Sharp tylko Quattron daje możliwość oglądania filmu w 3D i 2D w tym samym czasie

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
24.Sharp-3D-TV.jpg

Jest wiele cennych rozwiązań w nowych Quattronach 3D LE925, ale jedna z najfajniejszych cech jest w okularach. Załóżmy że jesteś zainteresowany oglądaniem 3D. Zakładam również że masz znajomego, który dostaje bólu głowy od skutków oglądania nowej technologii. W tym momencie, w większości telewizorów musisz dokonać wyboru. Albo dostosować się do znajomego i przełaczyć na 2D albo kontunuujesz tylko sam oglądanie w 3D. Znajomy nic nie zobaczy w 3D - zdjął okulary bo miał dość. Tak czy tak zawsze ktoś niezadowolony .

Podczas oglądania na Quattronie 3D LE925 to nieco prostsze. Ty możesz nosić okulary 3D i oglądać program w 3D a znajomy może nie zdejmując tych samych okularów oglądać ten sam program w 2D. Wystarczy przełączyć opcje w okularach.
Dodatkowo Quattron 3D korzysta z technologii czterech kolorów o najwyższej jakości .Jakości której przywykłeś oczekiwać od Sharpa. Sharp dzięki tej technologii jako jedyny zwiększa jasność - czyli coś, co jest niezbędne do oglądania przez okulary 3D.
avrev
 

mazawada

New member
Wiesz, kiki, to bardzo istotna informacja.
Dołożę swoje.
W jednym z marketów bawiłem się okularami 3D trzech różnych producentów. Przy odwracaniu (celowym) głowy w kierunku przeciwnym od telewizora zauważyłem, że okulary sharp-a najłatwiej traciły kontakt z telewizorem, a także najtrudniej nawiązywały z go z nim. Widać to doskonale po rozjaśnieniu (zaciemnieniu) obrazu.
To nie było badanie naukowe, lecz proste porównanie.
Czy ktoś ma podobne (lub inne) spostrzeżenia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale nie łapię celu porównania.
Gdy mieliśmy różne telewizory 3D- to sygnały na okulary wzajemnie się zakłócały do tego stopnia że niektóre nie działały w ogóle gdy np. Panasonic stał obok.
Kupując do domu telewizor 1 szt 3D - działa rewelacyjnie i bez zakłóceń. Mało tego to jedyny model który podaje najwięcej światła które okulary eliminują.
Obraz w 3 D nie jest ciemny
 

mazawada

New member
1). Celem porównania było zabicie czasu, bo żona robiła inne zakupy.
2). Na jakiej podstawie piszesz, że "to jedyny model który podaje najwięcej światła, itd .......". Jaką metodą i kto to mierzył? Czy fotometria? Czy kolorymetria różnicowa? Czy slogan z prospektu (nie wierzę!)?
3). Napisałeś: "Obraz w 3 D nie jest ciemny". Z czym porównałeś? W jakich TV jest ciemny? Jaka była metoda pomiaru (patrz wyżej - mój pkt. 2.).
Wiek XXI to wiek reklamy, ale także rzeszy niedowiarków. Więc przyłbica w górę!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiedzę czerpię z danych technicznych. Dlatego też Samsung ma też wprowadzać cztery kolory w pikselu.
Żółte światło przepuszcza więcej światła .
System Quad Pixel nie jest jedynym usprawnieniem jakie pojawi się w nadchodzących seriach SHARPA. Dodatkowym usprawnieniem będzie nowa konstrukcja samej matrycy, która pozwoli na łatwiejszą aktywację podświetlenia, szybsze przepuszczenie światła przez filtry, dzięki czemu jak obiecuje producent odczujemy poprawę szybkości reakcji matrycy. Dodatkowymi korzyściami będą zwiększenie jasności, oraz pogłębienie czerni poprzez szybsze i pełniejsze wygaszenie.
002_DSC_9594.jpg

Łatwiejsze jest przedostawanie się światła mając na matrycy kolor Y:
img_low_power_01.gif


daje to możliwość znacznej oszczędności energii.
img_low_power_02.jpg


Oragoleptycznie wystarczy postawić dwa modele i łatwo zauważyć co jest jaśniejsze a co nie.

W domu zapewne będziesz miał jeden telewizor stojacy w jednym pokoju - więc okulary nie będą się zakłócać.
 

mazawada

New member
Właściwie wcale nie odpowiedziałeś na mój punkt 2 i 3. Oczywiście, nie było takiego obowiązku. Rzuć tam jeszcze raz okiem!
1). Kiki, napisałeś, że: "wiedzę czerpiesz z danych technicznych". W Twej odpowiedzi brak jakichjolwiek danych technicznych. To cytaty z prospektu reklamowego, który ja także posiadam. To tylko słowa, a nie dane techniczne. Każda firma umie (i pisze) podobne, chwytliwe teksty (wywabianie plam, podpaski, wzdęcia).
2). Kiki, napisałeś, że "Oragoleptycznie wystarczy postawić dwa modele i łatwo zauważyć co jest jaśniejsze a co nie". A ja twierdzę, że jaśniejszy będzie ten ekran, na którym w opcji "jasność" ustawisz wyższą wartość. Również ustawienia fabryczne mogą być tak zadane, aby uwypuklić jasność na Scharpie i sugerować jego wyższość.
3). Nie pisałem o zakłócaniu się okularów, ala o ich czułości. Dołóż, proszę, kilka zdań uzasadniających wyższość okularów Scharp na innymi. Dane z prospektów wszyscy znamy.
4). Ale, poza tą polemiką, pytanie: który z TV 3D ma najbardziej zaawansowaną przeglądarko-wyszukiwarkę internetową, z dużą ilością funkcji komputerowych (pytam celowo z ogólnikami). Co w trawie piszczy na temat nowych modeli multimedialnych, które spodziewane są w 2011? Kiedy doczekamy się komputero-telewizora? Która firma będzie liderem?
 
Do góry