Samsung UE55F7000 kontra Panasonic 55VT60

jtz

New member
Witam
Mam niezły problem, usiłuję wybrać tv. Jest mi znany odwieczny problem pomiędzy plazmą a lcd a jednak nie potrafie sie zdecydować, dlatego bardzo proszę o poradę.
Plazma Panasonica prezentuje genialne odwzorowanie kolorów( jak dla mnie) wszystkie funkcje smart tv na przyzwoitym poziomie może nie tak wypasione jak w Samsungu ale dla mnie wystarczające.
Moje wątpliwości budzi :
poziom zużycia energii w stosunku do LCD-jak duża jest to różnica ( żona czasami jak włączy tv w piątek po południu to wyłączy w poniedziałek rano )
Jaka jest trwałość matrycy plazmy w stosunku do LCD
Czy to prawda że plazma jest bardziej tolerancyjna dla jakości sygnału tv
Jeśli chodzi o Samsunga to największe obawy mam do EVOLUTION KIT generalnie chodzi mi o to że tak naprawdę nie wiem co poprzez to urządzenie można będzie w przyszłości unowocześnić.
Wiadomo soft, dodatkowe aplikacje smart tv , ale czy jest możliwe żeby poprawić parametry techniczne telewizora np. procesor, odświeżanie nie wiem co jeszcze można dzięki Evolution kit poprawić i tak naprawdę sprzedawcy z którymi rozmawiałem nie potrafili mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie
a jaka jest polityka Samsunga w tej kwestii nie mam zielonego pojęcia.
Na koniec dodam tylko że Panasonica można obecnie nabyć za ok 7200 a cena Samsunga to ok 6200
ale w przyszłości jeżeli chcemy użyć Evolution kit to jeszcze czeka nas wydatek ok 1000 zł
Bardzo proszę czy można jakoś porównać te dwa tv tzn plusy i minusy i czy warto wykupic przedłużenie gwarancji bo to kolejne 700 do 1300 zł w zależności od zakresu.
Czekam niecierpliwie na Wasze sugestie
Pozdrawiam i dziękuję
Jtz
 

B.D.

New member
To może chcesz mojego 55vt60, profesjonalnie skalibrowany, dotarty bez śladów powidoków. 6000 zł. Mi jakoś plazma nie leży.
 

prezy

New member
Bez reklam
Co do technologii plazma czy lcd. Zdania są mocno podzielone i naprawdę trudno jednoznacznie określić co jest lepsze. Kolega powyżej twierdzi, że plazma mu nie pasuje ale są tacy którzy nie wyobrażają sobie inne technologii.
Co do Twoich wątpliwości:
Trwałość plazm a lcd, mówi się że plazmy są mniej trwalsze osobiście uważam, że trzeba po prostu mieć trochę szczęścia do elektroniki. LCD też się psuje.
Do największych mankamentów plazm możemy zaliczyć:
- pobór prądu nawet o 300% w stosunku do LCD
- migotanie obrazu
- buczenie
- brak intensywnej bieli na całym ekranie
- odbicia światła
Do największych mankamentów LCD zaliczyć możemy:
- loteria matrycowa
- clouding
- banding
- małe kąty widzenia
- loteria co do czerni

Jak sam widzisz nie ma idealnego TV. Co do technologii muszisz byc przekonany do niej sam.
Jeżeli chodzi o Evolution Kit po instalacji TV pobiera znacznie więcej prądu i czasem są mankamenty z tym ustrojstwem. Moim zdaniem poprawia wszystkie "bajery" co do obrazu to raczej kosmetyka. Podejrzewam, że aktualizacje będą do 3 lini, a potem wejdzie coś nowego.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja osobiście wybrał bym tutaj panasia. Samsung jest przeciętnym konkurentem dla plazmy, jeśli ktos nie chce się bawić w profesjonalną kalibrację.
 

jtz

New member
Prezy
Bardzo dziękuję za cenne info , jeśli można jeszcze to interesuje mnie stosunek jakości do ceny tych dwóch modeli zastanawiam sie jeszcze nad Sharpem LC60E857E ale nie jestem pewien czy występuje w 55 calach
Dzięki
 

jtz

New member
moje wątpliwości przy plazmie budzi tylko to że jak już pisałem telewizor będzie świecił dużą ilość godzin i nie zawsze w dobrze zaciemnionym pomieszczeniu
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Większość led ma także błyszczące matryce, stąd radzą sobie niestety podobnie jak plazma w jasnym pomieszczeniu.
Co do zużycia energii - będzie większe. I tyle.
 

jtz

New member
rozmawiałem z przedstawicielem Samsunga rzeczywiście Evolution Kit to troche ściema. Tak naprawdę to nic nie potrafią powiedzieć po ilu nowych seriach bedzie można korzystać z kita, co będzie można uaktualnic ( raczej tylko ilość pamięci, ilość aplikacji ewentualnie szybkość działania, jeśli chodzi o same parametry obrazu to nic pan nie mógł mi powiedziec , ale raczej nie i rzeczywiście po podłączeniu kita jest problem z temperaturą i znacznie zwiększony pobór prądu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację modeli w domu i sam najlepiej wybierzesz mając przed sobą w swoim mieszkaniu , ze swojego sygnału - telewizory.
 

jtz

New member
Chodzi mi o to że co roku będzie wychodził nowy kit ale nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć co bedzie zawierał i co bedzie można aktualizować i nikt nie potrafi powiedzieć czy w odległości np 6 lat kit będzie dalej funkcjonował tzn czy bedą kolejne aktualizacje dostępne dla tego modelu
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Samsung w 2012 roku przy wprowadzaniu tego mówił coś o 5 latach wspierania. Nie wiem czy to było oficjalne czy nieoficjalne. Natomiast nigdy nic nie mówił o nowych algorytmach dla obrazu czy nowych funkcjach tego typu - to miało być typowo tylko pod smarta i funkcje multimedialne.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wszystko masz na stronie

Możliwości modułu Evolution Kit zależą od daty zakupu i dostępności aplikacji. Rzeczywiste działanie może się różnić w zależności od specyfikacji modelu i ograniczeń sprzętowych. Unowocześnienie będzie ograniczone w czasie do 4 lat od daty produkcji.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
kupowanie tego evolution kid po 3-5 latach wg mnie nija sie z celem , to chwyt marketingowy - by placic , jesli dzis kupie smart tv,ktory mnie w pelni sadysfakcjonuje /jakosc obrazu i funkcjonalnosc / , to po co ja mam placic po 2-3 latach za jakies urzadzonko , ktore tak naprawde niewiele zmienia- czy wogole cos zmieni i dalej bede mial stary juz telewizor.
 
Do góry