Sharp LC-40LE700E czy Samsung UE-40B6000

Baraczek

New member
Witam

Prosiłbym o poradę który z tych dwóch telewizorów wybrać.
Interesuje mnie cena do 4500 zł, 40-42 cale, koniecznie LED ze względu na oszczędność energii. Widziałem oba na wystawie w sklepie i oczywiście Samsung zrobił lepsze wrażenie estetyką wykończenia, lecz ciężko było mi porównać oba modele, bo na Samsungu leciało demo HD, a na Sharpie spikselowane DVD. Natomiast Sharp miał chyba lepszą czerń.

Telewizor będzie wisiał na ścianie, oglądanie na wprost w odległości ok 3 m.
Chodzi o jak najlepszą jakość obrazu. Źródła - PC przez HDMI i gniazdo monitora, prawdopodobnie Nka i jakiś odtwarzacz HD - WDTV czy cuś.

Czy lepiej kupować teraz, czy wstrzymać się na po świętach. Jeżeli Sharp to LE600 czy LE700 ?. A może jest jakiś inny LED w tej cenie, który miałby lepsze parametry

Prosiłbym bardzo o poradę

Pozdrawiam
Baraczek
 

HiTman

New member
Kupowanie tv led tylko że względuna niskie zużycie energii przypomina kupowanie nowego volvo bo najmniej spala ;))
Chłopie zastanów się średnio tradycyjny lcd z podświetleniem ccfl będzie prawie dwukrotnie tańszy niż nowe z podświetleniem led.Zakładając że różnica w zużyciu energii niech sięga nawet 100W to daje oszczędność 50gr dziennie (oglądając 10 godz. dziennie ) całe 180zł rocznie - czyli zwróci Ci się najwcześniej za 10 lat ;)) gratuluje pomysłu na oszczędność..
 

bob77

New member
HiTman napisał:
Kupowanie tv led tylko że względuna niskie zużycie energii przypomina kupowanie nowego volvo bo najmniej spala ;))
Chłopie zastanów się średnio tradycyjny lcd z podświetleniem ccfl będzie prawie dwukrotnie tańszy niż nowe z podświetleniem led.Zakładając że różnica w zużyciu energii niech sięga nawet 100W to daje oszczędność 50gr dziennie (oglądając 10 godz. dziennie ) całe 180zł rocznie - czyli zwróci Ci się najwcześniej za 10 lat ;)) gratuluje pomysłu na oszczędność..

Dokladnie tak. Tez najpierw sie podjaralem jak zobaczylem pobor mocy Sharpa LED. Szybko jednak policzylem ile zaoszczedze przy zalozeniu, ze TV dziala u mnie nie wiecej niz 6h dziennie. Ja wybralem LEDa jednak z innych powodow w dodatku po odczekaniu az cena spadla o ponad 1000zl.
 
Do góry