[serwis]SONY KD-55XH9096 uszkodzona matryca

Damaran

New member
Witajcie, telewizor na gwarancji, ale nieszczęśliwie uderzyłem w matrycę i uszkodziłem ją. Pasy pionowe i poziome w rogu, więc po 10 cm z każdej strony ujęte, ale chce coś z tym zrobić, gwarancja tego nie obejmie, a telewizor niestety wygasza się po kilkunastu minutach więc nawet jeśli na siłę będę odwlekał naprawę, to nic na tym nie zyskam. Na stronie SONY znalazłem na mapie 4 serwisy, w poznaniu, warszawie i radomiu, ale może warto gdzieś indziej podesłać, aby to zrobić?

https://drive.google.com/drive/folders/1S6tMFNJ5AqB5cpspSiCXLbzikLG9gUSZ?usp=sharing
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Ten model ma 2 lata (rocznik 2020), Niestety już nie warto go nigdzie podsyłać.
Jeśli matryca jest zbita (to zawsze jest duży wydatek) .... naprawa będzie nieopłacalna w stosunku do jego hipotetycznej obecnej wartości.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawa i wymiana matrycy uszkodzonej raczej nieopłacalna.
Faktycznie kierunek na nowy model na gwarancji.
Skorzystaj z promocji dla niebieskich członków forum.
 

Damaran

New member
Napiszę tak. Liczyłem, że zamknę się w 1500 zł z naprawą, ale widzę, że problem jest innego typu, bo serwisy SONY oferują naprawę tylko w programie wymiany, za 3600 zł brutto. Więc biorąc pod uwagę cenę zakupu i fakt, że ten telewizor ma 1.5 roku to jestem w szoku. W zasadzie pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No niestety wymiana matrycy na nową to raczej zawsze jest nieopłacalne. Koszty są bardzo duże. Chyba, że gdzieś udałoby się znaleźć używaną w dobrym stanie, z czym też będzie ciężko.
Tak jak napisali przedmówcy, lepiej rozejrzeć się za nowym TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też kilka razy chciałem w różnych modelach wymieniać matrycę to okazało się , że nie opłacalne.
Za 3600 zł masz extra nowy telewizor z gwarancja 2 lata i nie ustępuje jakości uszkodzonego.
 
Do góry