Samsung UE55NU8052T - martwe piksele, gwarancja

Dayziak

New member
Cześć wszystkim, jestem posiadaczem wyżej wymienionego TV. Pewnego razu zauważyłem czarny paseczek gdy na tv wyświetlany jest jasny obraz, myślę, że na zdjęciach jest to dość widoczne. Mam pytanie do społeczności, czy to są faktycznie martwe piksele i czy mogę walczyć z Samsungiem o uznanie gwarancji? Wygląda to trochę jak brud ale przy wyłączonym tv i świeceniu w to miejsce mocną lampką nie widać żadnego paprocha. Zgłaszałem to do Samsunga, najpierw stwierdzono, że obraz nie ma żadnych wad przeze mnie opisywanych ale polecono kontakt z serwisem, rozmowa z serwisem urwała się w momencie gdy potwierdziłem im, ze przy wyłączonym TV nie widać tam żadnych zabrudzeń, kolejny telefon do Samsunga skończył się na tym, że Pan konsultant zauważył czarny paseczek na ekranie, stwierdził, że to martwe piksele i że jest zbyt mało i są w takim miejscu, że gwarancja nie zostanie uznana. Gwarancja kończy mi się 4 stycznia 2021, TV jak na leda nie był tani więc nie mam zamiaru tej sprawy tak im odpuszczać. Jeśli, źle nazwałem temat lub dałem go do złego działu to przepraszam, to moja pierwsza wypowiedź na forum :)
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    301 KB · Wyś: 355
  • 5.jpg
    5.jpg
    374,1 KB · Wyś: 99
  • 6.jpg
    6.jpg
    445,2 KB · Wyś: 110
  • 7.jpg
    7.jpg
    585,1 KB · Wyś: 205
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
O ile mnie pamięć nie myli wg jakiejś tam normy dopuszcza się skupisko do 5 uszkodzonych pixeli. Ty masz ich chyba więcej niż 5, także reklamuj. Najwyżej odrzucą.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
No nie wiem czy to są wypalone piksele , wygląda mi na zabrudzenie , wypalone piksele inaczej wyglądają i nie są takie jasne
 

Dayziak

New member
No nie wiem czy to są wypalone piksele , wygląda mi na zabrudzenie , wypalone piksele inaczej wyglądają i nie są takie jasne

Też trochę tak uważam, nie jest idealnie w linii, pod różnymi kontami jest ciemniejsze lub jaśniejsze, tyle, że przy wyłączonym tv nawet świecąc bardzo mocnym światłem nie widzę tam zabrudzeń. Chyba, że jest jakaś inna opcja sprawdzenia tego.
Sorki było to dawno więc nie pamiętałem o wcześniejszych postach ;) dzięki za linki do tematów :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry