Sharp LC46DH77 - delikatne pionowe pasy po włączeniu

excentryk

New member
Witam,
od kilku miesięcy jestem posiadaczem Sharpa LC46DH77. Od początku zauważyłem, że przez około 1-3 minut zaraz po włączeniu TV na ekranie widoczne są na czarnym tle jasne pionowe pasy na całej szerokości ekranu w odstępach kilku cm. Pionowe pasy są najbardziej widoczne na czarnym tle przy patrzeniu pod lekkim kątem. Znikają po kilku minutach. Czyżby mój sharp musiał się rozgrzać żeby obraz był w pełni atrakcyjny?
Nie przeszkadza mi to strasznie, ale skoro TV jest na gwarancji... (?) Proszę o rady czy może się to skończyć groźniejszymi "powikłaniami" na przyszłość?

Pozdrawiam i czekam na odp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to są linie powrotu . Zgłoś do serwisu - przecież masz jeszcze na gwarancji.
Jeśli będą problemy daj znać postaram się pomóc.
 

excentryk

New member
Dziękuję za odp.
Wyprawa do sklepu i zapakowanie całego TV to trochę większe wyzwanie, więc mam kolejne pytanko - czy Warto z takim czymś biegać do sklepu? Co dokładnie będzie robione, podregulują go tylko? Czy coś jeszcze?
TV jest z Media Markt, rozumiem że taka operacja to minimum 2 tygodnie czekania? :(

I jeszcze jedno - czy takie linie mogą spowodować uszkodzenie TV?
Sam bym najchętniej to zrobił jak to jakieś banalne regulacje :) Swoją drogą sharp nie sprawdza tv przed wypuszczeniem w świat? :/ Niezbyt dobrze o nich świadczy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznij od wezwania serwisu do siebie.
Oni przyjadą i podejmiesz decyzję po ich wizycie.
Sam niczego nie poprawisz.
Nie irytuj się ale nawet najdroższe Mercedesy się psują .
Po prostu zdarzyło się.
I nie zwlekaj - to ważny problem.
 

excentryk

New member
Dzięki! :)
Zastanawiam się czy ktokolwiek raczy mnie odwiedzić po moim wezwaniu usterki np. w biurze obsługi klienta MediaMarktu?? Ktoś się orientuje czy MM może go zabrać na serwis bezpośrednio z mojego mieszkania czy muszę sam im go zawieść (odległość około 1km - ale te pakowanie mnie przeraża)...
Same linie są widoczne tylko przez krótki czas 1-3 minuty, i lekko przebarwione pasy na czarnym tle. Widziałem fotki z kolorowymi liniami powrotu, moje naprawdę są prawie pod kolor czarnego tła, tylko lekko przy tym czarnym tle kontrastują...
Piszę na forum żeby nie robić "cyrków" niepotrzebnie z przenoszeniem tego "wielkoluda".

Co do irytowania się to nie jest tak źle, tylko tak jak wspomniałem - wada jest od pierwszego włączenia więc to nie psucie, tylko - fabrik feler :)
Może jeszcze dodam że gdy świeci słońce i patrzę na wyłączony TV (podłączony do prądu oczywiście) to jakby widać lekko te same pionowe pasy, które po rozgrzaniu TV znikają - czy to ważne?
 
Do góry