Samsung UE75NU7172 Seria 7 2018

galaxteck

New member
Witam,

Cena TV Samsung UE75NU7172 kusi zakupem z uwagi na wielkość ekranu. Fakt, matryca 60 Hz, a nie 120, ale czy ktoś używa tego TV i może coś napisać o wrażeniach oglądania piłki nożnej na tym TV w wielkości 75"? Model z serii 8 podobno szału nie robi przy sporcie a ma matrycę 120 Hz. Może z serią 7 i 60 Hz nie jest wcale tak źle i warto kupić ? :) Na plus dla Samsunga, że dają 5 lat gwarancji..
 

galaxteck

New member
kristoff11, tak, a seria 7 z 2017 to odpowiednik serii 8 z 2018 r.

timonek, dzięki za linka do tematu, chyba zaryzykuję i kupię te 75" :) ale chyba też poczekam na czarny piątek z nadzieją na jakieś promo :) jeszcze biorę pod uwagę Sony 70XF8305, ale 1000 zl wiecej i 5" mniej, choc matryca 120 hz..

A jak jakość wykonania?
 

timonek

Member
Bez reklam
Wiesz nie dotykalem ze trak powiem innych tyv w sklepie zeby sprawdzac , bo jak mnie konkretne modele interesowaly to je tylko patrzylem. Nie wiem co masz na mysli jak dla mnie wszystko ok jak chcesz jakoies fotki ramki czy obudowy z tylu moge podeslac . Jakos nic nie trzeszczy wyglada na spasowane zadnych dziwnyxh objawow i nie grzeje sie nawet jak dla mnie.

Ogolnie mialewm plazme wiec smeje sie ze teraz tv sa cale plastikowe hehe, bo w starym ekran szklo mozna bylo dusic myc normalnie z tylu metal ;d a tu wzystko plastik ;) ale jest ok. Obawialem sie nozek np ale tez wszystko sztywne stabilne mimo ze platikowe.
 

Kain.

New member
Sam również rozważam ten zakup. Wczoraj w MM bawiłem się 75mu6....
Dla warunków zbliżonych do domowych. Oddalony od tv na 10 stóp (rozmiar buta 44).
Obraz puszczany z youtuba i cda.
720p. Nie jest tak pięknie jak w domu (sharp 50"), widać piksele, ale rozmiar rekompensuje.
1080p. wygląda dobrze.
Szybsze sceny wyglądają nieżle, choć coś jest nie tak. Może upłynniacze.
W każdym razie, rozmiar poraża. Co do kolorów, to nie oszukujmy się, i tak nie będziemy oglądać filmów z takimi barwami jak filmy demo, mające na celu zaprezentować możliwości tv.
W moim przypadku większość filmów leci z netu (cda, fili), więc HDR i 120hz i tak bym nie wykorzystał.
Jak się trafi fajna promocja to biorę. Zawsze można zwrócić. Ponadto ciężko ocenić efekty w sklepie, gdzie po oczach biją Oledy 55cali w tej cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież masz 75” TCL z matrycą 100 Hz.
Płynność na tak dużym ekranie ma duże znaczenie. Po kalibracji gra bardzo dobrze. Ma najlepszy dźwięk i najlepsze wyposażenie.
 

Kain.

New member
Przecież masz 75” TCL z matrycą 100 Hz.
Płynność na tak dużym ekranie ma duże znaczenie. Po kalibracji gra bardzo dobrze. Ma najlepszy dźwięk i najlepsze wyposażenie.

Kiki a sprzedasz za 5500?

No 75 to juz male szalenstwo ;) ale niezly efelt musi dac w domu.

jak nie wypali to biorę 65PUS8102.
Poza tym jestem oszczędnym człowiekiem. A z takim tv na kinie na pewno zaoszczędzę:)
 

Attachments

  • IMG_20181031_214129.jpg
    IMG_20181031_214129.jpg
    724,6 KB · Wyś: 48
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Hehe czy ja wiem czy to oszczednoc na kinie , nie do konca bym powiedzial ;).
Ja i tak nadal bym chodzil do kina nawet jak bym mial tv 100 cali ;d

A tak wogole myslales o zmanie wystroju chociaz na tej scianie co tv bo szerze to malo to bedzie pasowalo , nawet w tej chwili tak sobie. Mozna by to tak bardziej kinowo zrobc nie zaburzajac reszty pomieszcenia ;) chdz to kwestoa gustu jezeli ci tak odpowiada. Ja to bym calkiem inaczej rto zrobil chociaz by pozbyl xie tych szafek przeszklonych ktore nic ne wnosza a po wcisnieciu tv wiekszego t juz masakra jak dla mnie ;).
 
Ostatnia edycja:

Kain.

New member
Jak ja ledwo nowy tv daje rade przepchnąć, a ty mi każesz jeszcze żonie powiedzieć ze jej szafeczki są tu nie potrzebne...
Gdybym miał więcej do powiedzenia, już dawno by tu był ekran wysuwany z projektorem.
 

timonek

Member
Bez reklam
N0 o tym juz nie wspominalem :) ale to mi poerwsze prez mysl przeszlo ze taka scuana duza w sam raz na projektor ;). Wysuwany to przeciez by jej nie przeszkadzalo wiec i projektor i tv bys mial. Ale to tylko szafki no w tej czesci mogla by ci dac luz ;). Nie bede sie wypowiadal nie weum jak u ciebie ale u mnie ja rzadze i nie ma do powidzenia nic a gadala kiedys ze ona duzego nie ;). Niech soboe gdzie indziej rzadzi ale nie w moim centrum multimedialnym hehe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
AMbilight daje wrażenie , że ekran jest większy o 5-10 " niz jest w rzeczywistości.
Masz jeszcze TCLa 70C70 w cenie 5899 zł
I to z pełnym pakietem gratisów.
 
Do góry