Sharp LC-42XL2E + Denon DVD-700

mikolajek

New member
Jestem posiadaczem kilkuletniego zestawu Denon z DVD model 700. Niedawno kupiłem LCD Sharpa model LC-42XL2E i mam pytanie - jaka będzie najlepsza konfiguracja połączenia tych dwóch urządzeń?

Na razie standradowo połączyłem kablem SCART, ale mam do wyboru dwa tryby w TV - CVBS i RGB. Nic mi to nie mówi, ale na forum dotyczałem się, że RGB powinno być lepsze. Czy to prawda?

A może lepiej połączyć to tak jak piszą w instrukcji do TV - czyli przez kabel composite?

A mówi się, że od przybytku głowa nie bloli...:confused: Proszę forumowiczów o pomoc - po prostu kilka słów o najlepszym połaczeniu - bez nadmiaru szczegółów technologicznych, bardzo proszę :-D
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Jaki ma wyjścia ? HDMI raczej nie, ale może komponent ?
Jesli komponent (trzy kolorowe dziurki :)) to to powinno byc najlepsze.
Sharp takie wejście raczej ma.
 

mikolajek

New member
Nie, naturalnie nie ma HDMI - to jeszcze nie ta liga...

Ma componenta i oczywiście SCART-a - czy warto zamieniać SCART-a na componenta - będzie różnica?
 

qba79

New member
Podłącz przez component, jest to znacznie lepsze złącze od SCAT. Zobaczysz to po jakości obrazu.

Pozdrawiam QBA
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z doświadczenia wyglada to niestety różnie.
Podłącz i po komponencie i po euro. Bo w przypadkku słabych płyt reduktory szumów zdecydowanie lepiej sobie radzą niż czysty strumień cyfrowy.
Sprawdziliśmy wiele razy.
I masz też komfort - sam wybierasz tylko wejście i decydujesz co gra w danej chwili lepiej. Koszt dodatkowy Cię nie zrujnuje /dobre Euro to już od 50 zł /
 

Ciemar

New member
Wady?

Z tego co widziałem, najlepiej podłącz po komponencie...
Mam pytanie odnośnie jakiś wad tego modelu TV. Tzn czy zauważyłeś jakieś bad piksele, buczenie dochodzące z tyłu obudowy itp. Czy rzeczywiście widać te 100hz? I wreszcie jak z jakością obrazu z kablówki (jeśli masz).
 
Do góry