skuteczne odblokowanie usb w LG 42-50PJ250-350

mientoliptus

New member
witam metoda sprawdzona działa 100% ,sposób oraz opis nie jest mojego autorstwa lecz kolegi william7

"
Pisze tego tutka bo sam dzis caly dzien spedzilem na bitwie z tym tv.
Otoz samym pilotem obecnie tego nie zrobimy. A napewno nie w tym modelu.
Mi sie udalo jednak trwalo to caly dzien.
Najpierw musimy zrobic downgrade lub upgrade oprogramowania do wersji 3.19
sciagniemy je tutaj: httpdwukropek//dl.dropbox.com/u/490148/pk_pj_3.19_epk.zip
na pusty pendrive tworzymy katalog LG_DTV
do tego katalogu wrzucamy ww. firmware
podlaczamy pena do tv, wchodzimy do menu i podswietlamy OPCJE nie wchodzac w nie. Naciskamy 7 razy FAV. potwierdzamy instalacje.
teraz pilotem uniwersalnym programujemy tv (ja kupiem pilot tv thomson za 20z) kod 0119
wciskamy dwukrotnie: setup oraz -/--
kod: 0413
wchodzimy w tooloptions 3 i zmieniamy divx z off na hd.
Potem instalujemy lgmod:
pobieramy plik lgmod156 epk z tej strony:
httpdwukropek//sourceforge.net/projects/openlgtv/files/LGMOD
wgrywamy go do katalogu LG_DTV na penie. Stary fw 3.19 usuwamy z tego katalogu.
Podlaczamy do tv i wgrywamy tak samo jak poprzednio.
potem odlaczamy pena i formatujemy, tworzymy na nim plik patch.sh (notatnikiem nazwa patch zmieniamy roz. z .txt na .sh)
w tym pliku wpisujemy:
devmem 0x71036D4 32 0x00000000
zapisujemy i podlaczamy do tv.
wylaczamy tv z gniazdka (tv ma byc wlaczony) i wlaczamy spowrotem.
odlaczamy pena i jesli plik patch.sh zmienil nazwe na patch.sh.used to
mamy odblokowane filmy.
Pisane na szybko, przepraszam za brak polskich znakow.
Metoda trudna i mozna uwalic tv, takze na wlasne ryzyko.
william7 "

dodam tylko żeby dokładnie wszystko przeczytać i robić w takiej kolejnosci jak w opisie a napewno zadziała :smile:
pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

wilku122

New member
To już stary temat ale mam nadzieję że ktoś będzie mógł jeszcze mi pomóc.
Robię wszystko zgodnie z instrukcjom a nazwa pliku się nie zmienia i filmy dalej są zablokowane. Co robię źle?
Mój tv to 50pj350, czynność powtarzałem 2-krotnie
 
Ostatnia edycja:

mientoliptus

New member
spróbuj jeszcze raz zrobić wszystko powoli dokładnie ,czasem trzeba kilka razy próbować żeby zadziałało , metoda sprawdzona na kilku tv
 
Ostatnia edycja:

epok73

New member
Witam kolegę piszę ponieważ odnalazłem link do wiadomości jak odblokować USB w LG50PJ350 aby czytało filmy. Moje pytanie dotyczy tego pilota, do jakiego modelu i typu ma być ten pilot może jakieś foto oraz linki do ściągnięcia tych potrzebnych rzeczy ponieważ jeden z nich już nie działa. Pozdrawiam Waldek
 

malipio

New member
Lg 50pj350

Też miałem problem z odblokowaniem na koniec, nie chciała się zmienić nazwa pliku. Po kilku nieudanych próbach wszedłem do menu serwisowego za pomocą pilota uniwersalnego, zmieniłem w Tool Option3 EMF(JPEG,MP3) na 0. Wyszedłem z menu, następnie włożyłem ponownie pena, odczekałem chwilkę, wyłączyłem telewizor z prądu kablem. Poczekałem chwilę do takiego "pstryk".
Po włączeniu telewizora z penem wszedłem do menu serwisowego przestawiłem Tool Option3 EMF(JPEG,MP3) na 1. Wyszedłem z menu i po wciśnięciu menu w pilocie zobaczyłem upragnioną ikonkę filmiku. I działa . Pozdrawiam i wielkie dzięki za podpowiedź w znalezieniu rozwiązania.
 

lolo83

New member
Potwierdzam poprawność metody odblokowania Video z USB. Jedyny problem jaki napotkałem tp wejście do menu serwisowego. Próbowałem dwoma pilotami uniwersalnymi: pierwszy to "Markus" firmy ElMak a drugi pilot to najzwyklejszy i najtańszy uniwersalny niefirmowy kiedyś tam kupiony. Żadey z nich nie spowodował wejścia w to menu. Więc zastosowałem metodę z wtykiem Jack stereo, kabelek i dioda IR'ka. Pliki mp3 bez problemu pobrałem i na koniec po pierwszym odłączeniu zasilania kablem śmiga aż miło.

Mam jedno pytanie. Chodzi mi konkretnie o wersję software TV. Musiałem zrobić downgrade z wyższej wersji softu (miałem chyba 3.32) do wersji 3.19 - zgodnie z opisem metody. Czy teraz jak zaktualizuje soft z powrotem do wyższej wersji to będzie video z usb wciąż odblokowane czy po aktualizacji do wyższej wersji softu zniknie ta opcja?
 

Miki Maus

New member
Witam

Panowie czy ktoś może pomóc i właśnie odblokować LG 50PJ350 ? Niestety boje się że coś uwale . Mam soft 3.27 obecnie i wszystko pieknie dziala,obraz itd .Temat juz zamarł a pliku z softem 3.19 brak a gdy zadzwonilem do serwisu LG powiedziano że mam spadać na drzewo
 
Do góry