Słabej żywotności dekodery UPC ?

PapcioChmiel

New member
Witam.
Mam pytanie w związku z problemami z dekoderami z nagrywarką które daje UPC.

Otóż jestem klientem UPC od około 6 a pewnie 7 lat.
Czekałem z utęsknieniem aż wprowadzą swoje usługi w moim mieście i uwolnią mnie od Neostrady.
Głównie zależało mi na dostępie do sieci, kablówkę dokupiłem pewnie po roku lub dwóch.

Więc powiedzmy że TV mam od nich 6 lat.
W tej chwili mam już 3 lub 4 dekoder HD z nagrywarką.
Od początku były to modele Cisco wiem że kiedyś były Philipsy.

Jestem lojalnym klientem, ma to swoje wady.
Ale już mnie krew zalewa jak po roku czy dwóch nagrywarka odmawia posłuszeństwa i wszystko co było na 320GB dysku leci w diabły.
Zaczynam pomału myśleć o zmianie dostawcy lub o zakupie jakiegoś dekodera który byłby wytrzymalszy.

Mam wrażenie że jak dysk zaczyna być zapełniony w 80% zaczynają się pojawiać błędy aż do całkowitego braku działania.
Ostatnio przy awarii ktoś z infolinii wykasował (sformatował ?) dysk i obyło się bez wymiany.

Czy są na rynku w przystępnej cenie jakieś dekodery z nagrywarką które są niezawodne ?
Czy po prostu tryb w jakim działa nagrywarka ciągle zapisując w buforze aktualny program tak wykańcza dysk ?

To główny temat problemów. Są inne ale mniej istotne.
Na przykład problemy z wczytaniem programu na danym kanale. Przeglądam program TV w necie, widzę ciekawy program, wybieram program na dekoderze i przewijając listę są pominięte programy.
Musze czekać czasami kilkanaście minut zanim wszystko zostanie wczytane.

Pozdrawiam.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bez urazy ale nick chyba adekwatny do wieku...
Nie można sobie kupić innego dekodera bo ŻADNA kablówka nie daje takiej możliwości. Braki w EPG to typowe zjawisko po włączeniu dekodera lub trybie oszczędzania energii. Za kilka miesięcy mogą być nowe modele to masz szansę na zmianę.
 

PapcioChmiel

New member
Dzięki za odpowiedź.
Co ma piernik do wiatraka, a nick do ...

Byłem przekonany że można brać sygnał od UPC a sprzęt mieć swój. Tak jest od zawsze ?
Z tymi nowymi modelami dekoderów to jakaś potwierdzona informacja ?

EPG po włączeniu dekodera rozumiem że musi się wczytać. Ale ile to może trwać.
Jeżeli po włączeniu powiedzmy mam TVN to chyba na początku ściąga te informacje a dopiero jak wczyta program na 24H to pobiera inne kanały.
Myślisz że tryb oszczędzania energii może mieć na to wpływ ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź.
Co ma piernik do wiatraka, a nick do ...

Byłem przekonany że można brać sygnał od UPC a sprzęt mieć swój. Tak jest od zawsze ?
Z tymi nowymi modelami dekoderów to jakaś potwierdzona informacja ?

EPG po włączeniu dekodera rozumiem że musi się wczytać. Ale ile to może trwać.
Jeżeli po włączeniu powiedzmy mam TVN to chyba na początku ściąga te informacje a dopiero jak wczyta program na 24H to pobiera inne kanały.
Myślisz że tryb oszczędzania energii może mieć na to wpływ ?

Dekodery te ktore daja rozne kablowki czy tez tv cyfrowe to jak dla mnie to one wszystkie sa z epoki kamienia lupanego - kwestia tylko ze jeden jest deczko powiedzmy szybszy od drugiego ale szalu nie ma..
 

PapcioChmiel

New member
Powoli dowiaduje się że to co dają kablówki to podstawa, nie mam jakichś wielkich wymagań. Nigdy nie byłem wielkim fanem TV mam masę innych zainteresowań, ale nie chcę być naiwnym klientem któremu wciska się byle co.

Na forum zarejestrowałem się już 3 lata temu, trochę poczytałem potem miałem inne ważniejsze rzeczy na głowie. Teraz wracam i spotykam się od razu z delikatnym atakiem ?

Temat jak zawsze dla laika wydaje się na początku nie do ogarnięcia, kto chce niech pomoże.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jak masz telewizor zgodny z modułem CI+ od UPC, to możesz nie brać od nich dekodera i nagrywać przez TV z podłączonym pendrivem/dyskiem (tylko musisz się upewnić czy twój TV ma możliwość nagrywania w takiej opcji) lub zewnętrzną nagrywarką.
 

PapcioChmiel

New member
Dzięki, z tego co wyczytałem UPC ma jakąś listę "zgodnych" TV i według tego klucza musiałbym kupić ?
Stoję przed zakupem telewizora więc to jest jakieś wyjście. Czy najlepsze zobaczymy.

Co lub w jakiej cenie będzie godne uwagi z zewnętrznych nagrywarek, tak na szybko ?
W wolnej chwili zagłębie się w ten temat.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
możesz nie brać od nich dekodera i nagrywać przez TV z podłączonym pendrivem/dyskiem (tylko musisz się upewnić czy twój TV ma możliwość nagrywania w takiej opcji) lub zewnętrzną nagrywarką.

