Sen kupna PS2 posiadając PS3

mroziek

New member
Witam. Mój znajomy, od niedawna maniak konsol - kupuje jedną za drugą (X-box, wii) nie dawno powiedział mi że kupuje PS2 bo chce zagrać w tytuły których PS3 nie obsłuży. Na początku uznałem że to głupi pomysł - po co się cofać. Jako że sam jestem raczej niedzielnym graczem (PS3 - kupiłem do filmów - zaklinałem się że nie będę grał ... ale potem był Uncharted i się wkręciłem) jestem w miarę na bieżąco tylko z nowościami. Jednak pomyślałem że może to nie głupi pomysł - gier na PS2 jest mnóstwo, a same konsole na allegro oscylują w podobnej cenie do nowa pozycja na PS3. Wiem że grafika jest gorsza, sama konsola również ale... i tu nasuwa się moje pytanie do Was. Czy na PS2 są tytuły do których wracacie, które zapadają w pamięć i pomimo kiepskiej grafiki dalej budzą wasz sentyment? Czy jest sens wydać 200zł - 300zł i kupić PS2 dla gier które na nią wyszły? Czy może pominąć ten etap i cieszyć się tylko nowymi tytułami na PS3?
 

Kent

New member
Ja po kupnie PS3 postanowiłem sprzedać PS2, bo stwierdziłem, że nie ma sensu jej dalej trzymać, skoro można cieszyć się nowymi grami. I od razu mówię, że do tej pory żałuje tej decyzji, był to duży błąd. Gry na PS2 mimo grafiki, dostarczają wiele radości. Sam chętnie przeszedłbym jeszcze raz np Devil May Cry, pierwsza część moim zdaniem jest najlepsza ze wszystkich, wspaniały klimat. Myślę, że PS2 jest godna uwagi i nie pożałowałbyś jej kupna, zwłaszcza za taką cenę, sam z resztą zastanawiam się nad tym :)
 

Peek

New member
Bez reklam
A ja powiem, że nie mając PS2, ale mając w przeszłości PSX, chociaż wtedy grałem namiętnie, to do tytułów z tej konsoli bym nie wrócił. Może i jestem zgredem, ale grafika jakoś mnie odrzuca, a przyzwyczaiłem sie już do next-genów. To tylko moje zdanie, bo ja osobiście do grafiki rzykładam bardzo dużą wagę, przecież ważne jest to, żeby gra, w którą gramy cieszyła oko.

Osobiście bym nie kupował, ale to twoja decyzja.

Poczytaj w necie o nowych aktualizacjach systemu PS3, może z którąś przyjdzie wsteczna kompatybilność.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, że jednak PS3 w niedalekiej przyszłości będzie pozwalać na dopalanie gier z PS2.

Czy warto kupować teraz PS2 posiadając PS3? Zależy od środków/czasu/gier które chciałbyś jednak kiedyś w życiu zagrać.. Napiszę tak. PS2 dorobiła się tylu pereł, na jakie PS3 będzie musiało jeszcze długo poczekać. W takie gry jak: Shadow of the Colossus, ICO, Resident Evil 4, GOW, Jak II, Viewtiful Joe, Final Fantasy X, Devil May Cry, MGS3.. i wiele wiele innych po prostu grzech w swoim życiu nie zagrać :)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
mroziek napisał:
Czy na PS2 są tytuły do których wracacie, które zapadają w pamięć i pomimo kiepskiej grafiki dalej budzą wasz sentyment?

Zapewniam cie ze jest monstwo takich gier!!! Wymieniajac na szybko powiem ci tak.

- Gran Turismo
- God Of War (obie czesci)
- MGS 3
- Black (jeden z najlepszych FPSow na starych konsolach, jesli nie najlepszy)
- Pro Evolution Soccer 4, 5, 6, (seria ktora niestety zmarla na next genach)
- Tekken

I wiele wiele innych gier. Powiem ci, ze dzis kiedy gram ciagle na PS3 i czasem jak wlacze gre na PS2 to az sie lezka w oku kreci...
Czy warto wydac te 300 zl na PS2? Jasne ze warto, przeciez gier nie musisz ciagle kupowac nowek a na allegro mozna dostac gry na PS2 za pol darmo. Po za tym mozesz gry pozyczac od kogos....Zapewniam cie, ze PS2 ktore lezy na polce nie wola jesc ani nie wymaga wlewania w nia drogiej benzyny, wiec jesli jest okazja kupic to kup, bo na 100% bedziesz gral. Grafika to nie wszystko...a gry na PS2 mialy to "cos", cos co nas graczy potrafilo przyciagnac do konsoli na wieeele wieeele nieprzespanych nocy...
 
