Samsung UE65RU8002 - strzelająca obudowa

ratyo1

New member
Ostatnio stałem się posiadaczem tego telewizora i nurtują mnie dwie kwestie.


1. Po włączeniu telewizora plastik na tylnej obudowie w miarę nagrzewania strzela przez jakąś godzinę - dwie i po wyłączniu przez dwie a czasami nawet trzy. Dosłownie co 3-4 sekundy słyszalne jest charakterystyczne pyknięcie kurczącego/rozszerzającego się plastiku. Czy wszystkie telewizory z tej serii tak mają czy trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz? Telewizor stoi w sypialni i zaczyna mnie powoli doprowadzać do szału i mam go ochotę wyrzucić przez okno. Różne telewizory przewinęły się przez moje ręce, ale z tak tandetnie wykonaną obudową jeszcze się nie spotkałem.


2. Jak odpalę aplikację YouTube w TV to dźwięk idzie tylko w formacie PCM, dopiero po odpaleniu YouTube w PS4 da się ustawić Dolby Digital i wtedy dźwięk jest o wiele lepszy. Czy da się jakoś w aplikacjach TV wymusić Dolby?
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Właśnie sprawdziłem na qledzie i YT nie wysyla dźwięku DD...więc skoro PS4 potrafi to widocznie wina apki Samsunga :/
 

wielkibill

New member
Mam 82RU8002 zawieszonego na ścianie i obudowa "strzela" tak samo niczym stare obudowy kineskopowe w rubinach. Szukałem także na zagranicznych forach, serwis standardowo problemu nie widzi ale jak się uprzesz to wymienią Ci przednią ramkę. Podobno na jakiś czas pomaga ale problem powraca. Też przerabiałem marki od a do z i pierwszy raz z czym takim się spotykam, tym bardziej w tych pieniądzach.
 

ratyo1

New member
Z tą wymianą ramki podobno u niektórych pomaga a u niektórych jest jeszcze gorzej. Czysto teoretycznie mam jeszcze kilka dni na odstąpienie od zakupu na odległość. I chyba TV poleci do zwrotu. A szkoda bo w tym pułapie cenowym i o tej przekątnej raczej nie dostanę lepszego TV do konsoli (tryb Game Motion Plus robi świetną robotę).
 

czaro49

New member
A w instrukcji nie napisali że to normalne ? bo umnie napisali , a po drugie cały internet już wie ze to normalne zjawisko a Samsung tylko potwierdza na infolinii .....
 

ratyo1

New member
Telewizor poszedł do zwrotu. W związku z tym mam pytanie - czy dostanę jakiś 65 calowy telewizor z trybem Motion Plus bez trzeszczącej obudowy? Przeglądałem zdjęcia w internecie i nawet te najwyższe ubiegłoroczne QLEDY mają taką samą tandetną obudowę jak RU. Są jakieś TV z Motion Plus, które nie trzeszczą?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Qledy chyba są solidniejsze, bo żaden nie trzeszczy... jedynie Q60 nie miałem, ale kolega wyżej potwierdza, że jest ok.
 
Do góry