Samsunga 50 A 551 Plazma Full Hd - test

Status
Zamknięty.
Plazma Samsunga 50 A 551 Full Hd - test
Tak jak pisałem wcześniej trochę się nam posypał test - trochę jest odbić na zdjęciach .

Plazma Samsunga 50 A 551 Full Hd Made in Slovakia . Pobiera 550 W - chociaż jak pokażemy dalej nigdy się nie zbliżyła do tej wielkości poboru energii.
Otóż z urządzenia do poboru mocy wynikło że:
1.przy ustawieniach dynamicznych plazmy - pobór 490 W
2.przy utsawieniach standardowych - pobór 370 W
3. Przy ustawieniach eco- pobór 240 W
001_P1010163.JPG


Na tylnej ściance
HDMIx 2
Eurozłącze x 2
Component
PC
Audio out
wejście antenowe

002_P1010165.JPG


Wyszczególnione wyposażenie mogłoby wzbudzić zachwyt ,ale podane cyferki są trochę na wyrost : np. kontrast dynamiczny 1.000.000:1
003_P1010168.JPG


Menu ekranowe bez zmian:
005_P1010174.JPG


006_P1010175.JPG


007_P1010176.JPG


Tak działa powłoka antyrefleksyjna - przy zachodzie słońca
008_P1010177.JPG


Przy pełnym słońcu - jest dokuczliwa. Jak napisała jedna klientka cały czas widzi się w roli głównej na ekranie telewizora . Nawet jak telewizor stoi tyłem do słońca to odbicia ,refleksy świetlne są uciążliwe.
009_P1010178.JPG


Z lewej strony obudowy z tyłu kolejne złącza jak na załączonym obrazku:
HDMI
USB
SVHS
compozyt
wejście słuchawkowe
010_P1010179.JPG


Wygląd bardzo elegancki, wytworny. Większości oglądających bardzo przypadł do gustu.
Podstawa obrotowa ze srebrną otoczką świetnie się komponuje do całości. Zaprojektowana ze smakiem i wyczuciem.
013_P1010182.JPG


014_P1010183.JPG

018_P1010187.JPG


Obraz czysty i wyraźny / widać jednak odbicia osób w sklepie /
015_P1010184.JPG


Wtrażenie ogólne :
prezentuje się znakomicie - a kolory są głębokie i nasycone.
019_P1010188.JPG


Zaczniemy od kolorów naturalnej skóry , to wrażenie godne podkreślenia.
020_P1010190.JPG


Plan ogólny - rewelacja w sygnałach HD, nie ma załamań ,artefaktów a głębia obrazu poprostu zachwyca.
022_P1010192.JPG


Pełna kolorystyka oraz szczegółowość wywołuje tylko aplauz oglądajacych.
024_P1010195.JPG


Kolorystyka wzbudza pełen zachwyt i uznanie dla jakości reprodukcji kolorów.
Brawo Samsung.
025_P1010196.JPG


Ilość szczegółów imponujaca. Do tej pory nie zauważyłem wcześniej ile pieprzyków ma prezenterka.
026_P1010198.JPG


A ujęcia architektury budowlanej w pełnej krasie podkreślają urokliwą jakość każdego prezentowanego obraz w tym przypadku - hotelu Atlantis Paradise Island . Pokoje jak podawali kiedyś na Discowery po 5000 $ za noc / dobrze że dolar leci na głowę /
028_P1010201.JPG


Nie tylko widać temperaturę barw ale również ją czuć.
030_P1010203.JPG


Wróćmy na słoneczną plażę aby przy pełnym naslonecznieniu radować się naturalną paletą barw. Dla amatorów nie suchych kolorów to bardzo dobry wybór.
031_P1010204.JPG


Co tu dużo gadać , czystość i przejścia tonalne - rewelacja.
032_P1010205.JPG


Sporty - budzą nie tylko podzi ale również unanie branży. Nie widać smużenia i opóźnień czasu reakcji. A kropelki wylewają się z telewizora. Z myślą o Igrzyskach Olimpijskich i dużej ilości transmisji sportowych w HD - to extra wybór.
035_P1010208.JPG


Znów wracamy do powłoki antyrefleksyjnej.
Niestety nawet na jasnym tle widać odbicia na ekranie. Tu minus dla Samsunga . Rozumiemy że cena - ale w tej klasie jakości .........
016_P1010185.JPG



Znów zachwyt nad czystością i naturalnością kolorów. Zajmuje to najwięcej czasu bo nasycenie kolorów to pięta achillesowa wielu telewizorów. Tu z pewnością tego nie ma.
002_P1010216.JPG


Nasza lokomotywa i otoczenie nabierają innej dynamiki .
004_P1010218.JPG


005_P1010219.JPG


Być może nostalgia przesuwa nam pamięć dni minionych / też mieliśmy lokomotywy parowe na trasach naszego kraju /. Ale cała prezentacja pokazuje niesamowite wrażenie , a przy obrazie ruchomym ma się wrażenie że lokomotywa zaraz wyjedzie z telewizora.
006_P1010220.JPG


007_P1010221.JPG


Szeroki plan jest trochę cukierkowy. Sporo osób aprobuje nadwyżkę kolorów. Ale w plaźmie jest to jak dla mnie zbytek "luksusu".
009_P1010223.JPG


Powiększając zdjęcie daje się odczytać ilość szczególów nawet w dalekim planie.
018_P1010237.JPG


Przechodzimy do czerni.
Tu jak wcześniej pokazywaliśmy zdjęcia porównawcze z każdego ujęcia czerń jest znakomita.
011_P1010225.JPG


Znakomita czerń i powstanie dystansu dla głębi obrazu oraz nałożenie czytelności i ilości szczegółów - musi budzić szacunek i uznanie .
003_P1010217.JPG


Ruch ziemi w kosmosie daje efekt trójwymiaru. A gwiazdy iskrzą tak że pokazują trzeci wymiar .
015_P1010233.JPG


Teraz czas na płeć piękną. I tu docenić można szczegółowość i paletę barw. Daje to nowe możliwości. Wystarczy zrobić klik i nie ruszając się z domu mając przed nosem 50" w pełnej radości oglądać najlepsze pokazy. W USA spadła liczba kibiców na meczach odkąd wprowadzono transmisje w HD . Mając wielki ekran w domu klienci twierdzą że widzą więcej i lepiej nie wychodząc z domu .
016_P1010234.JPG


Ruch nie stanowi żadnego kłopotu . Wystarczy wpatrzeć się w ujęcie .Widać śmigło w ruchu.
017_P1010236.JPG


Ujęcia portretowe i zero niespodzianek.
020_P1010239.JPG



022_P1010241.JPG


Ujęcia statyczne Foto . Przy zachowaniu palety pełne uznanie dla inżynierów.
024_P1010243.JPG


025_P1010244.JPG


026_P1010245.JPG


Teraz sygnał Sd. Sygnał który króluje na naszym rynku i jeszcze przez wiele lat będzie królował.
029_P1010255.JPG


Niestety skalowanie w SD pozostawia sporo do życzenia. Napisy nie są nasycone i wypełnione mocniej niż u konkurencji.
030_P1010257.JPG


033_P1010261.JPG


Przez gorsze skalery w SD - zachwiana jest wyrazistość i czytelność sygnału.
034_P1010263.JPG


Ale już ujęcia reklamowe telewizji - nakręcone najnowszą technologią , to znaczna poprawa.
037_P1010273.JPG


Testy dodatkowe
038_P1010277.JPG


Szachownica nie jest tak intensywna jak chociażby w lcd JVC , ale intnsywność jak na plazmę - extra.
039_P1010278.JPG


Nasycenie wzorcowe barw - jest bardzo dobre.
041_P1010292.JPG


Nie ma żadnych załamań skośnych.
043_P1010296.JPG


Gubi się trochę w identyfikacji kolorów czerwonych.
046_P1010300.JPG



jeszcze porównanie:
od lewej Toshiba , Panasonic , Samsung a 656
p1000765ra6.jpg


Od prawej Samsung
p1000760bs7.jpg

__________________
Sumując cały wątek .

Najwyższa ocena 10 Pkt - ocena idealna.

Dla tego modelu Samsunga 50 A 551 Full Hd
Ocena I - w klasie cenowej telewizorów do 5000 zł 9,6 pkt

Ocena II - w klasie Plazm - 9,6 pkt
Ocena w klasie ogólnej - 9,5 pkt

Wady :
Słaba powłoka antyrefleksyjna
Nie najlepsze skalowanie sygnałów SD
Słabe formatowanie sygnału 4:3
Problemy z identyfikacją czerwonego


Plusy:
Wyposażenie w tuner cyfrowy DVB
Rewelacyjna czerń
Super współpraca z grami
Rewelacyjna ilość szczegółów z najlepszych sygnałów.
Obrotowa podstawa.
Znakomita kolorystyka palety
 