Ostatnia edycja:

yasiekt

New member
Ja byłem bardzo bliski sprzedania PS2 po zakupie PS3 ale kupujący na Allegro mi nie zapłacił i srebna PS2 nadal stoi pod telewizorem :D . Gram od czasu do czasu w GOW 2 (kolejny raz kończę), Guitar Hero (dźwięk na max, gitara w dłoń i ogień :twisted: ), Gran Turismo 4 i Figh Night Round 3. Poza tym mam do skończenia jedynkę Killzone i Black'a. Za 400 zł (równowartość dwóch nowości na PS2) można mieć setki jeżeli nie tysiące godzin frajdy powodującej że zapomina się o isteniu PS3. Jak pisał Carbon przed PS3 jeszcze daleka droga aby dorównać PS2 pod względem świetnych tytułów.
Faktem jest jednak że przeze mnie w dużej mierze przemawia nostalgia no i ja pamiętam jeszcze czasy prehistoryczne gdzie nie liczyła się ilość polygonów, rozdziałka i temu podobne pierdoły tylko czysty miód. Uważam że młodsi gracze raczej nie wyciągną dla siebie za dużo z PS2 "bo pikseloza, nie ma wygładzania krawędzi itp.", po prostu przepaść w poziomie prezentowanej grafiki może być dla niektórych nie do przeskoczenia. Reszta będzie chodzić do pracy niewyspana ;)
 

debeef

New member
Bez reklam
Do dziś gram w PES 2009 na ps2, bo na ps2 jest najlepsza wersja tej gry. Do tego niedawno skończyłem MGS 3 Subsistance, a kolejka gier do skończenia jeszcze długa. Grafika jest wyraźnie gorsza, ale liczy się grywalność i na tym polu ps2 się nie zestarzało. Dlatego polecam zakup ps2
 

mietek099

New member
Koledzy napisali już wszystko na temat PS2 wyżej. Ja dodam tylko od siebie, że dla mnie to najlepsza konsola, która kiedykolwiek się pojawiła. Masa gier, przełom graficzny (swego czasu) i w chwili obecnej bardzo niska cena mówią same za siebie. Jeżeli naprawdę razi Ciebie w oczy słabsza grafika to musisz wiedzieć, że oczywiście na telewizorze LCD będzie ona jeszcze gorsza (niska rozdzielczość gier) niż po podpięciu konsoli do zwykłego CRT'ka.
 

mroziek

New member
Chyba mnie przekonaliście:) Teraz przeglądam allegro jest dużo firm które sprzedają używki w bdb stanie w granicach 300zł. Chociaż kusi mnie nówka, ale czy jest sens dopłacać?

W każdym wasze posty bardzo mi pomogły, wielkie dzięki :)

PS: Jak ktoś ma jeszcze jakieś poglądy na podany temat lub swoje zdanie zapraszam do dalszej dyskusji, chętnie poczytam, a i innym z podobnym dylematem temat się przyda:)
 

adam-ant

New member
A mnie ostatnio kusi gamecube. Jest już naprawdę bardzo tani, a chętnie zagrałbym w zeldy i metroidy i kilka innych hiciorów, których nie ma na żadnej innej konsolce :D

