Samsung UE82RU8002U - pytanie do posiadaczy

deniro24

Member
Bez reklam
Witam,
mam pytanie do posiadaczy tego konkretnego modelu tv - Samsung UE82RU8002U. Mój egzemplarz posiada bardzo irytujące mnie cechę: w skrajnych miejscach ekranu, wzdłuż ramki występuje zaciemienie/lub rozmycie obrazu (najbardziej po prawej stronie, po lewej również oraz na dole w mniejszym stopniu) na ok. 1 cm szerokości. Łatwo jest to dostrzec ponieważ przy górnej krawędzi efekt ten nie występuje. Być może ma swoją nazwę, ale nie byłem w stanie tego znaleźć na zagranicznych forach. Dołączam fotki, chociaż na żywo oczywiście jest to bardziej dostrzegalne:

https://ibb.co/rdNDs25
https://ibb.co/xgHjvKs
https://ibb.co/bPN8SRb

Czy ktoś z posiadaczy tego modelu może to sprawdzić u siebie i zamieścić fotki jak to wygląda u niego? (nawet gdy efekt ten u niego nie występuje) Byłbym wdzięczny. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Ja nic nie widzę na tych zdjęciach. Możesz wrzucić foty z jednolitym kolorem na całości ekranu? Może to będzie bardziej widoczne.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taki efekt jak na zdjęciach występuje w większości telewizorów Samsung. Mam model wyższy (?) od Twojego (Q60) i mniejszym calarzu i też w narożach i 2-3 cm od brzegi ekranu mam ciemniejszy obraz. A podobno im większy ekran tym to zjawisko widać wyrażniej. Telewizory z podświetleniem krawędziowym tak mają,niestety.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Dzięki za zainteresowanie.


Ja nic nie widzę na tych zdjęciach. Możesz wrzucić foty z jednolitym kolorem na całości ekranu? Może to będzie bardziej widoczne.

Na tych, które wrzuciłem widać to najbardziej. Jak powiększysz fotkę do oryginalnego rozmiaru, to nie ma bata żebyś tego nie zobaczył:) Tym bardziej, że na górze ekranu (przy górnej krawędzi) to nie występuje.


Taki efekt jak na zdjęciach występuje w większości telewizorów Samsung. Mam model wyższy (?) od Twojego (Q60) i mniejszym calarzu i też w narożach i 2-3 cm od brzegi ekranu mam ciemniejszy obraz. A podobno im większy ekran tym to zjawisko widać wyrażniej. Telewizory z podświetleniem krawędziowym tak mają,niestety.

Tak, Q60 w teorii powinien być modelem wyższym, ale w praktyce może być różnie, gdyż Samsung w 2019 roku zdecydowanie przekombinował... Jak wiadomo seria RU8000 nie jest następcą bardzo udanej serii NU8000 z 2018 roku. Jaką masz wielkość tego Q60? Mam do Ciebie ogromną prośbę, żebyś wrzucił ze dwie fotki, które pokazują jak to wygląda u Ciebie. Podniósł byś mnie na duchu:)

Z tym, że telewizory z podświetleniem EDGE LED tak mają, to ja tak do końca bym się nie zgodził, gdyż rok temu kupiłem wspomnianą serię NU8042 w 65" i tam tego efektu nie ma w ogóle. Być może to modele Samsunga z 2019 roku z krawędziowym podświetleniem cierpią na tą przypadłość, przynajmniej te niższe modele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jutro sprawdzimy kolejną sztukę.
\Seria RU jest następcą serii NU i wypada lepiej niż seria Q60
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jutro sprawdzimy kolejną sztukę.
\Seria RU jest następcą serii NU i wypada lepiej niż seria Q60


No tu się nie zgadzam. Seria Q60R jest następcą NU8000 , natomiast RU8000 jest następcą NU7000.
Zobacz parametry. Żeby było dziwnie tegoroczny Q60T ( dane już są dostępne) nie ma nawet 100 Hz matrycy i wyrażnie słabsze parametry niż zeszłoroczny 60R. Dojdzie za kilka lat do tego że obecna średnia pólka będzie górna za którą zapłacimy krocie. Tylko flagowe modele będą trzymać klasę...!!
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gotowy jestem sprzedać Q60R i kupić RU8002 :neutral: Skoro mówisz że lepszy . Choć testy jakie czytałem w necie to nie potwierdzają (niewiarygodne ?) . Podobno istnieją 2 wersje RU8002 (oznaczone na tylnej ściance No1 i No2 ). Wersja No2 jest tą lepszą (kontrast,jasność,barwy). Czy to prawda ?
 

zzabek

Member
Zastanawiam się nad zakupem tego: LED 65'' Samsung UE65RU8002

Zapytanie czy to dobry wybór a może ktoś poleci inny model w cenie do 4800 zł [koniecznie z tunerem sat i kieszenią na moduł]
 
Ostatnia edycja:
Do góry