seria LD750

eustach

New member
Witajcie,

Co sądzicie o serii LD750? Wyjątkowo spodobał mi sie obraz 42LD750 w porównaniu do 40Ex700. Wyjątkowo ładny, nasycony kolor, płynne odtwarzanie DIVx'ów, bez artefaktów i przeostrzeń.


Pytania szczegółowe:
- czy programy przełączają się szybko?
- czy jest możliwość ustalenia listy programów ulubionych?
- czy Youtube działa w HD - czyli czy działają filmy w HD?

Jakie są według was wady tego TV? Jaki jeszcze TV z ekranem matowym ma LG (chętnie CCFL, nie LED)
 
Ostatnia edycja:

Supermen

New member
Chciałbym odświeżyć temat gdyż też mnie interesuje ten telewizor. Parametry ma niezłe. Głównie do konsoli bym go chciał. Ale jak np odtwarzanie kablówki?
 

matrixp8

New member
mnie tez interesuje ten model ale chyba nikt nic o nim nie może napisać a szkoda
może ktoś ma porównanie do sony ex500? który z tych dwóch będzie lepszy
 

conek_xx

New member
Witam.
Nie jestem żadnym fachowcem.
Oglądałem Avatara z dysku plik MKV u kolegi który posiada ten model, sam się również nad nim zastanawiam.Patrząc na parametry wyglądał bardzo obiecująco, cóż nie zadziwił mnie ten sprzęt.Nie wiem czy to kwestia ustawień - ale porównując do mojego Filipa 32 CRT, kolory jakieś takie dziwne," nie żywe", dużo niebieskiego, czerwień i żółty przytłumiony, biel podchodząca w niebieskie. Kolega jest zachwycony, ja czytam to forum i jestem totalnie skołowany- jednego dnia ten lg, drugiego sharp z serii 704, a kolejengo toshiba tak wychwalana tutaj.
w Avatarze dużo jest niebieskich scen i zielonych, i być może dlatego odniosłem takie wrażenie.
 

matrixp8

New member
a nie mógłbyś u tego kolegi pobawić się trochę ustawieniami .Napisać jak chodzą kanały (może ma cyfrę + lub CP) Bo teraz zamieszałeś mi a byłem zdecydowany powiedzmy na 60-70% na niego
w takim razie może warto dołożyć do ex500
 

conek_xx

New member
Niestety. Telewizje ma ze zwykłej siatki, więc ma 1,2,polsat i tv lublin (lubelskie)
EX500 nie widziałem na oczy.
Na plus w tym tv to zdecydowanie MENU, bardzo czytelne, szybkie, szata graficzna w porównaniu do soniaka - rewelacja.
Dzwoniłem do LG, prosiłem o pomoc w wyborze ich produktu, pan na infolinii, zdecyowanie wskazał na tego; porównywałem lh5000 i slXXXX.
Dzis czytam opinie dot. plazmy g20 i próbuje się przedżeć przez ponad 100 postów:).
kolo ma konsole xbox chyba microsoftu , i głównie dlatego skłoniło go 200hz.
licze się też z jego opinią, oglądał on też i samsung chyba model c650, i powiedział że kolory SaMS miał lepsze, ale te 200hz gdzie porównywali skłoniły go do LG-ka.
a i jeszcze jedno - teo avatra to tlko bezposrednio z dysku usb, bo kiedy podłączył ten dysk do odtwarzacza to mu zacinało. jak mi się coś przypomni a w sobote bede pił wodeczke u niego to podpytam napisze napewno.
 

conek_xx

New member
a i jeszcze jedno, kolo dokupił zestaw kina domowego LG, przednajwyższy model z odtwarzaczem BD( w redconie cos około 1800zł). Na tym znam się lepiej , bo miałem kiedyś wzmacniacz denona, kolumny dalhi ikon i odtwarzacz denona - stwierdzam ładnie wyglądające pierdziawki za 1800 koła- nie mają co się porównywać do zestawu logitecha z5300.( mam nadzieje że jak czyta to się nie obrazi kolega)
 

Supermen

New member
Ja się zainteresowałem tym telewizorem z racji dobrych parametrów które do Xboxa 360 mi są potrzebne. W sklepach go nie ma tylko na zamówienie więc każda opinia pomocna :)
 

goofy3

New member
Witam,
32LD750 mam od paru godzin i jestem jak narazie bardzo zadowolony :) Seriale w "standardowym" divx (350mb) wyglądają dobrze, 720p bardzo dobrze, trailer Irona Mana 1080p puszczony z PS3 wygląda rewelacyjne :D obraz z kablówki średni, ale na tym mi nie zależało. Głośniki słabe, ale nie jest źle, chociaż muszę pomyśleć nad jakimś małym zestawem 2.1.
Mam jednak problem...

- synchro napisów - niestety mimo poprawnej synchronizacji napisów (na kompie jest ok), na TV wyświetlają się szybciej. Można oczywiście skorygować synchro, lecz jest to krótkotrwałe, po minucie znów uciekają :/ format TXT, napisy MicroDVD. Znalazł ktoś jakies rozwiązanie? Film z usb

- czy można jakoś ustawić komputer jako router i udostępnić net na TV przez skrętkę? Niestety nie mam dojścia do kabla, net w kompie przez wifi, i to byłaby jedyna możliwość (oprócz dongla USB).

- czy są jakieś zamieniki firmowego dongla?

Pozdrawiam


EDIT: pytanie o podłączenie neta z komputera nieaktualne, już podłączyłem i działa bardzo dobrze :) Soft od razu się zaktualizował ;)

EDIT2: i znowu sam sobie odpowiem, problem napisów rozwiązany. Bez problemu odtwarza napisy z kodowaniem TMP i SubRip (zapis sekundowy), problem jest z MicroDVD i MPL2 (zapis klatkowy).
 
Ostatnia edycja:
Do góry