EDIT: Na ceneo widziałem kilka ofert na PS2 poniżej 400zł (nówki oczywiście), więc używanej za 300zł nie ma sensu kupować. Zawsze jakieś ryzyko, że się zaraz popsuje i człowiek wyjdzie jak zabłocki. Może się wydawać, że "na pewno nić się nie stanie", ale np mój brat kupił niedawno używane PS2 i po tygodniu napęd optyczny padł. Naprawa -> 100zł. Takie sytuacje są rzadkie, ale są :-(
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ja też jeżeli już, to przychylał bym sie do nowej. Osobiście nie lubię rzeczy uzywanych (wyjątkiem są samochody). A PS2 nowe może na allegro spokojnie wyciągnąć za 400zł, a ajeśli popatrzysz to moze i za mniej.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
adam-ant napisał:
A mnie ostatnio kusi gamecube
GameCube to również fajna konsola z kilkunastoma naprawdę rewelacyjnymi grami. Seria Metroid Prime jest genialna; najlepsze Residenty (RE 4, RE Remake, RE Zero); świetne Zeldy (The Wind Waker i Twilight Princess); niesamowity Viewtiful Joe od Clover Studio który później wylądował również na PS2; świetny snowboard SSX 3 (również na PS2); niedocenione przez graczy, docenione przez prasę bardzo dobre Eternal Darkness; Pikmin 2; Beyond Good & Evil (PS2) i wiele więcej.

Ale i tak nie zamieniłbym tych gier na Shadow of the Colossus :twisted:
 

Mefju

New member
Gorsze czy lepsze od PS3 lub od gier na PS3? Jakie to ma znaczenie , głupia gierka Lucky Luke na ps1 a i tak nigdy jej nie zapomnę:rolleyes: Czemu by nie kupić starszej konsoli i nie powspominać sobie starych, dobrych czasów?;)Sam się nie raz zastanawiałem nad ponownym kupnem PS1 albo PS2 , tyle że PS2 to ja mogę kumplowi na kilka dni zabrać i mi wychodzi to samo:D.Więc Panowie ja z pewnością polecam zakupienie jakiejś staruszki i zagranie w jakieś hiciorki na owe konsole , a potem pogracie sobie w jakąś grę na X'a 360 lub PS3 na swoich wielkich telewizorach Full HD ;) Pozdrawiam.
 

debeef

New member
Bez reklam
Nigdy nie miałem używanej konsoli i nie zamierzam. Co do dobrego stanu konsoli...to z czego wnosisz?? widziałeś ją, użytkowałeś ją??Raczej nie...sprzedawca chce sprzedać, więc zawsze napisze, że konsola w dobrym stanie, ale jeśli różnica w cenie to 100 zł to nie ma co się zastanawiać i trzeba brać nówkę. Moją mam od nowości i chodzi już 6 rok bez problemów. polecam nową:)
 

mietek099

New member
Ja powiem to samo. Nawet się nie zastanawiaj nad używaną konsolą. Bierz nową. Jeśli nie to sobie odpuść. Gdzieś już tutaj pisałem, że osobiście nigdy w życiu nie kupiłbym używanej konsoli. Zbyt wiele czułych wnętrzności ;]
 

Peek

New member
Bez reklam
Mefju napisał:
Gorsze czy lepsze od PS3 lub od gier na PS3? Jakie to ma znaczenie , głupia gierka Lucky Luke na ps1 a i tak nigdy jej nie zapomnę:rolleyes: .

TAK TEŻ W NIĄ GRAŁEM!!! TO BYŁ MEGAODJAZD!!! MISJA Z GONIENIEM POCIĄGU!!!
 

Mefju

New member
Noo gierka była w porządku:eek:k: PS1 miałem używaną , ale nie zwracałem na to uwagi , choćby dlatego ,że byłem wtedy naiwnym dzieciakiem, a słowa Pana ze sklepu z konsolami tj. " Konsola używana ale jak nówka , wszystko świetnie działa" były święte :mrgreen:PS2 była już nówka , za która słono zapłaciłem (900 zł) , PS3 nawet nie wiem bo dostałem z USA od brata w formie prezentu ,więc i tak jestem zadowolony , że nie musiałem bulić, a jak narazie dobrze działa.Pamiętam jak pewnego dnia grałem sobie na PS1 i raptem poczułem jakby ktoś podpalił jakiś plastik ew. gumę , a że moi rodzice nie są fanami palenia gumy lub plastiku , to się zdziwiłem, ale grałem dalej.Raptem popatrzyłem na "szarana " a tu dym , ja podbiegłem , wyłączyłem konsole a tu patrze wejściówka od zasilacza i końcówka zasilacza przysmalone , wtedy przypomniały mi się słowa Pana konsolomistrza " ...wszystko świetnie działa" Konsola dalej działała i przed zakupem kolejnej Sonki opchnąłem temu dziadowi tą ps'ke za 9 dyszek , ha ! Pozdrawiam;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry