SHARP VL-Z950S-czy kupić??

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Musisz podać cenę w jakiej dostaniesz tą kamerę, jeżeli jest to standardowa internetowa cena, to nie polecam jej, bo taniej można dostać kamerę z 3CCD Panasonica.
 

gadget

New member
Obie kamery magę kupić praktycznie w jednakowej cenie tj. ok. 3250 PLN. Lecz nawet gdyby była droższa, to chodzi mi o różnice między tymi kamerami (lub podobieństwa) i opinie co do jakości nagrywanego obrazu i dźwięku w obu kamerach, oraz jak sprawują się one w pomieszczeniach o sztucznym oświetleniu.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Już model Panasonic'a 75 będzie miał lepsze parametry obrazu, kamery 3 przetwornikowe są o klasę wyżej od jedno przetwornikowych, ponieważ obraz rozbijany jest na poszczególne barwy. Ja bym się nie zastanawiał i wziął Panasonic'a.

P.S. A skąd 140 w cenie 3250 :shock:
 

gadget

New member
Z tego co się dowiedziałem 3 przetworniki nie zawsze oznaczają lepszą jakość obrazu. To że jest to Panasonic z 3CCD wcale nie musi oznaczać że ma lepszą jakość obrazu od Sharp z 1CCD. Dlatego poszukuję opinii o obu kamerach (najlepiej gdyby ktoś znał link do jakiegoś testu obu kamer). Słyszałem też że kamera Panasonic ustawiona na pełną automatykę spisuje sie sporo gorzej niż Sharp w tym samym trybie (auto).
 

max

New member
Miałem Sharpa VLZ 500 - i trochę kłopotów. Dobrze że się pozbyłem. Kupiłem Pansa GS 55 i jestem super zadowolony. Ma zdecydowanie lepszy kontrast i naturalną kolorystykę.
Pozdrawiam
 

media

New member
Poczytałem trochę w internecie i z duszą na ramieniu zamowiłem kamerę Panasonic NV GS 75 .Miły pan przyjął zamówienie i o dziwo wszystko poszło zgodnie z ustaleniam. Kamera przyszła na drugi dzień .Zdążyłem już nakręcić rodzinę.
/www.audiowideo.com.pl/ - mają extra ceny i fachową poradę.
Może to głupie ale kręcę i kręcę i coraz bardziej jestem zadowolony. To moja pierwsza kamera - ale jest. git. Menu po Polsku- nie muszę grzebać w instrukcji. Jestem zadowolony.
 

gadget

New member
gdzie kupić kamerę ?

Zdaję sobie sprawę że kamery Panasonic są baaardzo popularne w polsce. Może dla odmiany wypowie się jakiś użytkownik kamery Sharp (tylko prosiłbym o konkrety-coś więcej niż "Miałem Sharpa VLZ 500 - i trochę kłopotów"-jeśli kłopoty to jakie...jeśli zalety to jakie.
Dzięki za zainteresowanie
Nadal poszukuję obiektywnych opinii na temet kamery SHARP VL-Z950S :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Harman hdmi

Sprzedaliśmy kilka tysięcy kamer , wśród nich tylko kilka kamer Sharpa. Wiem że Firma jest mało popularna w Polsce bądź przy tych samych parametrach kamery jej, są znacznie droższe . Sharp nie dolożył nalezytych starań aby spopulryzować kamery na naszym rynku. Ja osobiście jestem zwolennikiem kamer JVC. Producenta który wprowadza znacznie więcej rozwiazan w tej dziedzinie niż ktokolwiek inny. Kamery Everio z twardy dyskiem cieszą się znakomita opinią na świecie i w Polsce. Nie wiem co zamierzasz kręcić i ile kasy przeznaczyłeś na zakup ?
 

gadget

New member
Staram się dać do zrozumienia że chodzi mi o porównanie tych dwóch kamer, ale jeśli ktoś się upiera, to na zakup przeznaczyłem ok. 3500 PLN i ma to być kamera do zastosowań w większości amatorskich ( a czasami nie tylko :) ). Chodzi mi głównie o jak najlepszą jakość obrazu uzyskaną z kamery w tym przedziale cenowym. Nie musi mieć ona "wodotrysków" przy filmowaniu, bo to dostawiam w czasie montowania filmu na kompie. Zainteresował mnie Sharp VL-Z950S ponieważ jest fajnie wyposażony (między innymi: dodatkowy mikrofon zewnętrzny, lampa doświetlająca we/wy DV) i w magazynie CHIP zdobył dobrą opinię jakościową (VL-Z800S). Z tego co widzę opinii na temat kamer sharp na forum raczej nie usłyszę...więc pewnie będę się musiał udać do sklepu i poprosić sprzedawcę o podłączenie obu kamer do jakiegoś TV.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli chodzi o model 800 Sharpa to mnie nie zachwyciała jakość obrazu, możesz sam sprawdzić jak wypadł w poruwnaniu z konkurencją http://www.videomax***/tests/dec2004/ .
 

gadget

New member
ar2 baaardzo dziękuję ci za link do testu, zaraz go dokładnie przejżę. Właśnie czegoś takiego szukam. Jeszcze raz dzięki :D
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Tego typu testy jak z Chip'a gdzie nie można porównać efektu wg mnie są niemiarodajne i zbyt subiektywne, wiadomo że każda opinia jest w jakiś sposób subiektywna, lecz testy gdzie samemu możemy porównać wyniki są dużo bardziej rzetelne.


P.S. ja bym się nie zastanawiał na twoim miejscu, technologia 3 CCD dużo bardziej zaawansowana od jednoprzetwornikowej.
 
Do góry