Samsungi na rynek niemiecki a problem z polskim hbbTV

adrianko

New member
Witam

Mam niemiecką wersję telewizora Samsung UE55D7000. Uruchomiłem w ustawieniach odbiór telewizji hybrydowej nadawanej od 8.06 przez naszą TVP. W czasie EURO tabela "o meczu" jest pusta, można głosowac interaktywnie na to kto wygra mecz. Składy przesuwają sie o linię w górę po kliknięciu na następnego zawodnika i po kilku zawodnikach znikają w ogóle z ekranu.

Na stronie poświeconej hbbTV pisze ze polskie Samsungi nie obsługują tej telewizji hybrydowej natomiast ich wersje niemieckie owszem. Moje pytanie: bład na niemieckich Samsungach lezy po stronie programistów TVP czy po stronie telewizora?? Macie jakieś uwagi co do działania tej hbbTV na wszych telewizorach?
 

yage

New member
Witam
Mam ten sam model TV tyle, że na rynek polski. Po zmianie lokalizacji na EU_GER mam dokładnie takie same objawy.
Do tego wygląda jakby dane aktualizowały się tylko przy zmianie kanału, np. przed rozpoczęciem drugiego meczu cały czas mam info z pierwszego, a dane same się nie aktualizują pomimo jego rozpoczęcia (wymagana zmiana kanału).
 
Napiszę więcej. HbbTV odbieram na niemieckich stacjach z satelity ASTRA i nie zauważyłem tam jakiś błędów na moim D6750. Więc błędy od samego początku związane są z polskim nadawcą HbbTV.
 

adrianko

New member
Podbijam. Zmieniło się coś w tej kwestii? Bo u mnie po włączeniu naziemnej telewizji np. na TVP1 pojawia się duża czerwona kropa z napisem PLATFORMA HYBRYDOWA i wyświetlona jest godzina (o dziwo o godzinę do tyłu w stosunku do godziny aktualnej). Ale po klikaniu w czerwony guzik na pilocie nic się nie dzieje.
 
Do góry