Sharp 32 LE600 problem

Muszer135

New member
chcialem pociagnac dalej temat "kaszy" o ktorej pisalem wczesniej...
A wiec zdaza sie i jak na razie zauwazylem tylko na jednym programie zaraz po przelaczeniu na niego a jest to tvn7. Na innych na razie niezauwazylem ale wnisokuje ze to nie sa jednak trojniki badz kable ale cos chyba jest wada w le600 z tunerami.
Co o tym sadzicie?
 

PioterW

New member
ja sądzę, że to jest problem z TVN7 - ma wyjątkowo słaby obraz - raz w sklepie puścili to na wszystkich telewizorach i kasza była na każdym - zapamiętałem, bo byłem zaskoczony wyjątkowo słabą jakością obrazu

w domu nawet nie wiem czy mam ten kanał
 

model_zero

New member
Kalipracja + lepszy sygnał

Muszer135 napisał:
Wczoraj wymienilem swojego nowego Sharpa na nowego Sharpa stwierdzilem ze wezme jeszcze raz nic w koncu nie trace jakby co odwioze. Ale niestety wada nadal pozostaje:( Ciagle co jakis czas pojawia sie na chwile kasza ( jakby kiepsko byla podpieta antena albo jakby na doslownie sekudne wypiac antene i podpiac ja spowrotem) na razie nie wiem co robi chyba napisze do Sharpa... nawet myslalem zeby wizasc inny model ale niestety akcja promocyjna sie zakonczyla w MM a nie chce doplacac 700 zl np do philipsa gdyz ja za LE600 zaplacilem 2500.
W kazdym badz razie mam 7 dni i zobacze jeszcze.
czekam na testy tego telewizoraz...

Kalibracja to podstawa a tak na boku podłanczanie sygnału analogowego pod cyfrowy telewizor to zły pomysł. Można pokusić się o stwierdzenie że reklamowało by się zestaw kina domowego denona bo jak poszczam na nim swoje kasety to nie ma takiego dźwięku jaki był w sklepie. Ps. służę pomocą wiem jak kalibrować sharpy.
 

bob77

New member
model_zero napisał:
Kalibracja to podstawa a tak na boku podłanczanie sygnału analogowego pod cyfrowy telewizor to zły pomysł. Można pokusić się o stwierdzenie że reklamowało by się zestaw kina domowego denona bo jak poszczam na nim swoje kasety to nie ma takiego dźwięku jaki był w sklepie. Ps. służę pomocą wiem jak kalibrować sharpy.

To zdradz w takim razie tajniki kalibracji Sharpa. Czym rozni sie od kalibracji innych TV.
 

Baron3K

New member
Posiadam LE600E od tygodnia i co moge powiedziec to ze jestem bardzo zadowolony. Problemow z dzwiekiem nie ma majac soft 1.23 w indetyfikacji odbiornika.

Pelne wsparcie pixel to pixel 1920x1080 Full HD. Mam podlaczonego kompa w tym resie po HDMI i obraz jak zyletka :)


Obraz fakt czasami moze sie regulowac sam pod warunkiem ze zaznaczysz takowa opcje w MENU (tzw. Aktywny kontrast). Podobnie dziala funkcja OPC ktora dostraja jasnosc matrycy LCD LED do panujacch warunkow otoczenia. Jest to dynamiczne wiec non stop sie zmienia.

TV, matryca podswietlona na bialo zjada tylko 58W - SUPER BOMBA EXTRA KLASA :p

Szkoda ze nie daja 5 lat gwary na to cos jednak, tylko na 100hz dopiero :(


Jedyne co mnie wkurza to proba recznego programowania kanalow. Masakra

Poza tym jestem bardzo bardzo zadowolony.
 

bob77

New member
model_zero napisał:
Polecam najpierw zapoznać się z instrukcją obsługi telewizora oraz pilota.

Ps. Produkty firmy Sharp nie są dla kążdego

Jaja sobie robisz czy chciales byc oryginalny?
 
Ostatnia edycja:

model_zero

New member
Kalibracja do analogowego sygnału

podswietlenie +4 do +6

kontrast +6 do +8

jasnosc -4

kolor - 5

barwa + 4 w strone zieleni

ostrosc 0

powyższe wartosci liczyc od ustawienia srodkowego

zaawansowane

temperatura kolorów niska

dnr wysoki

tryb filmu wyl

aktywny kontrast wyl

regulacja opc min 10 max 18

Powinno byc dobrze ale nie objecuje duzo zalezy od sily sygnalu
 

bob77

New member
Moje ustawienia tez sa zupelnie inne chociaz telewizor kalibrowalem za pomoca specjalnej plyty i "na oko". Zabawa z kolorymetrem pewnie wprowadzilaby drobne zmiany.