No i stało się jestem posiadaczem 50A551. Trzeba przyznać, to kawał Plazmy te 50 cali robi wrażenie, waga i gabaryty pudła też:).
Oczywiście kolory, ostrość wielkość itd. rewelacja w tej klasie cenowej.
W zasadzie wszystko super ale ... naczytałem się tyle o rewelacyjnej czerni plazm, że biją w tym względzie LCD itd. w zasadzie to głównie z tego powodu zdecydowałem się na plazmę. No i się troszkę rozczarowałem. Wieczorem ekran świeci jak LCD, no powiedzmy bardzo dobry LCD ale jednak. Liczyłem na rewolucję a to jest raczej ewolucja.
Czarnego koloru to za bardzo osiągnąć nie mogę co zostało wyśmiane przez drugą połówkę, że miało być niby czarne ;) a nie jest.
Być może regulacja balansu bieli i kolorów coś poprawi, bo pozostałymi ustawieniami się bawiłem bez rezultatu. Oczywiście tragedii nie ma ale seansów kinowych w kompletnej ciemności to raczej na ciemnych "thrillerach" się nie zrobi i mocna lampka nocna jest potrzebna.
Dodatkowo wspomnę również o małych niedogodnościach w postaci cichego buczenia przetwornic podczas pracy, im jaśniej tym głośniej, oraz cichego buczenia w StandBy. Znalazłem również jeden niedomagający/wpół martwy pixel, powiem szczerze, myślałem, że takie rzeczy to tylko w LCD.
Przed zakupem obawiałem się w złego obrazu w SD z kablówki ale jak się okazuje nie ma tragedii, TV robi co może i na dobrych kanałach wygląda to zupełnie nieźle, wiedziałem czego się spodziewać i się nie zawiodłem.
Generalnie to jeśli miałbym dokonać wyboru teraz to pewnie wybrałbym ten TV ponownie...
Pozdrawiam czytelników testu
 
Ostatnia edycja:
Ciesz się że nie kupiłeś LCD. Dopiero miałbyś niebiesko. A co do pozostałych wad, trzeba się z tym liczyć. Nie kosztuje tyle co Pioneer, to i nie będzie grał jak Pioneer. Tak pięknie jeszcze nie ma.
 
Oczywiście, że się cieszę, tak jak powiedziałem ten TV to dobry wybór i kupił bym go ponownie .... no może zastanowił bym się nad 656.
Jednak po studiowaniu forum i czytaniu często określeń czerni w plazmach jako: głęboka, smolista, rewelacyjna spodziewałem się naprawdę czegoś więcej....:???: Generalnie spodziewałem się większego dystansu między LCD a plazmami jeśli chodzi o czerń.
Należy również pamiętać, że technologia LCD ciągle idzie do przodu.
 
Niestety, czerń nie jest taka, jaką miałem w Trinitronie, ale można się przyzwyczaić. Rekompensatą jest ładny obraz i jego wielkość. Mam PS42A451. :)

ArtS :)
 
Już się przyzwyczajam bo muszę :).
Oczywiście nie liczyłem na czerń taką jak w moim Thompsonie 28" gdzie w ciemnościach przy ciemnych scenach ekran znikał :).
Spodziewałem się jednak ciut większej przewagi w stosunku do LCD.
Mogę dodać oczywiście, że wszytko inne jest zdecydowanie na "TAK".
Bałem się również braku 100Hz ale teraz nie jestem przekonany czy ta plazma nie ma 100Hz. Nie widzę zupełnie żadnego migotania obrazu, no może przy połączeniu z kompem poprzez D-SUB i f=60Hz, prawdopodobnie wtedy leci właśnie 60Hz na ekran. Tak, że jest w tym względzie OK.
W ogóle to tym 100Hz Samsung miota jak chce, czasami odnoszę wrażenie, że handlowcy nie wiedzą co sprzedają. Czytam np. na angielskiej stronie samsunga o 656 a tam ani wzmianki o 100Hz, to co niby nie ma? Przecież wiadomo, że ma :).
 
Dziekuje za test ktory pomogl mi w wyborze nowego TV. Dzisiaj dostalem przesylke, wypakowalem, wgralem najnowszy firmware i ogladam caly dzien z przerwami na gre na X360 :) TV jest swietny i wart kazdej wydanej zlotowki :)
 
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Specjalnie dla tego testu zapisałem się do klubu,miesiąc minął i cisza.Przyłączam się do prośby o test PS50A656.-enter
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Z tego co się dowiedziałem od kikiego to testu raczej nie będzie bo tv jest ciężko dostępny i nie ma go na stanie i najprawdopodobniej będzie dopiero test samsunga serii 7:(:(:(:(:(:(
 
Na dniach ma wejść seria 7 . Kupimy nawet w detalu.
Bo to co pokazali na teście 656 - to jakość koszmarna . Więc odpuszczam - szkoda czasu na taki kit. Wyszło przy okazji że Pansaoni PZ 800 - gra znacznie gorzej.
 
kiki napisał:
Na dniach ma wejść seria 7 . Kupimy nawet w detalu.
Bo to co pokazali na teście 656 - to jakość koszmarna . Więc odpuszczam - szkoda czasu na taki kit. Wyszło przy okazji że Pansaoni PZ 800 - gra znacznie gorzej.

Kiki - czy przed testem Samsunga A551 robiłeś jakąs kalibracje obrazu? Jeżeli tak to napisz może jak prezentował się obraz przed wykonaniem kalibracji. Pozdr.
 
Status
Zamknięty.
Do góry