Serwer multimedialny (pc), czy dysk?

tormentor

New member
Witam,
chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat, który próbuję ogarnąć :)
Mam mnóstwo filmów w dobrej jakości na komputerze i telewizor na którym chciałbym to obejrzeć. Telewizor to klasyczny smart Samsunga z internetem (łączy się po wifi z routerem).
Opcje są dwie:
1. Postawić na PC serwer multimedialny dlna, podłączyć komputer przez wifi do routera, udostępnić zasoby i oglądać filmy na tv. Minusy: musiałbym kupić dobrą kartę wifi (mam jakąś na usb i filmy się tną), bo jak się dowiedziałem nie da się udostępnić filmów po dlna z komputera podpiętego do routera KABLEM, aby tv je zobaczył po wifi. Oba urządzenia muszą być podłączone po wifi. Drugi minus, w zasadzie nieistotny to to, że pc musiałby być włączony w momencie oglądania filmu.

2. Kupić dysk zewnętrzny np. 2 tera i co jakiś czas po prostu zgrywac na niego filmy. Jedynym minusem jest cena.


Jak byście rozwiązali tą kwestię u siebie? Ciekaw jestem Waszych opinii.
 

lycone

Banned
Witam,
chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat, który próbuję ogarnąć :)
Mam mnóstwo filmów w dobrej jakości na komputerze i telewizor na którym chciałbym to obejrzeć. Telewizor to klasyczny smart Samsunga z internetem (łączy się po wifi z routerem).
Opcje są dwie:
1. Postawić na PC serwer multimedialny dlna, podłączyć komputer przez wifi do routera, udostępnić zasoby i oglądać filmy na tv. Minusy: musiałbym kupić dobrą kartę wifi (mam jakąś na usb i filmy się tną), bo jak się dowiedziałem nie da się udostępnić filmów po dlna z komputera podpiętego do routera KABLEM, aby tv je zobaczył po wifi. Oba urządzenia muszą być podłączone po wifi. Drugi minus, w zasadzie nieistotny to to, że pc musiałby być włączony w momencie oglądania filmu.

Bez różnicy czy PC jest podpięty kablem czy za pomocą WiFi. Ważne, żeby były w tej samej sieci. U mnie tak działało na 65H6400 i 55H6400.
 

lycone

Banned
Samsung AllShare wersja 2.1.0.12031_1. Dodaj tę aplikacje do wyjątków w Firewallu, albo wyłącz go na próbę. Możliwe, że to on blokuje.
 

tormentor

New member
Samsung AllShare wersja 2.1.0.12031_1. Dodaj tę aplikacje do wyjątków w Firewallu, albo wyłącz go na próbę. Możliwe, że to on blokuje.
Jak tylko będę w domu to sprawdzę dokładnie na wersji, którą podałeś, ale z tego co pamiętam to w programie było napisane coś w stylu "connect to the same network using wireles" i niżej "your conection: wired" i że nie znaleziono żadnego tv, oczywiście po odpaleniu po wifi tv był widziany.
 

tormentor

New member
Lycone, jestes WIELKI, na tej aplikacji dziala wysmienicie. Wyprobowalem z 10 roznych programow, wlacznie z najnowszym Allshare i na nim już lipa. Tu dziala pięknie. Ależ jestem szczesliwy, nie musze na razie kupować dysku. Dziekuje, dziekuje, dziekuje! :)
 
R

Repugnant.

Guest
ja mam dysk zewnetrzny tzw.chmure plus jest taki ze mam do niego dostep z kazdego miejsca na ziemi aplikacje na smartfona i zero klopotu.
 

tormentor

New member
Dzięki za odpowiedź, jak na razie dałem radę z podpowiedzią kolegi Lycone. Swoją drogą zna ktoś duże, darmowe chmury? Tak ze 100gb?
 

tormentor

New member
Działało pięknie, niestety AllShare przestał działać, ale wynika to chyba z aktualizacji softu w TV, nadal wpychają swoją aplikację, która działa, owszem, ale tylko, gdy urządzenie nadające strumień też jest po WIFI. Może ktoś zna jakiś soft, gdzie pc będzie podpięty kablem do routera, a TV odbierze przez wifi?
 
Do góry