się nie mieścić. Na początku trzeba się do nich przyzwyczaić ale szybko zapomina się, że ma się je na głowie. Mimo wszystko warto przymierzyć przed zakupem. Minus to to że się nie składają i mają kabel przytwierdzony do każdej muszli osobno, bez możliwości odpięcia. Po rekablingu grają podobno jeszcze lepiej i w cenie ca. 200 zł dorównują parę razy droższym konstrukcjom. Mi to nie było potrzebne.
Widziałem je ostatnio w Euro na ściance testowej więc można posłuchać.

Denon AHD-310

47ea7b703e4ecdd17c98697fb0bec020.jpg

Denon AHD-510
8b6702e366a786298c655354cacb1288.jpg


Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 
Ostatnia edycja:
Do góry