Serviio i DLNA (LG SMART)

makalk

New member
Witam, posiadam LG 47LA690s. Chciałbym się zapytać jakiego programu używacie do udostępniania plików z komputera na tv??? Ja trafiłem na program Serviio, lecz działa mi on tylko wtedy gdy właczy się go pierwszy raz po instalacji. Gdy uruchomię komputer ponownie serviio sie włacza, ale tv go nie widzi już.


Gdy chce uruchomić serviio ponownie z poziomu systemu bez ponownego uruchomienia pokazuje się komunikat: "Cannot connect to Serviio server, it does not seem to be running". Pomaga włączenie skrótów "serviio", "serviio console", "serviio service" w folderze serviio.


Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem, a może używacie innego programu do udostępniania plików który czyta napisy.

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
 

makalk

New member
PS3 media server też nie widzi mi telewizora, z logów wynika ze dostęp do ip telewizora został przyznany, ale go nie wykrywa;/ Trzeba jakoś konfigurować ps3 media server?
 

Rafal7

Banned
Właśnie ze ja nic nie musialem robic,wykrylo tv nawet blurya-a i smiga,ten program jest bardzo latwy pokazuje na tv wszstkie partycje jakie mamy na komputzerze,widzimy na tv taki sam uklad folderow jak i na kompie.
 

hans2

Banned
serviio instaluje sie jako usluga. zobacz start uruchom services.msc i czy usluga serviio ma wlaczony autostart. serviio console nie musi chodzic w tle, tylko sama usluga.
 

makalk

New member
tak proces ma automatyczny start, w usługach gdy chce uruchomić serviio pokazuje komunikat " Usługa na komputerze lokalnym uruchomiła się, a następnie zatrzymała. Niektóre usługi zatrzymują sie automatycznie jesli nie sa uzywane przez inne uslugi lub programy." Czy jest możliwe że coś blokuje mi ta usługę?? Jeśli tak to wtedy nie działałaby zaraz po zainstalowaniu Serviio według mnie.
 

edwinek

New member
Witam, posiadam LG 47LA690s. Chciałbym się zapytać jakiego programu używacie do udostępniania plików z komputera na tv??? Ja trafiłem na program Serviio, lecz działa mi on tylko wtedy gdy właczy się go pierwszy raz po instalacji. Gdy uruchomię komputer ponownie serviio sie włacza, ale tv go nie widzi już.


Gdy chce uruchomić serviio ponownie z poziomu systemu bez ponownego uruchomienia pokazuje się komunikat: "Cannot connect to Serviio server, it does not seem to be running". Pomaga włączenie skrótów "serviio", "serviio console", "serviio service" w folderze serviio.


Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem, a może używacie innego programu do udostępniania plików który czyta napisy.

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
lg media schare najprostszy
 

edwinek

New member
Witam, posiadam LG 47LA690s. Chciałbym się zapytać jakiego programu używacie do udostępniania plików z komputera na tv??? Ja trafiłem na program Serviio, lecz działa mi on tylko wtedy gdy właczy się go pierwszy raz po instalacji. Gdy uruchomię komputer ponownie serviio sie włacza, ale tv go nie widzi już.


Gdy chce uruchomić serviio ponownie z poziomu systemu bez ponownego uruchomienia pokazuje się komunikat: "Cannot connect to Serviio server, it does not seem to be running". Pomaga włączenie skrótów "serviio", "serviio console", "serviio service" w folderze serviio.


Może ktoś z Was spotkał się z takim problemem, a może używacie innego programu do udostępniania plików który czyta napisy.

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
serviio nie może być instalowane z innymi serverami udostepniania plikow bo faktycznie się zrywa
 

makalk

New member
phil7008, a konfigurowałeś jakoś ps3 media server ??? Czy od razu wykryło Ci telewizor ??? Bo próbuje rozgryźć gdzie siedzi błąd, czy to wina routera czy telewizora.
 

makalk

New member
Zainstalowałem program mezzmo, na razie jestem z niego zadowolny, ale mam jedno pytanie. Wie ktoś z Was jak ustawić TV żeby pokazywał polskie znaki w napisach zamiast krzaczków?? Rozwiązaniem jest format napisów bez ogonków, ale jestem ciekawe czy da się to ustawić.
 
Do góry