Samung UE50KU6072 czy lg 49uh6507

dyzio55

New member
Jutro jadę kupić tv i są dwa modele które mnie interesują co wybrać
gdzie będzie lepsza jakoś obrazu czerń i oczywiśćie HDR i 4K

na żywo widziałem tylko LG ale podobno tam jest jakaś matryca RGBW prosze o odpowiedź
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie podobno a na pewno w LG jest matryca IPS, RGBW jest to „prawie 4K”.W Samsungu masz matryce VA lepsza czerń etc....Jeden i drugi 60 Hz.Tobie ma odpowiadać.
 

dyzio55

New member
czyli lepiej wziąć TV Samsunga bo już nie wiem ???? będzie podłączony xbox 306 i ps4 4k. Gdzie kolory będą lepiej wyglądały . Obecnie jest promocja w neonecie na samsunga wiec nie wiem co brać?????
 
Ostatnia edycja:

garot

New member
ja bym polecił kupić model samsunga wyższy np KU6400, gdyż ma szerszą paletę barw i ja widziałem różnice nawet w sklepie jak przeglądałem swoje zdjęcia z lustrzanki. Chciałem twój TV brać 55 cali ale ostatni był egzemplarz i wadliwy. teraz mam model KU6470 ale 49 cali i mimo że mniejszy to jestem zadowolony.
 

jerycho6

New member
Witam.
Wiem że jestem nowy na forum dlatego nie chciałem zakładać nowego tematu.
Mam pytanie.
Z racji tego że przedłużałem kilka abonamentów w sieci orange przez sklep MediaExpert dostałem talony na zakupy.
W związku z tym że mam telewizor 32 cale samsung a teraz się przeprowadziliśmy do większego lokum i mam salon ok 30m to postanowiłem że nareszcie powieszę normalny telewizor na ścianie.
Poszedłem na zakupy i sprzedawca namówił mnie na lg 49uh6507.
Zamawiałem go przez stronę więc mam 2 tygodnie na zwrot.
Termin ten mija 1 więc proszę was o pomoc.
Ogólnie telewizor dla mnie na początku zrobił spore wrażenie ale do czasu.
Teraz jestem chory i siedzę w domu więc miałem czas się nim pobawić.
Obraz jest ok ale wkurza mnie że to odświeżanie to jest jakoś dziwinie pisane. W końcu doczytałem się że niby matryca ma 100hz (proszę o potwierdzenie).
Nie jestem profesjonalistą i raczej wolę muzę od tv ale wydaje mi się że ten obraz nie jest do końca płynny.
Smart TV powiedzmy że chodzi ale WIFI łączy się jak chce.
Ustawiałem już nawet stały adres ip i DNS ale to nic nie daje. Po włączeniu muszę wejść w ustawienia dopiero się połączy (tylko wejść nic nie zmieniać).
Sterowanie przez tel też działa jak chce - nie wiem czy to nie jest wina WIFI.

Mam olbrzymią prośbę.
Czy mógłby mi ktoś doradzić czy do tych pieniędzy 2700 (mogę trochę dołożyć). dostanę w Media Expert coś Lepszego.
Moje wymagania:
Odległość od TV: 3,5m
Będzie wisiał na płasko bez regulacji więc kąty mogłyby być dobre.
Nie musi być 4k - wolę płynny obraz zamiast trochę naciąganego 4k.
oczywiście SMART, WIFI - nie musi być (mam gniazdo RJ45)
najlepiej jakby wejścia były z boku to tv lepiej będzie dolegał do ściany.
Estetyka jest w miarę ważna:)
 
Do góry