Jak mawia JKM demokracja ma to do siebie, że nawet niekompetentni maja prawo się wypowiadać.
1. Jeśli podłaczy się pena to nagrywać można tylko i wyłacznie to co się w danym momencie ogląda bez możliwości wcześniejszego ustawienia i tylko 1 program (wiem, są sporadyczne wyjątki ale lepiej kierować się jakością obrazu a nie tym czy tv ma taką funkcję). Mając dekoder możesz nagrywać jednoczesnie 2 programy a 3-ci oglądać w tv.
2. W przypadku nagrywania na pena to będziesz mógł to uczynić jedynie z 35 dostępnych free kanałów cyfrowych (w dekoderze byłoby ze wszystkich).
3. Nagrywarka w dekoderze i pen nagrałyby w HD. Zewnętrzne nagrywarki (poza Funai za 2000 zł) tego nie potrafią.
Reasumując olej wszystkie "dobre rady" i nie żałuj dychy miesięcznie na to co już masz bo lepiej nie będzie. Jak nie jesteś na zobowiązaniu to wypowiedz umowę i dostaniesz zdecydowanie lepsze warunki.
 

osjan84

New member
na cisco można w tej samej chwili nagrywać jeden kanał i oglądać drugi (cisco ma 2 głowice) philips 3 ale philipsów już nie instalują.
Papcio poczekaj jeszcze chwilę będą ponoć jakieś nowe dekodery Horizon z obsługą dlna itp.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jak mawia JKM demokracja ma to do siebie, że nawet niekompetentni maja prawo się wypowiadać.
1. Jeśli podłaczy się pena to nagrywać można tylko i wyłacznie to co się w danym momencie ogląda bez możliwości wcześniejszego ustawienia i tylko 1 program (wiem, są sporadyczne wyjątki ale lepiej kierować się jakością obrazu a nie tym czy tv ma taką funkcję). Mając dekoder możesz nagrywać jednoczesnie 2 programy a 3-ci oglądać w tv.
2. W przypadku nagrywania na pena to będziesz mógł to uczynić jedynie z 35 dostępnych free kanałów cyfrowych (w dekoderze byłoby ze wszystkich).
3. Nagrywarka w dekoderze i pen nagrałyby w HD. Zewnętrzne nagrywarki (poza Funai za 2000 zł) tego nie potrafią.
Reasumując olej wszystkie "dobre rady" i nie żałuj dychy miesięcznie na to co już masz bo lepiej nie będzie. Jak nie jesteś na zobowiązaniu to wypowiedz umowę i dostaniesz zdecydowanie lepsze warunki.
1. Była mowa o 2 tunerach? O tym ze chce oglądać kanał A, a nagrywać kanał B?
2. Dlatego napisałem żeby się upewnił czy będzie miał możliwość nagrywania z tego źródła. Najlepiej to uczynić dzwoniąc do BOK, a nie pytać się w internecie gdzie mogą użytkownicy mieć nieaktualne dane.
3. Będzie mógł nagrywać lecz nie będzie mógł mieć kopii, bo jakbyś dokładnie przeczytał, to mu zależy na tym ze jak mu się dekoder popsuje to żeby mieć nagrania.
Ale już mnie krew zalewa jak po roku czy dwóch nagrywarka odmawia posłuszeństwa i wszystko co było na 320GB dysku leci w diabły.
Czy ja pisałem w jakiej jakości będzie mógł nagrywać na zewnętrznej nagrywarce, czy przez SCART czy HDMI? A co do HDMI, to co za problem obejść HDCP.

PapcioChmiel, Możesz jeszcze rozważyć kupno dekodera Opticum HD AX C501 CI+ przez który będziesz mógł nagrywać i przenosić nagrania.
 
Ostatnia edycja:

osjan84

New member
no tak sprawa oczywista. jeżeli dekoder ma dwie głowice to można albo w tym samym czasie nagrywać dwa kanały przy wyłączonym dekoderze do trybu standby, albo oglądać jeden i nagrywać jeden.
 

PapcioChmiel

New member
Dzięki za kolejną porcję informacji.
Odnośnie dekodera który mam czyli Cisco jakiś tam to mogę nagrywać 2 programy przy wyłączonym dekoderze.

Tylko że rzadko kiedy bez problemowo nagrywa od początku do końca oba programy. Czasami nagrywa część, czasami tylko jeden ogólnie jest problem.

Często zdarza się że w nocy potrafi nie nagrać jednej rzeczy.

Pytanie czy te nowe dekodery będą lepszej jakości ?
Fakt że licząc co miesiąc 10zł w ciągu tych powiedzmy dwóch lat uzbiera się 250 zł i bez w sumie większego problemu dostaję nowy bez kosztów.
Gdybym co rok lub dwa lata miał kupić dekoder powiedzmy za 350zł jak polecany Opticum HD AX C501 CI+ to jestem w plecy.

Jednak nagrania idą w diabły.

Jak z żywotnością alternatywnych dekoderów które można kupić u nas ?
Ktoś ma i może podzielić się informacją ile sprzęt żyje ?
 
Do góry