Niemniej jednak udalo mi sie uzyskac jak na moje oko naturalny obraz, z duza rozpietoscia kolorow i bardzo dobra czernia i biela niezaleznie od zrodla sygnalu. Do ogladania telewizji wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

model_zero

New member
zapomnialem ze ostosc nie moze byc na 0 w le 600

duzo zalezy od sygnalu pomieszczenia w ktorym gra telewizor oraz tego jaki obraz preferujemy niemniej jednak nie rozumiem czemu tekie zle opinie sa o tym telewizorze u mnie wszystko gra i nie zamienilbym na inny telewizor mam 32 kupilem w pazdzierniku za 2,5 k i nie zaluje
 

bob77

New member
model_zero napisał:
zapomnialem ze ostosc nie moze byc na 0 w le 600

duzo zalezy od sygnalu pomieszczenia w ktorym gra telewizor oraz tego jaki obraz preferujemy niemniej jednak nie rozumiem czemu tekie zle opinie sa o tym telewizorze u mnie wszystko gra i nie zamienilbym na inny telewizor mam 32 kupilem w pazdzierniku za 2,5 k i nie zaluje

A sa zle? Ja poza katami nie mam mu nic do zarzucenia.
 

zdzisiu

New member
witam!
posiadam ten model od jakiś 3 tygodni i mam pytanie:
czy podczas przełączania kanałów słychać w waszych tv w głośnikach coś a`la pykanie, trzeszczenie? poza tym po maksymalnym wyciszeniu głosu słychać cichy poszum w głośnikach

jest to denerwujące, zwłaszcza wieczorem kiedy tv gra cicho
dodam, że nasz tv nie jest podłączony pod kino domowe ani żadne głośniki.
kiedy podłączyliśmy go pod głośniki przez wieżę tego problemu (dla mnie ;)) nie było
myśleliśmy, że to wina anteny jednak po podłączeniu w innym miejscu problem nie zanikł

zawołaliśmy serwis jednak panowie stwierdzili, że to normalne i zależy od modułu wyciszającego w danym tv, serwisują sharpa od 2 m-cy więc postanowiłem zapytać jeszcze tutaj

oprócz tego małego jak dla mnie defektu tv hula aż miło :D
 

model_zero

New member
dzis zauwazlylem ze moj sharp zapamietuje ustawienia obrazu oddzielnie do kazdego wejscia co mile mnie zaskoczylo

czy ta funkcja jest tez w telewizorach konkurencji ???
 
Ostatnia edycja:

dakakarsko

New member
zdzisiu napisał:
witam!
posiadam ten model od jakiś 3 tygodni i mam pytanie:
czy podczas przełączania kanałów słychać w waszych tv w głośnikach coś a`la pykanie, trzeszczenie? poza tym po maksymalnym wyciszeniu głosu słychać cichy poszum w głośnikach

jest to denerwujące, zwłaszcza wieczorem kiedy tv gra cicho
dodam, że nasz tv nie jest podłączony pod kino domowe ani żadne głośniki.
kiedy podłączyliśmy go pod głośniki przez wieżę tego problemu (dla mnie ;)) nie było
myśleliśmy, że to wina anteny jednak po podłączeniu w innym miejscu problem nie zanikł

zawołaliśmy serwis jednak panowie stwierdzili, że to normalne i zależy od modułu wyciszającego w danym tv, serwisują sharpa od 2 m-cy więc postanowiłem zapytać jeszcze tutaj

oprócz tego małego jak dla mnie defektu tv hula aż miło :D


Witam.
Mam dokładnie ten sam problem. Przy przełączaniu programów ( osiedlowa kablówka ) słychać takie "pykanie" i "przeskakiwanie". Tak 3 razy sobie "stuknie" i potem normalnie program leci.
Może normalnie nie było by to denerwujące, ale jak jest cisza w pokoju, to potrafi to nieźle irytować.
Czy ktoś też ma taki problem ?
Na infolini sharpa powiedzieli, żeby czekać na aktualizacje...odczuwam jakby tylko zbywali klienta, a na maile wogole nie odpowiadają.
Wersja oprogramowania w moim TV to 1.23
( tak jak napisał kolega wyżej...gdyby nie to to telwizor śmiga pięknie :D )
 
Do góry