SHARP 75EQ6EA nie czyta USB ani FAT ani NTFS

Witam,
problem dokładnie jak w tytule. Tv nie chce czytać pendrive'a ani dysku niezależnie czy jest NTFS CZY FAT. Android TV informuje o błędzie oraz usunięciu dysku i nic nie mogę odtworzyć. Wg instrukcji współpracuje z FAT i NTFS.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ile ma portów USB? Sprawdzałeś na każdym? Jak duzy jest dysk? Rozumiem ze pendrive i dysk działają ok pod innym urządzeniem...
 
ma 2 porty USB, sprawdzałem pendriva 64 gb i dysk 1 tb. Formatowane na różne sposoby i cały czas to samo, wykrywa urządzenia, ale wyświetla komunikat, że wystąpił problem z dyskiem-jest uszkodzony i nie widzi żadnej zawartości. Jedyne, co mogę zrobić to sformatować i wtedy powiększa się pamięć wewnętrzna, ale komputery już nie widzą wtedy tych dysków. Nie wiem o co chodzi...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wychodzi na to jak by tv widział dysk ale jako pamięć a nie nośnik danych. Może jest jakaś opcja w ustawieniach która to zmieni. Tutaj nie pomogę bo nie mam takiego tv żeby potestowac...
 
Pomeęczylem i udało mi się za pomocą tv sformatować pamięć jako dysk przenośny. Tv robi format systemem FAT32 i powyżej 4gb nic nie mogę wrzucić, więc wypada większość FHD i wszystko UHD. Próbowałem na komputerze zrobić exFAT, ale TV już wtedy wywala błąd. Czekam w takim razie na porady...
 
Do góry