Sharp 46xl2e or lg 42pa4500

rrruiz

New member
Witam,
mam problem odnośnie kupna telewizora. Mam do wyboru prawie nowego sharpa (lcd) 46xl2e za 1500 zł i nowe lg (plazma) 42PA4500 też w takiej cenie. Telewizor głównie będzie służył do konsoli. Co wybrać, nie jestem znawcą, ale też wybrednym krytykiem. Co polecicie?
 

rrruiz

New member
możecie oczywiście zaproponować coś innego. znalazłem jeszcze fajny model philipsa, zerknijcie...
allegro.pl/telewizor-led-smart-philips-32pfl3517h-nowy-gratis-i2598120214.html
 

rrruiz

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? mały pokój 15 m2.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2/3 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętnie.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mam zamiar powiesić go w miejscu gdzie słońce nie ma dostępu.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? może posiadać internet, żeby dało się połączyć prze wifi, ale to nie jest mus.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv ma służyć do konsoli, telewizja to 2 szczebel, ale pewnie jakąś 'n' niedługo kupię.
10.Jakie urządzenia ? konsola ps3.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? bardzo mało. 1h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czemu nie?
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? większość.
16.Preferencje co do marki ? sharp, philips.
17.Preferencje co do wielkości ? 32-42".
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? piksele.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1500 zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie.

Jestem studentem, telewizor będzie stał w domu w moim pokoju, więc będę z niego korzystał tylko w weekendy, ma być pod playstation 3. Trochę się orientowałem i patrzę na te tv, które mają powyżej 100 Hz, Full HD i mały czas reakcji. Nie wiem czym różni się plazma od leda czy lcd, nie wiem, która kategoria jest najlepsza. Mam dzisiaj do kupienia używanego sharpa 46xl2e za 1500, opłaca się w ogóle to brać? Jak patrzyłem na allegro to znalazłem tv z 400 Hz odświeżaniem, Full HD i czas reakcji 2 ms. Mało opinii w internecie o philipsach jest i nie wiem czy to dobry wybór. To ten:
allegro.pl/32pfl4606-philips-full-hd-400hz-pmr-usb-i2593159856.html
 
Do góry